Forum FiestaKlubPolska -

Sport w FKP - Berg Trophy 2009

Qzyn - 25 Lis 2008, 10:20
Temat postu: Berg Trophy 2009
Witam ponownie :)
No wyglada na to ze niestety trzeba sie bedzie pozegnac czynnym udzialem w sporcie motorowym w Polsce...
Dlaczego? Podam tylko pare przykladow:
- Puchar PZM - kolejna podwyzka wpisowego do 1500zl, wymagania homologacyjne juz dawno jak w RSMP lub wyzej
- nasz wspanialy zwiazek robi wszystko a przynajmneiej wiele zeby napchac sobie kieszenie i niszczy ten sport - dobrym przykladem jest kryterium kamionki rozgrywane jako polamatorski wyscig gorski na dolnym slasku - pozabierali licencje zawdnikom tam startujacym zamiast sie dogadac z organizatorami.

A na prawde chce sie plakac jak patrzy sie na naszych sasiadow zza poludniowej granicy a konkretnie ne serial polamatorskich wyscigow gorskich, tzw. Berg Trophy. Udzial mozna tam brac bez licencji, prawie seryjnym autkiem, wogole wymagania nawet w szybkiej klasie E1 (mozliwe praktycznie dowolne przerobki) sa bardzo liberalne...
Zeby bylo smieszniej to na ten rok nie tylko nie podwyzszyli wpisowego (ok 1200 koron za dzien wyscigowy, czyli 2400 za caly weekend) to jeszcze sie dogadali z International Hillclimbing Association i w roku 2009 organizowane beda Mistrzostwa Europy Środkowej w Wyścigach Górskich. Tak więc na koniec sezonu amatorzy mogą otrzymać tytuł Mistrza Europy Środkowej w klasyfikacji generalnej i poszczególnych klasach.
Nic dodac nic ujac - 1 grudnia wysylam zgloszenie na sezon 2009 do klasy E1 1600.
Jesli kogos interesuja szczegoly to zapraszam do dyskusji w tym watku, badz odsylam na strone www.rajdy.hoga.pl - polski portal najlepeiej informujacy o tym cyklu, badz bezposrednio do strony organizatora: www.berg-trophy.cz

A tak pol zartem pol serio to wlasnie zapisalem sie na kurs czeskiego online hahaha ;)

zefir - 25 Lis 2008, 11:23

widzisz myslisz o tym samym co my w lodzi, czyli kierunek Czechy..
mysle ze mozna powiedziec do zobaczenia, bo u nas prawdopodobnie bedana przyszly sezon 3 zalogi smigac do czech, wiec ;))

Qzyn - 25 Lis 2008, 14:54

Ja juz o tym mysle od dawna - powiem inaczej od dawna jestem zdecydowany. Podniesienie rangi tych zawodow tylko dodatkowo mnie zdopingowalo choc wiem tez ze przez ten fakt zdecydowanie wzrosnie frekwencja i ze klasa E1-1600 bedzie zdominowana przez kit cary ktorych w czechach jest mnostwo. Wiec powalczyc bedzie praktycznie neimozliwe hehe. Ale trzeba sprobowac. A pozatym nie wiem jeszcze jak i gdzie szukac sponsorow bo auto w polsce sie nei pokaze. Dzieki bogu ze koszta sa niewielkie bo obliczylem ze za caly weekend bede musial wylozyc ok 1000-1300zl. Wiec badzmy dobrej nadziei :)
Skfarek - 25 Lis 2008, 23:06

Z tego co widzę nawet są na nas otwarci - część materiałów na stronie organizatora (dokumenty zgłoszeniowe, lista) jest w języku polskim :)
Qzyn - 26 Lis 2008, 11:02

Oni sa otwarci na wszystkich - tam organizatorzy sa dla zawodnikow a nie na odwrot...
Prosty przyklad - PZM zagrozil ze polacy bez licencji miedzynarodowej i bez pisemnej zgody pzm jesli pojada BT to zostana im odebrane licencje krajowe. Czesi zareagowali szybko - na BT nie musisz sie zglaszac pod swoim imieniem i nazwiskiem :D

PumaRST - 26 Lis 2008, 20:25

Hej,

ja planuje jeden start w przyszłym sezonie i z tego co wiem Żółw też o tym dosć poważnie myśli. Co prawda ja pojade (jesli wogóle) praktycznie seryjna Almerą no ale chce to zobaczyć, przeżyc i wogóle ;))

Żółwik Tuptuś - 26 Lis 2008, 23:49

kurde - z myśleniem to my zawsze mieliśmy problemy :|
Qzyn - 10 Gru 2008, 16:07

http://www.autosportmedia...009&setlang=yes

:D

trzeci - 10 Gru 2008, 19:32

Fajnie zrobiona lista startowa.
Widzę, że paru rodaków będzie z Tobą startowało ?
I jakiś zbłąkany Austriak hehe
Powodzenia Jakub <oki>
Pozdro ...

Parzych - 10 Gru 2008, 19:34

Kuba, daj im popalić :yes:
Bit1 - 10 Gru 2008, 20:07

Tak to już jest że nasi południowi sąsiedzi często wiele spraw mają rozwiązanych dużoooo lepiej niż u nas. Nam tylko pozostaje pozazdrościć im i liczyć, że kiedyś u nas też tak będzie
Qzyn - 10 Gru 2008, 20:10

No za powodzenie nie dziekuje :) Fakt - polakow jezdzi tam coraz wiecej. A to ze od 2009 roku Berg trophy to misrzostwa europy strefy centralnej a koszta startu nadal pozostaja malutkie przyciaga baardzo wielu zawodnikow. Konkurencja bedzie ogromna wiec zapowiada sie na niezle lanie :) Juz teraz widze na liscie wiele samochodow ktore w 2008 startowaly regularnie w profesjonalnych mistrzostwach europy a wiec totalne potwory :)
Bedzie sie dzialo hehehe

Tommur - 10 Gru 2008, 20:13

Nasz kraj jest ciężko reformowalny ;-( . Ale jeździć po ich drogach to przyjemność :V:
Żółwik Tuptuś - 10 Gru 2008, 22:08

Powodzenia :)
MONIA - 11 Gru 2008, 23:37

Qzyn trzymam kciuki o ile nie odmarzną na Barbórce :V:
Żółwik Tuptuś - 14 Gru 2008, 16:14

Trafiłem na Hodze na coś takiego :

http://www.rajdy.hoga.pl/berg/berg.asp

Kurde no

Qzyn - 15 Gru 2008, 15:04

Ty Zolw nei mam pytan - a po co ja podawalem adres www.rajdy.hoga.pl w pierwszym poscie :) To pierwszy polski portal ktory na powaznie sie zajal berg trophy i jest jednym z lepiej informujacych na temat tych zawodow :D
Oprocz tego polecam lekture www.tanierajdowanie.pl
Tam pisza szeroko o berg trophy jak i pucharze rajdowym (oczywiscie polamatorskim) w czechach.
Pozdro

WooYownik - 15 Gru 2008, 20:19

no ciekawe to ... mhhh moze tez rusze amatorsko :D
Żółwik Tuptuś - 15 Gru 2008, 23:59

Qzyn - podałem dokładniejszy link bo Hoga sama w sobie dla mnei jako dla laika ( zarówno w inetrnecia jak i w rajdowaniu ) jest trudniejsza w ogarnięciu więc chciałem się z innymi podzielić swoim znaleziskiem . Twój link widziałem , mimo to postanowiłem dać dokładniejszy.

Nie gniewaj się na Żółwia-Laika i odrobinę odpuść mi oki ? :fox:

trzeci - 16 Gru 2008, 09:36

A ja szwendając się po necie, znalazłem taką stronkę ;-))
Chyba się tam zaloguję :D
Pozdro ...

Qzyn - 16 Gru 2008, 10:22

O cie w morde jeza chyba sie troche zawstydzilem :)
A tak na powaznie to dzieki wielkie za wsparcie - moze kiedys uda mi sie w koncu wykonac karkolomny plan zbudowania jakiejs szybkiej fiesty zeby godniej reprezentowac klub. Na razie pozostanie mi lansowanie sie mk I :D
Zolw luzik - kazdy link dobry ;)

Żółwik Tuptuś - 16 Gru 2008, 20:45

Qzyn gy

A tak juz na serio - zastanawiam się kiedy do Ciebei dotrze że budujesz RetroRajdówkę czy po tym jak wsadzisz napęd i się przejedziesz nią po raz pierwszy czy po tym jak wydasz kupę kasy na świecące spryskiwacze i skórzane fotele z wielbłądzich napletów ;-|

Prawda jest taka że na lansera nadajesz sie tak samo jak ja na krawaciarza i będziesz się czuł jak jedyny goły w barze dla pedałów ( neiswojo ? ) .
Wiem że mk1 się nie nadaje że chonda sie lepiej prowadzi itd , ale spójż prawdzie w oczy - budujesz rajdówkę tylko sam sie do tego jeszcze przed sobą nie przyznajesz ( zresztą żaden alkoholik ani narkoman się do nałogu nie przyznaje więc czemu Ty byś miał )

Qzyn - 16 Gru 2008, 22:28

Zolw i tu sie mylisz :) Fiesta bedzie dupowozem. Ja to tylko nazywam ze do lansu ale fakt - lansiarz ze mnie zaden. Po prostu zawsze chcialem miec odpicowane stare autko i bede takie mial :D I predzej stracisz skorupe niz fiesta bedzie rajdowka :D A co do hondy no to taka jest prawda, nie wiem w ktorym innym aucie tak latwo bym sie zblizyl do granicy 200 koni majac silniczek 1,6... A ze na BT zarty sie koncza to musze zrobic wszystko zeby autko bylo jak najszybsze. Na klase do 2l juz mnie wogole nie stac - tam sie licza moce od 250 koni w gore :(
zefir - 17 Gru 2008, 09:47

k20 :) ))) qzyn ;D k20 ;) lub b20 do crx ;)

a tak serio to powodzenia ;)

Qzyn - 17 Gru 2008, 14:02

Heh daj mi budzet to zbuduje fieste mk II K20 turbo 4x4 :2xf:
A za powodzenia nie dziekuje :D

sowa - 17 Gru 2008, 15:16

gruby sezonik się zapowiada!!!! troche żenujace że trzeba wiac z kraju i ukrywać sie pod jakimś pepickim nzwiskiem żeby porajdowac i potrenowac w przyzwoitych warunkach ale u nas nigdy nie było normalnie wiec trzymają poziom.

Trzymam kciuki mocniej niż wyżej wymienieni gy jak już raz u nich wystarujesz to dalej będzie z górki :-) ....a na zlocie zaśpiewasz nam coś po czesku???? hopka

Piter - 17 Gru 2008, 17:27

I przyrządzisz knedliczki :-P
Qzyn - 17 Gru 2008, 17:33

Heh, ja sie pod zadnym nazwiskiem nie bede ukrywal - jak pzm stwerdzi ze za starty w czechach trzeba i odebrac licencje to dokladnie wiem co zrobie. A zrobie sobie swietne jedzonko: zupa fasolowa, kapusniak itd itd a potem narobie mozliwie rzadko w koperte babelkowa, w sam srodek wsadze moja licencje i wysle poleocnym na rece zarzadu. Sorki za dosc obscenicny opis :D
A po czesku mozemy poklachac - troszke tego jezyka juz liznalem wczesniej a teraz zamowilem sobie kurs :D :D

Daras84 - 17 Gru 2008, 22:18

ta pewnie podstawowe zwroty znasz :P "zrob mi zmarzline" itp ;P
zefir - 17 Gru 2008, 22:27

pozór pozór bedu tryskać :D
zeby nie bylo OT napisz mi na PW co to za kurs bo ja tez kminie nad takims czyms ;D

Qzyn - 18 Gru 2008, 09:59

Nie ma co priwowac, posrednio zwiazane z tematem.
Na necie na stronce ESKK zamowilem kurs czeskiego. Masz mozliwosc wybrania tempa nauki badz kupna calego kursu na raz, dostajesz materialy, mozesz odrabiac i odsylac prace domoze itd itd. Normalny kurs trwa 20 miesiecy, ja wzialem przyspieszony, czyli dostaje 2 pakiety na raz i trwac bedzie 10 miesiecy. ESKK ma niezle kursy wiec polecam.


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group