Forum FiestaKlubPolska -

Mechanika - Układ chłodzenia : jaki płyn koncentrat

osimek1 - 17 Paź 2005, 20:18
Temat postu: Układ chłodzenia : jaki płyn koncentrat
zastanawiam sie jaka jest chlodnica w fiestkach i co za tym idzie jaki plyn na zime wlac
Radziu - 17 Paź 2005, 20:25

Witam!
Ja mam koncentrat Shell AntiFreze ( taki mi polecil mechanik )!



Pozdrowionka!

MATEUSZ - 17 Paź 2005, 20:41

o fajny temacik sam sie podłącze co proponujecie bo widziałem w supermarkietach petrygo borygo itp. te inne są dużo tańsze od np. petrygo czy również dobre jak petrygo??
odyniec - 17 Paź 2005, 20:41

wlej wode swiecona:p bedziesz mial Boze blogoslawienstwo ;]
JoeMix - 17 Paź 2005, 20:48

Odyniec, b.zabawne - również polecam koncentrat Shella...
ari - 18 Paź 2005, 17:13

Pytanko Badałem dzisiaj testerem płyn i mi wyszło że ma wytrzymałość do -25 stopni. A co w związku z tym idzie zastanawiam się czy nie kupić koncentratu i poprostu upuścić troszeczkę ze zbiorniczk i dolać samego koncentratu co by poprawić wytrzymałoś bo zima ma być sroga. Jakie opinnie na temat tego pomysłu???
topo - 18 Paź 2005, 17:40

apropos z kad wyczasnąć taki tester ??????
ari - 18 Paź 2005, 17:56

Skożystałem z uprzejmości szwagra który pracuje na bazie PKS a tam coś takiego mieli. Moze na stacjach diagnostycznych coś takiego maja albo można kupić podobnie jak do akumulatorów
topo - 18 Paź 2005, 18:27

znalazlem cos takiego na allegro

http://www.allegro.pl/show_item.php?item=67291961

tylko drogie cholerstwo :/

ari - 18 Paź 2005, 18:34

a w zasadzie to jaki mroz powinien taki plyn wytrzymywac????/
Esox Hunter - 18 Paź 2005, 18:53

Jeśli moge się podpiąć pod temat... Chciałem się dowiedzieć, czy jak doleje płynu na zime do płynu letniego, to czy mi się to wszystko nie zważy... ?
bartboro - 18 Paź 2005, 19:01

Esox Hunter napisał/a:
Jeśli moge się podpiąć pod temat... Chciałem się dowiedzieć, czy jak doleje płynu na zime do płynu letniego, to czy mi się to wszystko nie zważy... ?

Zastanawiam się czy ty piszesz o płynie do spryskiwaczy ? bo chyba nie ma rozróżnienia na letnie i zimowe plyny chlodnicze ;/
Chyba. że sie myle :)

dday - 18 Paź 2005, 23:39

bartboro napisał/a:
Esox Hunter napisał/a:
Jeśli moge się podpiąć pod temat... Chciałem się dowiedzieć, czy jak doleje płynu na zime do płynu letniego, to czy mi się to wszystko nie zważy... ?

Zastanawiam się czy ty piszesz o płynie do spryskiwaczy ? bo chyba nie ma rozróżnienia na letnie i zimowe plyny chlodnicze ;/
Chyba. że sie myle :)

hiba ze w lato jest grana woda ;) :-P

RKRman - 18 Paź 2005, 23:39
Temat postu: płyn
He He :P

dobre :hahaha: ..letni czy zimowy
..po prostu jak ma dwa sezony - zlewasz i napełniasz nowym....ja pomykam już pare sezonów na Petrygo - 5 litrów to ok 20 zł ..i jestem zadowolony :ok:

Esox Hunter - 19 Paź 2005, 07:06

bartboro napisał/a:

Zastanawiam się czy ty piszesz o płynie do spryskiwaczy ? bo chyba nie ma rozróżnienia na letnie i zimowe plyny chlodnicze ;/
Chyba. że sie myle :)


Tak, miałem na myśli oczywiście płyn do spryskiwaczy :) :cojest: :jupi:


Dobra, teraz już to nie ma znaczenia :) Dziś w Zielonej po raz pierwszy porządnie przymroziło i moja panna zużyła resztę płynu letniego żeby odlodzić sobie szajby. Problem więc znikł :D

MATEUSZ - 19 Paź 2005, 19:36

u kumpla 5 litrów petrygo kosztuje 33zł to dobrą cene macie w ZG
RKRman - 19 Paź 2005, 23:53

MATEUSZ napisał/a:
u kumpla 5 litrów petrygo kosztuje 33zł to dobrą cene macie w ZG


..nooooo ja właściwie nie wiem ile kosztuje petrygo w ZG ...bo kupowałem w tamtym roku po dużych rabatach u siebie w Krośnie :he:

HEJ ;-) od górala z Bieszczadków

Esox Hunter - 20 Paź 2005, 11:24

Polecam zielony ECO 2000. Jest ekologiczny, antykorozyjny, nietoksyczny, wielosezonowy, zamarza dopiero poniżej 35 stopni C i kosztuje ok. 33 zł za 4 litry. :fox: :D
Fordon - 20 Paź 2005, 22:57

Ja kupilem dzis i wymienilem... na Petrygo Orlenu niby do -35... :lol: Za 5 litrow dalem 33zlocisze... no i do tego okolo 40 minut zabawy... :D

Pozdrawiam

bartboro - 20 Paź 2005, 23:14

A czy ktoś sie orientuje ile płynu wejdzie do diesla 1,8??
Fordon - 20 Paź 2005, 23:18

bartboro napisał/a:
A czy ktoś sie orientuje ile płynu wejdzie do diesla 1,8??

W FAQ napisano ze kolo 7 litrow wchodzi do fiest od 1.6 do gory... ale mi weszlo prawie 5l...

Kacper - 20 Paź 2005, 23:19

Fordon napisał/a:
bartboro napisał/a:
A czy ktoś sie orientuje ile płynu wejdzie do diesla 1,8??

W FAQ napisano ze kolo 7 litrow wchodzi do fiest od 1.6 do gory... ale mi weszlo prawie 5l...


boś z bloku silnika nie spuścił :D

MATEUSZ - 21 Paź 2005, 19:48

jak zlejesz z bloku do do 1.8 wlezie około 8L
osimek1 - 22 Paź 2005, 12:24

hmmmm.......
to wiecie co moze niech mi ktos wytlumaczy jak sposcic cala wode lub stary plyn - nie wiem co tam jest bo od kupna niemusialem zmieniac.

edit:
slyszalem ze ponoc do chlodnicy aluminiowej trzeba lac inny plyn.jaka jest w fiestce??:>

MATEUSZ - 22 Paź 2005, 13:28

1 słyszę że do alniniowej inny płyn



odkręć korek w bloku tak bynajmniej jest w dieslu cały płyn zleci

JoeMix - 22 Paź 2005, 19:55

MATEUSZ napisał/a:
1 słyszę że do alniniowej inny płyn

No, bo sa chłodnice aluminieowe, stalowe i miedziane (a może jeszcze jakiechś inne) i jak zalejesz aluminiowoą chłodnica płynem do nie aluminiowej to on jest agresywny i cie zeżre chłodnice od śroska - i zacznie przeciakać i bedzie na złom...

Bazyli - 23 Paź 2005, 16:43

czyli do mk1 mozna lac wszystko bo tam nie ma aluminium :hahaha: :?:

jesli sie nie myle to mk1 ma miedziana chlodznice? wiec wlanie plynu do aluminiowych nie powinno niczego zjesc. Dobrze mowie ?

JoeMix - 23 Paź 2005, 21:32

Ja mam 4 fiesty w tym 3 mk1 i wszędzie jest aluminum...
osimek1 - 24 Paź 2005, 09:02

ale nikt mi nie powiedzial czy w mk3 jest aluminiowa czy inna:(
JoeMix - 24 Paź 2005, 17:38

Trzeba iśc do auta i zobaczyć chłodnica miedziana ma miedziny (zółto złoty) kolor... a aluminum od stali chyba umiesz odróżnić... skąd ja mam wiecieć na odległośc co masz pod maską?
BIGL - 24 Paź 2005, 18:49

Jak wiecie to dajcie znać gdzie jest owy korek do spuszczania płynu w dieslu (chodzi mi o dokładniejszą lokalizacje), bo mam zamiar w sobote popracować przy Fieście, a ż już prawie listopad.
bartboro - 24 Paź 2005, 21:16

BIGL napisał/a:
Jak wiecie to dajcie znać gdzie jest owy korek do spuszczania płynu w dieslu (chodzi mi o dokładniejszą lokalizacje), bo mam zamiar w sobote popracować przy Fieście, a ż już prawie listopad.

Ja właśnie zmieniałem płyn w tą sobotę i jestem na bierząco jeśli cgodzi o diesla :lol:
Przygotuj się na spuszczanie płynu z kadłuba silnika (bo jak spuścisz z chłodnicy to zlejesz tylko koło 5l na 8l). Korek spustu w chłodnicy jest na samym dole chłodnicy w rogu od strony akumulatora (plstikowa śruba, wkręcana śrubokrętem płaskim).

BIGL - 24 Paź 2005, 21:20

Wracając do mego pytania jak spuścić płyn z kadłuba.(LOKALIZACJA KORKA LUB ŚRUBY)
trzeci - 24 Paź 2005, 21:31

BIGL napisał/a:
Wracając do mego pytania jak spuścić płyn z kadłuba.(LOKALIZACJA KORKA LUB ŚRUBY)


Może to Ci pomoże :)
Oczywiście dotyczy diesla.



Pozdro ...

bartboro - 24 Paź 2005, 21:32

to po co ja robiłem foto... :)
BIGL - 24 Paź 2005, 21:55

Wielkie dzięki. 3majcie sie :P
Siemanh - 24 Paź 2005, 22:54

siema! mam problemik bo moja fiesta gzies wpier..a plyn chlodniczy. bo 2 tyg temu wlalem litr i juz nic nie mialem...moze bylo w ukladzie chlodniczym????odpiszcie
dday - 24 Paź 2005, 23:01

Siemanh napisał/a:
siema! mam problemik bo moja fiesta gzies wpier..a plyn chlodniczy. bo 2 tyg temu wlalem litr i juz nic nie mialem...moze bylo w ukladzie chlodniczym????odpiszcie

jak nie masz nigdzie wycieku to mozna siem spodziewac ze masz uszczelke pod głowicą walniętą.

Bazyli - 25 Paź 2005, 09:58

jesli bys mial walnieta uszczelke pod glowica to w misce olejowej bedziesz miasz szara maz o konsystencji majonezu. W Chlodnicy tez.
Siemanh - 25 Paź 2005, 10:09

nie wiem co mi sie stalo we fiescie ale plyn na dnie zbiornika plynu chlodniczego byl jakis sikowaty:)
JoeMix - 25 Paź 2005, 16:10

Pewnie nie był dawno wymieniany i tyle...
Siemanh - 25 Paź 2005, 23:52

bylem dzisiaj na kanale i patrzylem i nie mam zadnych wyciekow z ukladu chlodzenia. ciekawe tylko gdzie ten 1 litr plynu zniknal w 2 tygodnie:) jak sie wymienia play chlodniczy caly??/bo slyszalem ze sa z tym jakies wieksze problemy
Skolmi - 27 Paź 2005, 19:49

Jeszcze odnośnie płynu napiszę, że Fordowski Super Plus wychodzi 7PLN/litr i biorąc pod uwagę to, że zalecają wymianę co 10 lat (może przesada, ale jednak tak jest napisane) najbardziej się opłaca.
JoeMix - 27 Paź 2005, 21:25

Skolmi napisał/a:
biorąc pod uwagę to, że zalecają wymianę co 10 lat

Się to chyba tyczy aut, gdzie płyn jest zalewany pod ciśnieniem i układ jest hermetycznie zamknięty - i nie ruszasz tego przez te 10 lat... to owszem słyszłąem o tym... nic nie dolewasz, a jak się rozszczelni to jest big problem...

modell1 - 27 Paź 2005, 22:14

ja zalałem petrygo
jest ok
w 1.8 wchodzi 7l

Siemanh - 27 Paź 2005, 22:49

ja dzisiaj kupilem jakis plyn taki z geanta:) za 25 zl 5litrow tylko jak go mam tam zmianic bo slysalem ze cos trzeba sprawdzac??/ czy normalnie wszystko sposcic i zalac jak wszystko zejdzie???
modell1 - 28 Paź 2005, 19:59

możesz sie meczyć i odkręcić spust chłodnicy
ja zawsze odkręcam wąż przy chłodnicy ten na dole
jak wszystko zleci skręcam
proponuje wlewac po mału
jak zapełnisz zbiorniczek odpał auto
niech chwile pochodzi
powinla sieodpowietrzyc
i wyrównaj stan w zbiorniczku
milej pracy

easy - 29 Paź 2005, 00:21

Skolmi napisał/a:
Jeszcze odnośnie płynu napiszę, że Fordowski Super Plus wychodzi 7PLN/litr i biorąc pod uwagę to, że zalecają wymianę co 10 lat (może przesada, ale jednak tak jest napisane) najbardziej się opłaca.


właśnie dziś se kupiłem ten płyn tyle ze 15zł za litr ;-| nie wiem co na nim jest napisane bo jeszcze nie czytałem, ale w sklepie mówili ze on ma trwałość do 10 lat.

A tera mam pytanie pilne bo rano wymieniam, z czym sie taki koncentrat rozcięcie, ze zwykłą wodą czy destylowaną ?? może to i głupie ale trapi mnie to trochę

JoeMix - 29 Paź 2005, 00:56

easydriver napisał/a:
A tera mam pytanie pilne bo rano wymieniam, z czym sie taki koncentrat rozcięcie, ze zwykłą wodą czy destylowaną ?? może to i głupie ale trapi mnie to trochę

Zdemineralizowana najlepiej - to kupienia na stacji 5 litrów coś koło 2 zeta... (chyba)

LewyG - 29 Paź 2005, 01:25

W takim razie przepłaciłem - w sklepie dałem 1pln za litr, choc to i tak nie majątek.
Hehe tak to mentalność poznaniaka :-P

Siemanh - 30 Paź 2005, 10:58

jak wypuszcze plyn przez waz w chlodnicy ten na dole to wszystko wyplynie???
Bazyli - 30 Paź 2005, 12:34

jeszcze z bloku musisz spuscic plyn. od przodu jest taka mala srubka.
Skolmi - 30 Paź 2005, 19:31

easydriver napisał/a:


właśnie dziś se kupiłem ten płyn tyle ze 15zł za litr


Nie martw się. Napisałem "wychodzi 7PLN/litr", a kupiłeś koncentrat 1:1, czyli
tak właściwie to 7,5PLN/litr :i:

Pzdr.

beeper - 31 Paź 2005, 10:35

Kupilem niedawno fieste i nie wiem jaki jest plyn w chlodnicy, da sie to jakoś sprawdzic? Czy trzeba wymieniac caly plyn?

Na allegro znalazlem cos takiego : [link]
Jakbym mial wymieniac plyn to ile tego potrzeba do takiej fiesty co ja mam?
Z tego co mi w serwisie powiedzieli to wchodzic 8.5 litra plynu.

Rangers76 - 31 Paź 2005, 12:44

Jak masz możliwość to zapytaj poprzedniego właściciela kiedy wymieniał płyn.A jak nie to wymień sobie koszt nie duży a przynajmniej wiesz co wlewasz.
Pamiętaj spóść z bloku i chłodnicy!Wejdzie ci ok. 7L.Ja nalałem Petrygo do -35 stopni.

Micfig - 4 Gru 2005, 19:08
Temat postu: Wskazówka zaledwie wchodzi na normal
Witam wszystkich klubowiczów. Jestem posiadaczem Fiesty zaledwie od miesiąca i już mam wiele pytań np o wskaźnik temp. silnika. Wychyla się zaledwie na normal (ok 1mm poza białe pole). Czym to może być spowodowane być może termostat jest niedomknięty?jeszcze nie sprawdzałem czy chłodnica jest ciepła. Zaznaczam że nawiew ciepłego powietrza na każdej z 3 prędkości działa bez zarzutu. Może od tego silnik mi gaśnie na wolnych (niezawsze ale zdarza się).
_-MoKrY-_ - 4 Gru 2005, 19:55

Ale żeś wyskoczył z tym pytaniem:) mogłeś założyć nowy temat.... Opcja szukaj też wypadałoby użyć

Co do tej wskazówki temp to jest oki u mnie też tak się wychyla, podchodzi pod m czasami trochę wyżej

osimek1 - 4 Gru 2005, 22:37

wydaje mi sie ze to jest normalne - bo zarowno moja fiesta jak i mondeo mojego kumpla grzeje sie podobnie czyli ta wskazowka albo jest w tym bialym polu albo po miescie niewiele za nim. na trasie zadko kiedy nam wychodzila z tego bialego pola. dla mnei to standart we fordach
_-MoKrY-_ - 5 Gru 2005, 16:07

jak zacznie wchodzić na czerwone to wtedy sie martw :)
szymon - 8 Gru 2005, 14:21
Temat postu: jaki plyn do chlodnicy na zime
osobiscie jezdze na borygo eko i jest ok :V:

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group