Forum FiestaKlubPolska -

Nasze auta - [MK3] MAT by Kozzzi

Kozzzi - 12 Lis 2008, 18:54
Temat postu: [MK3] MAT by Kozzzi
1. NICK: Kozzzi
2. IMIĘ: Bogdan
3. MODEL: fiesta
4. WERSJA: "calypso"
5. ROCZNIK: MK3, 92r.
6. SILNIK: 1,4l

7. OPIS AUTA:

"Fistaszka" zakupiłem prawie 5 lat temu, od tego czasu przeszła wiele modyfikacji i napraw. Była to "prawie" zwykła czerwona fiesta, trochę obniżona, stała na ATSach z forda Capri. Silnik 1,1l był na wykończeniu, a zawieszenie wymagało interwencji. Zrobiłem tym autem ponad 100kkm i mogę powiedzieć że nigdy mnie nie zawiodła :yes:
Włożyłem w ten samochód mnóstwo czasu i pieniędzy (już dawno temu przestałem liczyć ile......)

8. DOKONANE ZMIANY / WYKONANE PRACE
a. wizualne:

- przedni zderzak został zmodyfikowany, zostały dołożone halogeny przeciwmgielne
- tylny zderzak zaadoptowany z fiesty mk5
- przetłoczenie i znaczek z maski został usunięty, maska jest delikatnie przedłużona
- tylna klapa została zaspawana, usunięto zamek i wycieraczę, dołożony został daszek
- autko zostało pomalowane czarnym matem
- dach zaadoptowany z fiesty calypso
- ATSy zostały zastąpione felgami Borbet T 14x7" + dystanse po 2cm na stronę (środki felg pomalowane na czarno)
- zostały dołożone progi z wersji RS
- środek auta obity czarnym polarem (tymczasowo)
- zmienione fotele i kierownica

b. mechaniczne:
- silnik: 1,1 został zastąpiony 1,4, przed włożeniem przeszedł kapitalny remont
- seryjny układ wydechowy ustąpił miejsca przelotowemu o większej średnicy
- zawieszenie zostało zmienione: amortyzatory bilstein i czerwone sprężyny progresywne, została dołożona dolna i górna rozpórka z XRki, oraz stabilizator.

c. audio:
- radio SONY CDX M800 BLACK PANELL
- głośniki: -przód (zestaw trójdrożny Blaupunkt), -tył (elipsy trójdrożne Pioneer)
- wzmacniacz Kenwood + głośnik basowy MacAudio (30cm)
d. inne:

9. PLANOWANE ZMIANY / PLANOWANE PRACE
a. wizualne: maska w stylu rost + bra (druga maska już się szlifuje :twisted: ) i...



b. mechaniczne: brak
c. audio: brak
d. inne: SPRZEDAŻ

10. FOTKI AUTA


Przed malowaniem


Po malowaniu :jupi:





Ghost1990 - 12 Lis 2008, 19:05

Muszę przyznać, że bardzo mi się podoba :yes:
ciekawie zrobiona <8>

sudoMK4 - 12 Lis 2008, 19:46

łaadna fiesta klor taki matowy hehehe
SpiderMAN - 13 Lis 2008, 01:39

A bra żeś sprzedał? :P Może byś to jakoś zwymiarował i określił z czego to uszyte, mam żonkę krawcową, może ja poproszę, to mi zrobi... ;)

A... ładne autko... ładny felunek :D

Kozzzi - 13 Lis 2008, 16:16

SpiderMAN napisał/a:
A bra żeś sprzedał? :P Może byś to jakoś zwymiarował i określił z czego to uszyte, mam żonkę krawcową, może ja poproszę, to mi zrobi... ;)

A... ładne autko... ładny felunek :D


BRA zrobiłem sam, jest zrobiona ze skaju. Twoja żona nie powinna mieć żadnych problemów z uszyciem czegoś takiego :yes:

Kawałek materiału położyłem na masce, od spodu obrysowałem to czarnym markerem, wyciąłem dwa takie same kawałki, potem tylko dobra maszyna do szycia jest potrzebna :yes:

Skaj możesz kupić w krakowie w sklepie tapicerskim na Dietla 59 (http://www.etapicer.com/), prznajmniej ja tam się zaopatrywałem, mają tam bardzo przystępne ceny.

madek - 13 Lis 2008, 17:37

Tak mrocznego projektu fiesty jeszcze nie widziałem :D

Ogolnie jako calosc to niezła robota, chociaz nie widzą mi sie mocno lusterka i przedni zderzak. Poza tym mam wstret do przedniej maski bez przetloczenia, bad look jako tako ujdzie :) Srodek ciekawy, tył tez wyszedł miodzio (ew. dymione lampy by sie przydaly) :ok:

Brawa za wykonana prace :yes:

kaczoro - 13 Lis 2008, 17:51

Super się prezentuje <wow>

Jedynie lusterka zbyt festyniarskie...widziałbym tu mk3.5 lub DTM ewentualnie :yes:

Pozdrawiam.

Kamcio32 - 13 Lis 2008, 17:59

Piekna mi sie zajebardzo podoba taki styl i silniczek 1.4 bardzo przyjemny ;)

jak cos to lampki z dymionym kierunkiem mam do sprzedania.
pozdro

FZX - 14 Lis 2008, 19:22

Szacunek :brawo: Bardzo mi sie podoba devil
kamil wolski - 14 Lis 2008, 19:46

Zrób polerkę, bo wypłowiałą ta czerń ;) A tak na serio, wygląda bardziej matowo niż moja, chociaż moja ostatnio dużo wilgoci ma jak koło niej stoję... bo pada! :hahaha:
bidżej - 14 Lis 2008, 20:18

Ogólnie całkiem miła dla oka, chociaż parę szczegółów niebardzo mi podchodzi:

Maska bez przetłoczenia
Klapa z kawałkami przetłoczeń - dałbym albo przez całą, albo wcale
Przedni zderzak - dyskusyjny...

Poza tym fele świetne :ok:

aha, i daj jej dywaniki bo Ci podłoga zgnije :cojest:

kamil wolski - 14 Lis 2008, 20:33

I przycemnij szybki.
SpiderMAN - 15 Lis 2008, 01:37

Kozzzi napisał/a:
SpiderMAN napisał/a:
A bra żeś sprzedał? :P Może byś to jakoś zwymiarował i określił z czego to uszyte, mam żonkę krawcową, może ja poproszę, to mi zrobi... ;)

A... ładne autko... ładny felunek :D


BRA zrobiłem sam, jest zrobiona ze skaju. Twoja żona nie powinna mieć żadnych problemów z uszyciem czegoś takiego :yes:

Kawałek materiału położyłem na masce, od spodu obrysowałem to czarnym markerem, wyciąłem dwa takie same kawałki, potem tylko dobra maszyna do szycia jest potrzebna :yes:

Skaj możesz kupić w krakowie w sklepie tapicerskim na Dietla 59 (http://www.etapicer.com/), prznajmniej ja tam się zaopatrywałem, mają tam bardzo przystępne ceny.
No dzięki, to spróbuję małżonkę uprosić... Masz może fotki głównie od spodu, od wewnętrznej strony maski jak to wygląda... pub2 :yes:
lukredi - 31 Paź 2009, 20:19

witam - niedawno stałem się nowym właścicielem wywyższonej furki :)
pozdrawiam wszystkich pasjonatów samochodowych - ja na punkcie aut mam małego bzika więc pewnie i fieścinke będę traktował z należytym szacunkiem :lol:
do zobaczenia na drodze

moci - 31 Paź 2009, 21:26

z czego jest ta obudowa filtra
Peedro - 31 Paź 2009, 21:58

Opel GM.

Edyta podpowiada że nie jest to obudowa filtra, tylko pokrywa monowtrysku.

pP - 31 Paź 2009, 22:05

dopiero zobzczylem ten temat!!! mega kolor..mat to jest to!
moci - 31 Paź 2009, 22:59

bo chciałbym zastapic u siebie tą dużą puszke filtra
Ad@mus - 1 Lis 2009, 11:29

pP, http://www.fiestaklubpols...der=asc&start=0 a ta widziales?:D
Fordon - 1 Lis 2009, 11:40

Bardzo sympatycznie sie prezentuje ta fiesta, jesli bys zrobil ja tak jak jest na pierwszym foto z ciemnymi lampami, oraz szybami bylo by naprawde zajebiscie :yes: Zderzak przod jest indywidualny bardzo i bez wioski wiec :ok:
No lusterka M3 style troche nie pasuja a dwa sa bardzo male i malo w nich widac...

pP - 1 Lis 2009, 12:07

Ad@mus napisał/a:
pP, http://www.fiestaklubpols...der=asc&start=0 a ta widziales?:D


widziałem..i jest jeszcze fajniejsza bo i jeździ i wygląda jak złoooooooo nico

lukredi - 3 Lis 2009, 00:54

no więc rzeczywiście lustra trochę wsią zachodzą :/ ale poza tym prezentuje się całkiem przyjemnie - na zime pomalowałem sobie felunie na biało więc będzie kontrascik - w środku jest naprawdę bardzo przyjemnie i muzyczka gra :) Spalanie piękne - 7 litrów przy spokojnej jeździe gazu :brawo: o to chodziło gdyż mój drugi potwór pali czasem nawet 25 litrów ale już beny... no cóż jak się chce szybko jeździć...

[ Dodano: Sro Paź 27, 2010 00:42 ]
fiesta już dawno na złomie hehehe


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group