Forum FiestaKlubPolska -

Elektryka - Dziwny bezpiecznik kontrolek.

bumo - 15 Sie 2005, 00:15
Temat postu: Dziwny bezpiecznik kontrolek.
Witam

Fiesta 1.3 MK3 '95
Co jakiś czas (całkiem często) przepala mi się bezpiecznik od kontrolek (szósty w górnym rzędzie). Nie świeci ładowanie, olej, wskazówka temperatury jest martwa, a przy przekręceniu kluczyka w pozycję II pompka wtryskowa buczy 3 razy (normalnie buczy 1 raz). Dziwi mnie, że bezpiecznik kontrolek ma coś wspólnego z pompką wtryskową. Oprócz tego samochód normalnie odpala i jeździ.

Wymieniam bezpiecznik i wszystko jest OK.

Co może być przyczyną przepalania się bezpiecznika?

Od razu mówię, że radio mam zasilone na żywca z klem akumulatora.

diodalodz - 15 Sie 2005, 02:48

zobacz czy nie przetarł sie gdzieś warkocz krzewodów przy liczniku . ewentualnie odłącz wtyczke od licznika i zobacz czy wtedy ci przpali bezpiecznik , jeśli bedzie ok to moze klękać stabilizator napięcia od wskaźników temperatury i benzyny .
coccolino - 15 Sie 2005, 11:28

Bezpiecznik ten jest odpowiedzialny również za światła STOP. Może masz tam jakieś zwarcie czasami - wyjmij lampy i popatrz jak tam to wszystko wygląda (szczególnie te blaszki pod żarówką stopu). Sprawdź też wiązki przewodów do tylnych lamp, może mają uszkodzoną izolacię i czasami robią zwarcie.
Dobrze byłoby równierz wyjąć licznik i zobaczyć jak ta folia ze ścieżkami z tyłu wygląda, czy wszystkie żarówki dobrze "podokręcane" itp.


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group