Forum FiestaKlubPolska -

Elektryka ogólna - Nie działa ogrzewanie przedniej szyby oraz klimatyzacja

yacq - 27 Paź 2020, 04:01
Temat postu: Nie działa ogrzewanie przedniej szyby oraz klimatyzacja
Cześć,

mam problem jak w temacie. Prawie na pewno coś łączy te dwie usterki, ale nie mogę namierzyć co. Sprawdziłem bezpieczniki oraz przekaźniki, jednak bez sukcesu. Wiem, że jak zasili się "na krótko" sprzęgło kompresora to działa i klima chłodzi.
Niestety nie mam schematu aby skutecznie poszukać przyczyny. Czy ktoś spotkał się z taką usterką i będzie w stanie coś doradzić?
Gdzie można znaleźć schemat elektryczny? Kupiłem nawet książkę "Sam naprawiam..." licząc, że znajdę tam potrzebny schemat, niestety obejmuje tylko niektóre układy i nie ma wśród nich klimatyzacji.

Michal1987 - 1 Cze 2023, 14:17

Witam udało się coś poradzić? W czym był problem ?
yacq - 29 Maj 2024, 16:41

Niestety nie udało się :(
Z nowych informacji: sprawdziłem przez OBD błędy i powtarza się: P0646(14) AC compressor clutch relay - circuit low.
Po skasowaniu błędów i próbie włączenia AC pojawiają się na nowo.
Może ktoś się spotkał z czymś takim? Na dniach będę sprawdzał rezystor dmuchawy, mam podejrzenia, że może być winny. Co prawda jak temperatura płynu w korkach jest wysoka, to wentylator startuje ale gdzieś ktoś pisał, że rezystor odpowiada za drugi bieg (domyślam się, że wolniejszy) i być może jego uszkodzenie powoduje, że sterownik nie pozwala na załączenie kompresora.


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group