Forum FiestaKlubPolska -

Elektryka - [MK4] Trzecie światło STOP problem z podłączeniem.

neyoam - 31 Paź 2008, 17:53
Temat postu: [MK4] Trzecie światło STOP problem z podłączeniem.
Witam Szanownych Forumowiczów!
Mam taki problem, że nie wiem gdzie się wpiąć z kablami od STOPlight'a w kostkę od tylnej, lewej, lampy. Może ktoś z Was już montował takie światło w MK4 i wie co i jak?
Pozdrawiam:)

dida - 31 Paź 2008, 18:21

w mk4 nie montowałem ..ale w innych autach wpinałem sie w przewód od żarówki stopu..
Marcin - 31 Paź 2008, 18:26

ja mam wlutowane kable w blache w środku lampy oczywiście w miejsce od stopu
neyoam - 31 Paź 2008, 18:51

Mi chodzi głównie o kolory kabli w kostce od tylnej lampy.
JoeMix - 31 Paź 2008, 19:26

To już jest lenistwo, a weź se próbnik (do kupienia na stacji paliw za 5zeta) i sprawdź na którym kablu pojawia się napięcie jak wciskasz stop. Pewnie będzie to taki sam kolor przewodu jaki jest przy włączniku stopu na pedale.
Tommi - 31 Paź 2008, 23:07

Ja kiedyś montować trzeciego stopa (oryginalny w lotce) tyż się zasanawiałem jak pociągnąć kable i w którym miejscu podłączyć :myśli: , no i okazało się że kable jakoś już były przeciągnięte :D . Zdejmowałeś jedną z tych zaślepek co to w klapie są u góry, ja zdjęłem środkową i w środku były jakieś kable, wytargałem, sprawdziłem i okazało się że to od stopu (najwidoczniej bo podłączyłem i działa). Nie zagłębiałem się dokąd one prowadzą, a co do koloru o ile pamiętam to czarny i brązowy.
neyoam - 2 Lis 2008, 11:22

Dorwałem dzisiaj miernik(od sąsiada :P ) i już wiem, fioletowy i czarny. Podłączone i działa.
Dzięki za pomoc m8s :)

hubi_2006 - 21 Lis 2008, 11:26

Czy to reguła że kable sa pod zaślepką jak u Tmmiego? To nie objaw nygustwa tylko weekendowy brak dostępu do auta gdyż jestem na uczelni...
:-)

[ Dodano: Pią Lis 21, 2008 11:28 ]
Poprawka: Tommiego. Sorry :)

pawelo06 - 14 Gru 2008, 12:39

najszybszy sposób chyba to przylutowanie do baszki tej na ktorej są gnizada żarówek w tylniej lampie dotykasz które wiązki są od stop tylko musi ktoś cisnącwdpedał albo cegłe połóż jak sie zapali to lutujesz i już po robocie zaczepiasz lampke gdzie chcesz lotka, podsufitka i masz dodatkowego stopa najlepiej z diód LED bo daje innym po oczach ja zamontowałem od cieniasa listewke bo miała zaczepy na wkręty i w podsfufitke wkręciłem daj az jasno z tyłu :)
Fado - 6 Gru 2009, 14:14

Witam, problem jak w temacie w mk 3,5. Chce się wpiąć w kabelki i nie wiem w które. Do lewej lampy idą dwie wiązki, jedna z przodu (4 kabelki; biały, niebieski, czerwony, żółty) i jedna z prawej lampy (trzy kabelki).
Do wtyczki wchodzą kolorami: biały+szaroczarny, niebieski+czerwonoczarny, czerwony+białoczarny, żółty, niebieskoczerwony.
Pomoże ktoś?

JoeMix - 6 Gru 2009, 15:23

Fado, Szlag mnie teraz trafił na miejscu, weź se próbnik (jak nie masz to se kup) i sprawdź na których kablach się pojawia napięcie jak naciśniesz stop,,,
ramses123 - 6 Gru 2009, 18:02

JoeMix napisał/a:
Fado, Szlag mnie teraz trafił na miejscu, weź se próbnik (jak nie masz to se kup) i sprawdź na których kablach się pojawia napięcie jak naciśniesz stop,,,


dokładnie :yes: :yes: :yes:

drjanusz - 6 Gru 2009, 23:11

No wiecie co,myślałem że takie problemy to tylko u Blondynek w dowcipach :hahaha:
Jednemu wyjaśnisz a drugi to samo i to w tym samym poście(to już szczyty :twisted: )

hubi_2006 - 7 Gru 2009, 20:42

drjanusz napisał/a:
No wiecie co,myślałem że takie problemy to tylko u Blondynek w dowcipach :hahaha:
Jednemu wyjaśnisz a drugi to samo i to w tym samym poście(to już szczyty :twisted: )
następca mamutena :fox: :rotfl:
drjanusz - 7 Gru 2009, 23:10

hubi_2006, O co Tobie chodzi?? Czym się różni podłączenie 3-go stopu w mk4 od mk 3
chyba JoeMix, wyjaśnił krok po kroku :fox:

DziDzia - 8 Gru 2009, 14:21

A jak mam podłączyć trzeci stop w mojej hiper wypasionej kosiarce do trawy firmy SZtiL :?:



pozdro :!:

luk-90 - 8 Gru 2009, 15:29

ja nie widzę różnicy jeśli chodzi o podłączenie czy to w fieście czy mondeo tudzież passacie. Tak czy siak trzeba złapać w rączkę miernik lub inne ustrojstwo do sprawdzania napięcia i ruszyć zad. Różnica jest tylko w doprowadzeniu przewodu, każdy ma inną koncepcję
pawelo06 - 8 Gru 2009, 17:44

najszybciej mówie tu o MK4 jest na końcach przewodów od 3światła założć te płaskie zakończenia od połączeń takie złote i wcisnac je pod ścieżki na płytce od światła tylnego stopu ja tak sobie to wykombinowałem i nie było problemu żadnego miernika nic śmiagało jak tra lala nić sie nie rozłączało,
dla mało rozgarnietych mechaników polecam dobrą taśme samoprzylepna i poprostu przyklejenie do ścieżek w lampach kabli od 3 stopu:)

JoeMix - 8 Gru 2009, 18:00

Panowie bez jaj, można kupić zaciski, nawet nie trzeba z koszulek obierać, bierze się przewód, przykłada drugi gdzie chcemy zrobić odczep i zgniata kombinerkami...
Marcin - 8 Gru 2009, 18:02

pawelo06 napisał/a:
dla mało rozgarnietych mechaników polecam dobrą taśme samoprzylepna i poprostu przyklejenie do ścieżek w lampach kabli od 3 stopu:)

zapomnij o dobrym połączeniu i trwałości tego "połączenia"

długo jeszcze będziecie klepać na ten temat?

drjanusz - 8 Gru 2009, 20:53

Cytat:
najszybciej mówie tu o MK4 jest na końcach przewodów od 3światła założć te płaskie zakończenia od połączeń takie złote

A srebrne mogą być?? :fox:
luk-90 napisał/a:
ja nie widzę różnicy jeśli chodzi o podłączenie czy to w fieście czy mondeo tudzież passacie. Tak czy siak trzeba złapać w rączkę miernik lub inne ustrojstwo do sprawdzania napięcia i ruszyć zad. Różnica jest tylko w doprowadzeniu przewodu, każdy ma inną koncepcję

Widzę że złapałeś bakcyla :ok: :ok: Jesteś super przykładem że "młody" a nie leniwy old :piwkowanie:


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group