Forum FiestaKlubPolska -

Ubezpieczenia i rejestracja aut - Cena OC Diesel

pablon - 1 Maj 2010, 17:04
Temat postu: Cena OC Diesel
Witam posiadaczy fieścin. Interesuje mnie cena OC czy diesel z racji że maja wiekrze silniki maja jakieś zniżki dodatkowe?. Fiesta Mk3 1.1 53kM fiesta Diesel 1.8 60KM wiec prawie to samo wiec składki teoretycznie powinny być takie same?. ;) .
ElGrey - 1 Maj 2010, 17:50

w naszym kraju nie ma zadnej roznicy w ubespieczeniu ropniaka czy bezyniaka
pablon - 1 Maj 2010, 21:52

Tak też myslałem, poza tym lubie małe silniczki
Freeman - 2 Maj 2010, 08:18

Niekoniecznie, nie wiem jak teraz, ale parę lat temu Uniqa dawała 5% zniżki za silnik diesla.
JoeMix - 2 Maj 2010, 08:28

W Polsce płacimy od pojemności a nie mocy czy rodzaju paliwa,,,
Freeman - 2 Maj 2010, 08:28

Ale możliwe, że jakaś firma daje zniżki od siebie za diesla, aby pozyskać klienta.
kazio-n - 2 Maj 2010, 08:53

JoeMix napisał/a:
W Polsce płacimy od pojemności a nie mocy czy rodzaju paliwa,,,

Średnio ok. 80gr za 1ccm pojemności. Szkoda, że nie od wagi lub marki..... jak dla mnie bezsens. Ubezpieczenie powinno być mniej więcej w tych samych kwotach na duże i małe auta, jak i bez braku tych złodziejskich zwyżek - typu "wiek"........ ale cóż

JoeMix - 2 Maj 2010, 09:12

Akurat za zwyżkami za wiek to ja się podpisuję obiema rekami, bo bez urazy, ale młodzi kierowcy to wariaci często,,, powinna być jeszcze zwyżka za krótki okres posiadanie praw jazdy,,, a sposób przyuczenia i egzaminowanie powinien być całkiem zmieniony,,,
kazio-n - 2 Maj 2010, 09:22

JoeMix napisał/a:
Akurat za zwyżkami za wiek to ja się podpisuję obiema rekami, bo bez urazy, ale młodzi kierowcy to wariaci często,,, powinna być jeszcze zwyżka za krótki okres posiadanie praw jazdy,,, a sposób przyuczenia i egzaminowanie powinien być całkiem zmieniony,,,

Równie dobrze zwyżki za wiek 30 lat, bo w tym wieku zdarzają się różne dolegliwości... albo traktować wszystkich równo albo nie... i gdzie tu mowa, że wszyscy ludzie są sobie równi, chyba głupotą.

JoeMix - 2 Maj 2010, 14:26

No :) jak maiłem 23 lat6a tez miałem takie podejście :yes:
firion7 - 4 Maj 2010, 17:56

Dlaczego miała by być zniżka na silniki diesla są bardziej ekologiczne ?
Freeman - 4 Maj 2010, 17:57

Nie wiem. Wiem, że na polisie z Uniqa było okienko do zaznaczenia pt. "Zniżka 5%-silnik diesel" (czy jakoś tak)
pablon - 6 Maj 2010, 21:34

firion7 napisał/a:
Dlaczego miała by być zniżka na silniki diesla są bardziej ekologiczne ?


Dlatego bo silniki bez turbo są słabe mimo sporej pojemności, patrz Mk3 1.8.

moci - 8 Maj 2010, 18:47

gadanie że młody kierowca to śmierć a tirowcy to są jeszcze gorsi i się nie przejmują normalnymi samochodam. Przedstawiciele handlowi wyprzedzają na trzeciego pchają się jak mogą.
firion7 - 27 Sie 2010, 20:54

Nie ma co narzekać świata się nie zmieni :) ale i tak dobra ubezpieczalnia to podstawa http://www.youtube.com/wa...a5xEf92BBc&NR=1
szynszyl - 28 Sie 2010, 10:37

nie mogę tego robić, ale poproszę kolegę z forum, to zamieści tu pisma wyceny po szkodzie. zobaczymy gdzie sobie ten filmik puścisz.
siedze tu kilka lat i mam tylko podpisy pod swoim profilem.
włazisz tu z reklamą systematycznie co miesiąc.
nie po to ten dział rekomendowałem.
nawet nie moderuje go, bo mogłby ktoś się dopatrzeć stronniczości.

firion7 - 18 Wrz 2010, 15:20

Chodzi o wymianę informacji i trochę świeżości w temacie a tego nigdy nie jest za mało chętnie zobaczę te pisma o wycenie szkody.
Puff - 19 Wrz 2010, 01:42

To już się robi nudne... który temat nt. ubezpieczeń nie otworzę, to widzę firiona i jego "PZU iz da best". Chłopie, jesteś gorszy niż podrapana płyta CD - tam chociaż da się ścieżkę zmienić, a Ty wałkujesz jedno i to samo.
szynszyl - 19 Wrz 2010, 23:37

firion7 napisał/a:
chętnie zobaczę te pisma o wycenie szkody.
nie zobaczysz... pewnych reczy sie nie pokazuje a ja nie będę pokazywał że jakaś firma jest lepsza, bo to nieetyczne. za nieetyczne zachowania jeszczaAllianz nie zapłacił, a jak w Twojej firmie to ja nie bede gadał...
firion7 - 16 Paź 2010, 16:47

Skoro wyrażanie opinii jest nie etyczne to nie wiem już sam o co chodzi :) tak czy inaczej idzie zima i trzeba zadbać o nasze bezpieczeństwo podczas jazdy w tym nieprzyjaznym czasie.
szynszyl - 23 Gru 2010, 17:12

gdzie jest firion7, specjalista od PZU??
mam do niego prośbę.
przyszedł klient wkurzony na ulubioną firmę firion7, kazał sobie zrobić OC samochodu. nadąsany siedzi, więc w końcu pytam, dlaczego ?
a on, że kochana konkurencja nie wypłaca odszkodowań przy współwinie (wina obopólna) i musiał się fatygować do sądu, gdzie w sumie coś tam z adwokatem ugrał, ale powiedział że nigdy więcej.
chciałbym to potwierdzić lub zanegować.

firion7 - 28 Gru 2010, 12:41

Ciekawy przypadek sam jestem ciekaw jak to dokładnie wyglądało jak byś mógł przedstawić więcej szczegółów było by dużo lepiej, bo po tym krótkim tekście nic nie możesz powiedzieć
Freeman - 28 Gru 2010, 13:59

Firion zapomniałeś dodać, że i tak pizetju jest najlepsze
firion7 - 28 Gru 2010, 14:48

Chciałem po prostu odpisać na post kolegi.
szynszyl - 28 Gru 2010, 23:19

firion7, a po co Ci szczegóły? wg relacji klienta:
- syn miał auto w pzu
- drugi uczestnik w warcie
- warta wypłaciła swoje 50% szkody (wina obopólna)
- pzu wypłaciło swoje 50% (wina obopólna), po czym zawezwało do zwrotu wypłaconego odszkodowania
- syn klienta i pzu wylądowali w sądzie

facet był cholernie wzburzony, nie sądzę żeby odgrywał szopkę przedbożonarodzeniową - zwłaszcza że miał po 60-ce i raczej nie był pokroju klowna.

może Ty firion7, coś o tym wiesz, bo po cholerę mam rozgłaszać niesprawdzone plotki. to grozi sądem. ty sie na swojej firmie znasz, to wytłumaczysz mi co i jak.
a bo to mało razy słyszałem od klienta, ze sie w sądzie zobaczymy?!
bo się chce pokazać, czym to sie nie jest... więc jak mam ludziom w oczy spojrzeć i prostować, że firmy to nie są złodzieje ?!

firion7 - 30 Sty 2011, 11:31

No to jak zawezwało do oddania odszkodowania to musiał być jakiś tego powód ?
szynszyl - 30 Sty 2011, 12:14

firion7 napisał/a:
No to jak zawezwało do oddania odszkodowania to musiał być jakiś tego powód ?
jaki? widziałem blankiet zapłaty na cały rok. klient przyniósł zaświadczenie o zniżkach ( u nas musi być) i info o jednej szkodzie.. pokrywa się to w całość, to co miał i to co miał na propozycji, bo zniżki stracił wg B-M.
to co spieprzył?

firion7 - 16 Lut 2011, 11:35

Twój opis jest troszkę nie jasny jak opiszesz wszystko od a do z , będę mógł coś powiedzieć.
szynszyl - 16 Lut 2011, 16:20

firion7, ja jestem z reguły po 3 piwach

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group