Forum FiestaKlubPolska -

LPG - Gaz-pytania z nim związane

szef-mk3 - 3 Lip 2007, 08:55
Temat postu: Gaz-pytania z nim związane
Witam, mam kilka pytań tak jak w temacie. Mam fiestę 1.3i i w moich okolicach jest mozliwosc zalozenia instalki I generacji za 900zł firmy BRC czy jakoś tak. I tutaj pytanie. mam jeszcze orginalne kable WN lecz swiece juz mam 4-elektrodowe z firmy Beru. czy przy okazji zakladania instalacji wypadaloby wymienic kable i swiece? Czy instalacja I generacji dużo spowalnia samochód? Słyszałem ze przy tego typu instalacji nastepuje reczna zmiana gazu i benzynki wiec czy istnieje mozliwosc zapalania na samym gazie w naglych wypadkch np. podczas gdy nie mam benzyny? Wiem ze nalezy zapalac na benzynie i po jakims czasie wlaczyc gaz bo podobno zawory dostają po du**e i cała głowica i slyszalem tez takie przypadki ze ludzie jezdzili caly czas na gazie to pozniej za diabła auto nie umiało isc na benzynie. Czy to co pisze to prawda czy tylko jakies legendy?
diodalodz - 3 Lip 2007, 10:01

50/50 jeśli coś dostaje od odpalania to gniazda i zawory . I gen zwolni nieco auto ale czasami to nie zauważalne . Odpalać sobie z gazu możesz jak chcesz . Swiece powinny wrócić na 1 elektrodowe a przewody zależy w jakim są stanie .
szef-mk3 - 3 Lip 2007, 11:33

czyli przewody do wymiany, najlepiej chyba motorcraft, co? bo upilem jakies inne do mondeo i to nie to co orginały :/ a co moze sie stac jak bede mial te 4-letrodowe swiece? wiec radzisz zeby zalozyc jednoelekrodowe? widzialem na allegro orginaly motorcrafta
diodalodz - 3 Lip 2007, 18:29

nie rób problemu tam gdzie go nie ma . Swiece możesz wsadzić nawet NGK bo sa po 9 zł w detalu wiec to nie pieniądz . A co do przewodów zapłonowych to sie wyluzuj jeśli auto sie nie krztusi jak wjedziesz w kałużę to nie trzeba ich narazie zmieniać. te silniki naprawde tolerują wiele .
szef-mk3 - 3 Lip 2007, 19:15

mam nadzieje i wierze Ci na słowo. Nie wiem, u mnie nie wiele osób ma fiesty także opieram swoje zdanie na wypowiedziach innych ale na tym forum są konkretniejsze odpowiedzi ;) a ile wzrasta spalanie gazu w stosunku do benzyny? teraz pali mi 6-7 benzyny
diodalodz - 3 Lip 2007, 20:37

ok 8-10 trzeba liczyć na 1 generacji .
szef-mk3 - 3 Lip 2007, 21:14

no to super. jakbym dal 900 zl za instalke to okolo po 10000m sie instalacja zwróci przyjmując obecne ceny paliw i pomijając oplaty rejestracyjne lpg. tutaj pytanie, ile wynosa dodatkowe oplaty za lpg, chodzi mi o rejestracje takiej instalacji ( przeglądy czy cos w tym stylu)
szynszyl - 3 Lip 2007, 21:29

przegląd 163 zł
szef-mk3 - 3 Lip 2007, 21:44

lol, i co roku tyle bedzie koszto?
szynszyl - 3 Lip 2007, 21:50

a ile niby więcej?
zalecam
częstsze zmiany swiec (max. co 10.000 tych zwykłych), oleju mineralnego co max. 8.000, dbanie o kable WN zeby były sprawne
paliwa w baku conajmniej 1/4 zawsze bo pompe szlag trafi. (chyba ze masz odcinanie pompy na LPG założone to może to łatwiej zniesie, może.... )

szef-mk3 - 3 Lip 2007, 22:03

ok, dzieki wielkie.diodalodz, mowil ze zalecane są swiece jednoelektrodowe, czy zawsze wymieniac je na takie po 10.000km?
szynszyl - 3 Lip 2007, 22:04

słuchaj GURU-Diody... jak chcesz kup Pan platynki zmieniasz rzadziej.. no kup jeszcze nr zimniejsze.. jak chcesz. popatrz na przyklejone tematy w mechanice o świecach
szef-mk3 - 3 Lip 2007, 22:09

dobra, dzieki wielkie, co ja bym bez Państwa zrobil. akby co to jeszcze bede sie pytal przez forum, dzieki jeszcze raz
semek711 - 4 Lip 2007, 11:14

Co do kabli we Fiescie to sie niemi nie przejmuj.

Jak sporwadzilesm swoja to miala takie szare kable z logo Forda.
Przez dwa lata na nich jezdzilem widac ze byly niby popekane.
I odziwo jak padalo czy przejezdzalo sie przez kaluze to nie bylo zadnych objaw.

Swiece.
Po zalozeniu instalacji gazowej byla wymiana swiec na jakies NGK u lokalnego oszusta ktore kosztowaly 14zl jedna.
Fakt faktem zrobilem na nich 35tys i smigaly do tej pory.
Czesto je wyciagalem aby sprawdzic w jakim stanie sie maja i wygladaly jak najbardziej w porzadku.

szef-mk3 - 4 Lip 2007, 11:56

aha. widzialem na allego swiece motorcrafta po 8,40zł/sztuka a ta firma chyba jest jedna z lepszych
Greg - 4 Lip 2007, 11:59

szynszyl napisał/a:
przegląd 163 zł
a powypadkowy ~260zł
semek711 - 4 Lip 2007, 12:00

Greg napisał/a:
a powypadkowy ~260zł

To zalezy ile elementow masz uszkodzonych.
Koniec OT.

szef-mk3 - 4 Lip 2007, 12:06

a w wydziale komunikacji tez jest jakas oplata?
Greg - 4 Lip 2007, 13:13

semek711 napisał/a:
Greg napisał/a:
a powypadkowy ~260zł

To zalezy ile elementow masz uszkodzonych.
Koniec OT.

przegląd techniczny nie zależy od uszkodzonych elementów

teraz koniec

W wydziale komunikacji nie ma opłaty związanej z założeniem gazu. A rzeczy jakie potzrebujesz to : homologacja instalacji gazowej, faktura za instalacje, wniosek, dowód osobisty, karta pojazdu, dowód rejestracyjny.

szynszyl - 4 Lip 2007, 13:32

Greg napisał/a:
W wydziale komunikacji nie ma opłaty związanej z założeniem gazu.
chyba znaczek za 5zł
diodalodz - 4 Lip 2007, 13:37

świece bez przesady . co 20 tyś km wystarczy . Tylko co 5 warto je wykręcić wyczyścić szczotką drucianą i szczelinomierzem ustawić przerwę . 10 min roboty . Co 5 tyś też warto ustawić zawory bo silniczek wtedy ładniej pracuje na LPG ale nie ma takiej konieczności . A przewody WN dopuki nie sieją iskrami w czasie deszczu i silnik się nie krztusi to nie trzeba ich ruszać . Świece 1 elektrodowe są lepsze generalnie w warunkach zimowych auto lepiej na nich chodzi .
szef-mk3 - 4 Lip 2007, 14:10

ok, wszysto zrozumiane. a czy do instalacji gazowej wypadałoby wymienić olej na jakiś "specjalny" do samochodów z lpg?czy może zostac na tym co jest bo byl niedawno wymieniany
szynszyl - 4 Lip 2007, 14:12

szef-mk3 napisał/a:
wymienić olej na jakiś "specjalny"
nigdy w życiu
Greg - 4 Lip 2007, 15:11

szynszyl napisał/a:
Greg napisał/a:
W wydziale komunikacji nie ma opłaty związanej z założeniem gazu.
chyba znaczek za 5zł

znaczki skarbowe to już dawno z obiegu wyszły [;

i nie płaci się nic.. temat przerabiany (w końcu) w miniony poniedziałek

szef-mk3 - 4 Lip 2007, 15:16

czyli wychodzi te 160 kilka złotych tylko za przegląd, czyli dobrze. =]
Greg - 5 Lip 2007, 18:17

szef-mk3 napisał/a:
czyli wychodzi te 160 kilka złotych tylko za przegląd, czyli dobrze. =]

a tam.. po założeniu gazu nie musisz robić przeglądu technicznego.. homologację i fakturę daje Ci warsztat, w którym zakładałeś instalacje

szef-mk3 - 5 Lip 2007, 19:25

no ale gaz zakladalbede we wrzesniu a w polowie wrzesnia mam przeglad takze itak mnie to nie ominie
Greg - 6 Lip 2007, 00:21

szef-mk3 napisał/a:
no ale gaz zakladalbede we wrzesniu a w polowie wrzesnia mam przeglad takze itak mnie to nie ominie
skoro tak czy tak Cię to nie minie to najpierw zrób przegląd a potem załóż gaz.. przynajmniej będziesz miał jeszcze przedgazowy przegląd... ale szczerze mówiąc jak nie pokażesz homologacji na gaz to powinien facet się w ogóle nie przejmować i policzyć jak normalny przegląd [; ... mi tak puścił.. aczkolwiek była to inna sytuacja
szef-mk3 - 6 Lip 2007, 08:47

zobaczymy jak to bedzie ;-)
gooz - 7 Lip 2007, 20:38

mi np nie puscil. musialem zaplacic 160...
Greg - 7 Lip 2007, 20:41

gooz napisał/a:
mi np nie puscil. musialem zaplacic 160...
u mnie było troszkę inaczej.. bo w sumie był to powypadkowy przegląd (normalny był 2 miesiące wcześniej) no i nie miałem dowodu rejestracyjnego oczywiście.. no i oczywiście w wydziale komunikacji też były problemy.. ale człowiek jest cierpliwy i wszystko załatwi [;

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group