Forum FiestaKlubPolska -

Elektryka ogólna - Napięcie w porcie USB

tantal - 15 Gru 2019, 12:28
Temat postu: Napięcie w porcie USB
Czy napięcie w gnieździe USB się wyłącza po zamknięciu auta? Chodzi o to obok lewarka.
Podłączyłem kamerkę do gniazda zapalniczki, ale tam cały czas jest napięcie, nawet po wyłączeniu zapłonu.

JoeMix - 15 Gru 2019, 14:13

Gniazdo USB w aucie raczej nie pociągnie Ci kamerki,,, w sensie ono nie jest prądowe, do ładowania, i nie ryzykowałbym,,,

Najlepiej do zasilania DVRa sobie zrobić linię zasilającą,,, masę wiadomo, natomiast +12V bierzesz przez pstryczek ON-OFF-ON, z 2 miejsc - na stałe 12V i po stacyjce,,, dzięki temu uzyskujesz 3 opcje AUTO, OFF, ALWAYS ON,,, roboty chwila, a czasem się przydaje opcja wyłączenia kamer lub wymuszonego włączenia,,, tak by nie było tego zbytnio widać,,,

tantal - 15 Gru 2019, 19:23

Te porty USB są dość silne, potrafią naładować prawie cały telefon w 2h trasy (z dobrym kablem). Z DVR nie chce mi się kombinować. Oby tylko kamerka wyłączała się jak zamknę auto, żeby aku nie rozładować. Ze wstępnych obserwacji, napięcie z portu usb i gniazdka 12v wyłącza się pół godziny po zamknięciu auta. Przez tyle przynajmniej robią się nagrania.
JoeMix - 16 Gru 2019, 21:37

No u mnie S9 oraz Move8 się rozładowują podłączone do USB w aucie,,, stąd moja opinia,,, i u mnie gniazdo zapalniczki się nie odłącza, ma stale zasilanie,,, Weekend z kamerami i w poniedziałek nie odpaliłem,,,
tantal - 18 Gru 2019, 18:01

Podłączyłem kamerkę (70Mai PRO) do portu USB obok lewarka zmiany biegów. Kamerka wszystko nagrywa, akumulatorek jest doładowany, bo potrafi nagrać 3-4 zdarzenia parkingowe w ciągu dnia. Napięcie z portu USB znika chwile po wyjęciu kluczyka. Z gniazdka 12V więc nie korzystam.
Polecam wymianę kabla USB na przynajmniej 2A, wtedy telefony zaczną się ładować ;)

JoeMix - 18 Gru 2019, 21:38

Między naszymi autami jest 10 latek,,, może coś zmienili, no u mnie nie działa to tak, kabelek jest dobry,,,

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group