Forum FiestaKlubPolska -

Mechanika ogólna - Kupno nowego samochodu - polecenia jaką wersje silnika wybra

Ralf08 - 21 Maj 2024, 18:35
Temat postu: Kupno nowego samochodu - polecenia jaką wersje silnika wybra
Witam wszystkich. Jestem na etapie szukania nowego samochodu dla żony, i wybór padł właśnie na Forda Fieste Mk7. Interesuje mnie wersja poliftowa, w silniku benzynowym. Samochód ma służyć przede wszystkim do dojazdów do pracy (około 25km w jedną stronę). Teraz moje pytanko brzmi, jaki silnik benzynowy byście najbardziej polecali? Od razu mówię że silniki 1.0 mnie nie interesują. Początkowo byłem nastawiony na silnik 1.25 82 km, ale trochę poczytałem opinii innych ludzi, i coraz bardziej zastanawiam się nad silnikiem 1,4 96 km z instalacją gazową (z tego co wiem to chyba fabrycznie była montowana własnie w tej jednostce). Kwestia teraz, jak Fiesta wygląda z gazem. Bo opinie są różne, jedni mówią że ogólnie Fordy nie lubią gazu, a niektórzy że Fiesta z gazem jak najbardziej sie nadają. Zależy mi na trwałej jednostce, i oczywiście im mniejsze spalanie, im samochód jest bardziej ekonomiczny tym lepiej. Ktoś coś jakieś uwagi? Na co zwrócić uwagę? Który silnik byłby lepszy? Dzięki za jakąkolwiek odpowiedź!

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group