Forum FiestaKlubPolska -

Mechanika ogólna - [MK3] Wahacze i amortyzatory tylne XR2i RS1800

XD2i - 5 Cze 2020, 17:20
Temat postu: [MK3] Wahacze i amortyzatory tylne XR2i RS1800
Hejka, chciałabym się dowiedzieć jak wygląda sprawa na dzisiejsze standardy z amortyzatorami i wahaczami do XR2i 1.8 RQC. Nie jestem pewna czym się te elementy różnią od innych wersji, a chciałabym rzetelnej opinii, bo sama jeszcze tego nie przerabiałam i ciężko mi ocenić jak się za to zabrać. :P Czy te elemety są kompatybilne z innymi wersjami gdybym chciała np. zamontować amortyzatory z 1.8 16V 105km to byłby jakiś problem? Czy wahacze od mojej Fieścinki są inne od reszty, czy to wszystko jedno? Wiem, że są dostępne nowe B6, ale wolałabym uniknąć aż takich kosztów, tak samo jak tanich zamienników. Autko dostaje lekki łomot, ale jeździ narazie tylko po ulicach i robi dużo kilometrów, wiec zależy mi aby się to nie posypało zbyt szybko. Czy mogłabym prosić o polecenie jakie części zamontować? Pozdrawiam serdecznie i z góry dziękuje! :D
blood_brother - 5 Cze 2020, 21:04

Wahacze to wszystko jedno. Tylko RST miała inne (dłuższe) sworznie, ale w praktyce to nie wiem, czy ma to jakiś realny wpływ na prowadzenie auta.
W kwestii amortyzatorów to wydaje mi się, że nie ma specjalnej różnicy jeśli mówimy o seryjnych.

luk-90 - 6 Cze 2020, 20:17

wahacze były ze sworzniem przykręcanym na dwie śruby i trzy. Podejrzewam u Ciebie te na trzy śruby. Te na trzy śruby można było rozdzielić jeszcze na wersje pod wspomaganie i zwykłe, W twoim wypadku ważne tak na prawdę aby były takie same, sworznie też standardowe bez kombinowania.
Co do amorków to ogólnie do 94r średnica montażowa amora była 44mm, a od 94r 45,5mm, ważne,aby mocowanie do stabilizatora było

Tyle w szybkim uproszczeniu


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group