Forum FiestaKlubPolska -

Elektryka ogólna - Problem z oświetleniem kabiny

marcz - 5 Gru 2019, 08:14
Temat postu: Problem z oświetleniem kabiny
Witam

Pytanie może laickie, ale mam problem z oświetleniem wewnętrznym w fordzie fiesta MK6. Nie świecą żarówki w kabinie, w schowku i w bagażniku. Żarówki są ok (dziwne żeby się wszystkie spaliły). Mam sprawdzać bezpieczniki czy szukać gdzie indziej?

Pozdrawiam

JoeMix - 5 Gru 2019, 16:15

Od bezpiecznika wypadało by zacząć,,,
marcz - 7 Gru 2019, 01:37

Bezpieczniki sprawdzone, są ok, żarówki sprawdzone, są ok, a dalej nie świeci.

Co ciekawe światła wstecznego też nie świecą, bezpiecznik sprawdzony, żarówki sprawdzone, miernikiem na końcach też sprawdzone i prąd dochodzi, jednak żarówki nie świecą.

JoeMix - 7 Gru 2019, 10:46

Żarówka nie świeci, ale w te 2 piny zamiast żarówki dołączasz miernik i jest 12V ?
slawomirro - 7 Gru 2019, 12:04

marcz napisał/a:
Bezpieczniki sprawdzone, są ok, żarówki sprawdzone, są ok, a dalej nie świeci.

Co ciekawe światła wstecznego też nie świecą, bezpiecznik sprawdzony, żarówki sprawdzone, miernikiem na końcach też sprawdzone i prąd dochodzi, jednak żarówki nie świecą.


A masa jest ok? Bo prąd może i jest, ale jak masy brak (zaśniedziała, odłączyła się?) to świecić nie będzie.
Lampka bagażnika ma masę na czujniku otwartego bagażnika.
A plusy oświetlenia wnętrza i świateł wstecznych łączą się w module GEM, być może też i GEM zaliczył awarię.
Mimo wszystko najpierw sprawdź masy (zwykle to czarne przewody)

Adrisss8 - 2 Maj 2020, 00:00

tak z innej beczki to w schowku masz światełko?
slawomirro - 2 Maj 2020, 09:50

Adrisss8 napisał/a:
tak z innej beczki to w schowku masz światełko?


Jeszcze nie do końca, bo kabli nie podłączyłem, bo próbowałem wentylator w kabinie wymienić i za długo mi zeszło :V: - w tygodniu będzie podłączony :)

Adrisss8 - 2 Maj 2020, 10:36

możesz podesłać zdjęcia jak już wszystko będziesz miał zrobione;)

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group