Forum FiestaKlubPolska -

Elektryka - [MK6] Świecenie świateł któtkich i długich jednoczesnie

TrustKomp - 31 Gru 2011, 00:17
Temat postu: [MK6] Świecenie świateł któtkich i długich jednoczesnie
Witam,
Chciałbym uzyskać informację czy to normalne, czy można i czy się da....

Problem dotyczy jednoczesnego świecenia świateł mijania i drogowych. Jest to pytanie mnie nurtujące z uwagi ze taka kombinacja daje ZNAKOMITĄ jakość oświetlenia drogi co oczywiście przekłada się na bezpieczeństwo.
1) Czy tak jest zawsze ze jak się zapali długie to krótkie gasną?
2) Czy jest możliwość i da się tak zrobić aby świeciły oba ja włączę na długie?

Pozdrawiam
Szymon

P.S.
Aby w nowym roku lepiej się działo, NAM szczęśliwcom i aby dalej NAS woziły NASZE Fieścinki :hihihi: ( A mogę się pochwalić - posiadam 3 wersje - moja siostra mk5, ja mk6 , mój tata mk7 - oczywiście wszystkie poczciwie srebrzyście zmetalizowane:D)

qwerty67 - 31 Gru 2011, 00:22

TrustKomp napisał/a:
1) Czy tak jest zawsze ze jak się zapali długie to krótkie gasną?
2) Czy jest możliwość i da się tak zrobić aby świeciły oba ja włączę na długie?


Odp w obu przypadkach: Tak. robiłem kumplowi w R19 takie coś w lampach 2 komorowych. Mogę Ci podrzucić schemat jak chcesz.

JoeMix - 31 Gru 2011, 01:02

TrustKomp napisał/a:
Czy tak jest zawsze ze jak się zapali długie to krótkie gasną?
W przypadku żarówek H4 a takie są we fieście, ZAWSZE,
TrustKomp napisał/a:
Czy jest możliwość i da się tak zrobić aby świeciły oba ja włączę na długie?
Mozna, spalisz żarówkę, reflektor lub całe auto,,,
qwerty67 napisał/a:
Tak. robiłem kumplowi w R19 takie coś w lampach 2 komorowych.
Jak sam wspominasz 2 komorowych, więc pewnie na 2 żarówkach, żarówka H4 nieprzystosowana jest do palenia na 2 żarnikach jednocześnie dłużej niż kilka sekund (ugotuje się od temperatury), klosz w której siedzi taka żarówka tez nie jest do teko przystosowany, a że plastikowy to wiadomo, na końcu instalacje nie jest przystosowana do takiego dużego obciążenia,,,
diodalodz - 31 Gru 2011, 04:06

A jaką masz żarówkę w przedniej lampie H4 ?
Parzych - 31 Gru 2011, 06:31

Krzychu, H4... :yes:
diodalodz - 31 Gru 2011, 11:40

To generalnie wg starej szkoły nie powinny się na światłach drogowych palić żarniki od świateł mijania bo producenci żarówek twierdzili że skraca znacząco to ich żywotność. Ale generalnie może zrobili tak na wzór żarówek H7+H1 lub podobnych.
JoeMix - 31 Gru 2011, 11:44

diodalodz napisał/a:
Ale generalnie może zrobili tak na wzór żarówek H7+H1 lub podobnych.
Co zrobili Mk6 ma tak samo światła jak mk1/2/3
Parzych - 31 Gru 2011, 12:57

Generalnie jadąc na mijania i dając sygnał świetlny długimi/drogowymi świecą oba żarniki w H4, czyli 230W... Tyle że na dłuższą metę coś nie wytrzyma - żarówki/odblaski/instalacja...
TrustKomp - 31 Gru 2011, 13:15

Dzięki za info szkoda tylko, że akurat tak wychodzi co do ewentualnego przerobienia ktoś ma pomysł albo polepszyć jakość widoczności na długich? (brak halogenów więc może ktoś ma doświadczenie jakie są koszty takiej instalacji i jak bardzo skomplikowane?)
Puff - 31 Gru 2011, 14:18

TrustKomp - kup lepsze żarówki, po prostu.
qwerty67 - 31 Gru 2011, 14:26

A nie ma do fiesty jakichś dwukomorówek?
Parzych - 31 Gru 2011, 14:29

Cytat:
A nie ma do fiesty jakichś dwukomorówek?
Są, angele...
qwerty67 - 31 Gru 2011, 14:38

To może to jest rozwiązaniem dla TrustKomp'a?
TrustKomp - 31 Gru 2011, 15:06

Było by super ktoś może mnie nakierować na takie coś?
TrustKomp - 31 Gru 2011, 15:09

Znalazłem coś takiego.
http://www.mapet-tuning.c...o09-p-5797.html
Czy ktoś wie czy to wystarczy kupić i podpiąć czy jest z tym niezła zabawa i lepiej oddać do elektryka?

Parzych - 31 Gru 2011, 15:12

TrustKomp napisał/a:
czy to wystarczy kupić i podpiąć
Wystarczy... :yes:
qwerty67 - 31 Gru 2011, 15:16

Parzych, bzdura :P
Przecież żarówka h4 ma 3 konektory i takie tez wtyczki są w jego mk6 a żarówka h1 ma jeden konektor i masę z obudowy, więc trzeba przerobić, no i dodatkowo jak chcesz żeby świeciły na raz wszystkie 4 żarówki to musisz wrzucić 2 przekaźniki do podtrzymania :)

TrustKomp - 31 Gru 2011, 15:20

Oki widzę że lepiej oddać niech Pan elektryk odpowiada ewentualnie za problemy:P

Dzięki za info.

qwerty67 - 31 Gru 2011, 15:24

Ale tam nie ma żadnej filozofii :D


Uploaded with ImageShack.us

Parzych - 31 Gru 2011, 15:26

qwerty67, chyba jednak Ty piszesz bzdury, widziałeś wtyczki :?: To nie gadaj głupot, wszystko jest plug&play... :2xf:
qwerty67 - 31 Gru 2011, 15:29

Ale nie tak żeby świeciły na rad wszystkie.
TrustKomp - 31 Gru 2011, 15:29

Łatwo się mówi Ja CI Postawię SAP'a ale gorze z grzebaniną w aucie:) Świat IT od strony programowania zawsze mnie bardziej interesował:)
TrustKomp - 31 Gru 2011, 15:30

Parzych napisał/a:
qwerty67, chyba jednak Ty piszesz bzdury, widziałeś wtyczki :?: To nie gadaj głupot, wszystko jest plug&play... :2xf:


Czyli kupując takie światełka moge sobie je tylko wymienić i podłączyć pod istniejące wtyczki i hula?

Parzych - 31 Gru 2011, 15:30

qwerty67 napisał/a:
Ale nie tak żeby świeciły na rad wszystkie.
A wiesz że to nielegalne :?:
qwerty67 - 31 Gru 2011, 15:31

Parzych, nie w przypadku lamp dwukomorowych :)
TrustKomp - 31 Gru 2011, 15:32

Parzych napisał/a:
qwerty67 napisał/a:
Ale nie tak żeby świeciły na rad wszystkie.
A wiesz że to nielegalne :?:


A dlaczego nielegalne? przecież sie używa w nocy kiedy i ta nikt nie jedzie bo inaczej oślepia sie ?

Parzych - 31 Gru 2011, 15:34

TrustKomp napisał/a:
Czyli kupując takie światełka moge sobie je tylko wymienić i podłączyć pod istniejące wtyczki i hula?
:yes:
TrustKomp napisał/a:

A dlaczego nielegalne? przecież sie używa w nocy kiedy i ta nikt nie jedzie bo inaczej oślepia sie ?
Chodziło mi o spinkę na stałe, z przekaźnikami będzie ok... :ok:
qwerty67 - 31 Gru 2011, 15:53

Od początku mówimy o zrobieniu na przekaźnikach...
TrustKomp - 31 Gru 2011, 16:05

dzięki za wszystkie uwagi będę się rozglądał za czymś takim i oczywiście Co by NAS woziły przez rok cały BEZAWARYJNIE :) Tego WAM i sobie życzę:)
bidżej - 3 Sty 2012, 23:21

JoeMix napisał/a:
W przypadku żarówek H4 a takie są we fieście, ZAWSZE,
a nie jest przypadkiem tak, że jak pociągniesz manetkę do siebie, to świecą oba, a po przełączeniu od siebie (włączenie długich na stałe) tylko długie?
mieszko - 3 Sty 2012, 23:23

bidżej, jak będziesz trzymać to świecą obie, jak pociągniesz i zaskoczy ("klik") to wtedy tylko długie
bidżej - 3 Sty 2012, 23:38

no o tym piszę :fox:
Parzych - 3 Sty 2012, 23:45

Parzych napisał/a:
Generalnie jadąc na mijania i dając sygnał świetlny długimi/drogowymi świecą oba żarniki w H4, czyli 230W... Tyle że na dłuższą metę coś nie wytrzyma - żarówki/odblaski/instalacja...
Coś Blołdżob słabo czytałeś...
bidżej - 3 Sty 2012, 23:46

yyy... no być może ;-|
JoeMix - 4 Sty 2012, 09:42

Parzych napisał/a:
TrustKomp napisał/a:
czy to wystarczy kupić i podpiąć
Wystarczy... :yes:
Wystarczy kupić i podpiąć,,, ponieważ Mk6 ma wtyczki dla żarówek H4 to jesli lampa jest warta swojej ceny to ma wyprowadzenie zrobione kompatybilne z kompletem wtyczek dostępnych w aucie, a wszystkie przejścia i dodatkowe połączenia powinny być w lampie,,, Co do przeróbki żeby żeby świeciły obie żarówki to jeśli lampa jest do tego przygotowane to będzie to zrobione i będzie działać,,, jeśli nie to nie i przeróbka znowu rozbije się o zbyt dużą temperaturę i coś nie wytrzyma,,, a jak ktoś bardzo uparty i twierdzi ze mu to bezpieczeństwo poprawia (co jest akurat kupe prawda) to może sobie zmostkować żarnik mijania do żarnika drogowych odpowiednią dioda za jakieś jeden złoty, a sam przeróbka to 30s pod sklepem gdzie się diodę kupiło - oczywiście poniesienie wszelkich konsekwencji prawnych i finansowych owej przeróbki bierze się na własne barki,,,

BJ - pisaliśmy o światłach drogowych/mijania, przytrzymanie wajchy do siebie jest danie sygnału świetlnego a nie włączeniem jakichkolwiek świateł,,,

Parzych - 4 Sty 2012, 11:30

JoeMix napisał/a:
przytrzymanie wajchy do siebie jest danie sygnału świetlnego a nie włączeniem jakichkolwiek świateł,,,
W MK6 do siebie lekko=sygnał świetlny, do siebie mocniej aż do "cyknięcia"=włączenie drogowych/długich... A dokładniej obrazując: pociągając wajchę do siebie załączają się drogowe, ciągnąc dalej do cyknięcia nadal świecą oba żarniki, po puszczeniu wajchy gasną mijania... Ale jeszcze sprawdzę dokładnie...
JoeMix - 4 Sty 2012, 11:52

Parzych, ale po co ta dyskusja,,, jak trzymasz wajchę to nie są włączone żadne światła, bez względu w jakiej to pozycji będziesz trzymał, światła włączasz jak coś ruszysz i potem to tak zostawisz, bez względu czy cyknie i wróci na swoja pozycje czy zostanie w innej,,, wtedy na 100% nie świeca 2 żarniki,,, chyba że instrukcja obsługi przewiduje pociągnięcie włącznika do siebie i trzymanie do w tej pozycji aby były drogowe załączone,,,
Parzych - 4 Sty 2012, 21:48

Wiesz JoeMix, na razie to Ty dyskutujesz, ja piszę jak sprawa wygląda w MK6 bo takiej temat dotyczy, nie MK1,2 lub 3... I oczywiście mowa była o włączonych światłach mijania i dołączaniu drogowych...
Mijania,

Mijania+drogowe.

Drogowe...


+ filmik z dedykacją specjalnie dla Ciebie Joe:
http://youtu.be/Fkc77DPQnFo posłuchaj cyknięć... :2xf:

qwerty67 - 4 Sty 2012, 21:55

JoeMix, pierdzielisz głupoty xD lampy dwukomorowe wytrzymują spokojnie świecące się 2 żąrniki, zaraz poszukam foto kumpla golfa i drugiego renówki, obydwa auta mają zrobione tak jak jest w temacie i wedle linku podanego przeze mnie i wszystko dział i poprawia widoczność.
JoeMix - 4 Sty 2012, 21:56

Parzych, Czyli w mk6 jest pozycja włącznika która powoduje świecenie obu włókien na raz? POMIJAM PRZYTRZYMANIE GO RĘKĄ bo to nie jest jego naturalna pozycja, i jak na początku pisałem dopuszczalne jest krótkotrwałe świecenie obu żarników na tzw błyśnięcie,,,
qwerty67 - 4 Sty 2012, 22:03

Obiecane foto







JoeMix - 4 Sty 2012, 22:15

qwerty67 napisał/a:
lampy dwukomorowe wytrzymują spokojnie świecące się 2 żąrniki
Ale co masz w lampach 2 komorowych żarówkę H4? o Takiej tu cały czas rozmawiamy,,, mówimy o jednej żarówce obsługującej światła mijania i światła drogowe jednocześnie,,,
qwerty67 napisał/a:
obydwa auta mają zrobione tak jak jest w temacie i wedle linku podanego przeze mnie i wszystko dział
Można się bawić w dokładanie przekaźników i kombinacje, tylko po co jak to za 30 lub 50gr można zrobić bez komplikowania sobie życia,,,
qwerty67 napisał/a:
poprawia widoczność
Tu jest sprawa dyskusyjna,,, ale jeden woli jasno przed autem a drugi dobrze i daleko oświetloną drogę,,, gdzie oświetlona przeszkoda nie gnie w świetle przed autem,,, tylko właśnie mocno się wyróżnia na ciemnym tle,,,
qwerty67 - 4 Sty 2012, 22:22

Cytat:
Ale co masz w lampach 2 komorowych żarówkę H4? o Takiej tu cały czas rozmawiamy,,, mówimy o jednej żarówce obsługującej światła mijania i światła drogowe jednocześnie,,,


Czytaj dokładnie, autor chce kupić lampy z h1+h7 czy tam h1+h1

Cytat:
Można się bawić w dokładanie przekaźników i kombinacje, tylko po co jak to za 30 lub 50gr można zrobić bez komplikowania sobie życia,,,


Szybciej i bez problemów spalić instalacje (rozmawiasz z elektronikiem)

JoeMix napisał/a:
Tu jest sprawa dyskusyjna,,, ale jeden woli jasno przed autem a drugi dobrze i daleko oświetloną drogę,,, gdzie oświetlona przeszkoda nie gnie w świetle przed autem,,, tylko właśnie mocno się wyróżnia na ciemnym tle,,,


Dokładnie, dyskusyjna, ale skoro autorowi tematu tak się widzi, widocznie jest po mojej stronie.

qwerty67 - 4 Sty 2012, 22:23

TrustKomp napisał/a:
Znalazłem coś takiego.
http://www.mapet-tuning.c...o09-p-5797.html
Czy ktoś wie czy to wystarczy kupić i podpiąć czy jest z tym niezła zabawa i lepiej oddać do elektryka?


h1 + h1 jak mówiłem.

Parzych - 4 Sty 2012, 22:30

JoeMix napisał/a:
na początku pisałem dopuszczalne jest krótkotrwałe świecenie obu żarników na tzw błyśnięcie,,,
Najpierw tak napisałeś a potem twierdziłeś:
JoeMix napisał/a:
jak trzymasz wajchę to nie są włączone żadne światła, bez względu w jakiej to pozycji będziesz trzymał,
I nie rób teraz idioty ze mnie...
JoeMix - 4 Sty 2012, 22:50

qwerty67 napisał/a:
Czytaj dokładnie, autor chce kupić lampy z h1+h7 czy tam h1+h1
TrustKomp napisał/a:
Witam,
Chciałbym uzyskać informację czy to normalne, czy można i czy się da....

Problem dotyczy jednoczesnego świecenia świateł mijania i drogowych. Jest to pytanie mnie nurtujące z uwagi ze taka kombinacja daje ZNAKOMITĄ jakość oświetlenia drogi co oczywiście przekłada się na bezpieczeństwo.
1) Czy tak jest zawsze ze jak się zapali długie to krótkie gasną?
2) Czy jest możliwość i da się tak zrobić aby świeciły oba ja włączę na długie?

Pozdrawiam
Szymon
Może faktycznie nie doczytałem,,,

Cytat:
Szybciej i bez problemów spalić instalacje (rozmawiasz z elektronikiem)
NA początku schemat wydał mi się głupi i błędny, ale chyba go rozgryzłem,,, włączenie świateł pozycyjnych załącza przekaźnik podłączony do 12V i drugiego przekaźnika który jest podłączony do świateł mijania które po zapaleniu załączają też ten przekaźnik i jednocześnie same go podtrzymują, że jest zapięty nawet jak zgasisz światła mijania, czyli żeby je wyłączyć trzeba wszystkie światła do końca wyłączyć, traci się możliwość wyłączenia świateł mijania pozostawiając pozycję,,, nie lepiej włączyć diodę na przełączniku przy kierownicy która poda na gałąź mijania napięcie ze świateł drogowych, ale nie podziała to w drugą stronę, proste i nieskomplikowane, nie ujmujące funkcjonalności oświetlenia, a w przypadku mk6 która ma 2 przekaźniki do wykonania w 30sekund, wystarczy cewkę przekaźnika świateł mijania zasilić ze świateł drogowych po przez diodę - co ma się spalić?

Parzych, przeczytaj całego posta mojego ze zrozumieniem, może nie jasno napisałem o co mi chodzi, pisze że nie liczy się pozycja przełącznika która przytrzymujesz ręką (cokolwiek by się wtedy paliło lub nie - bo nie jest to pozycja ani świateł mijania ani drogowych ani żadnych innych) liczy się pozycja przełącznika jaka jest bez naszego udziału czy coś tam czknie czy nie,,, i że wtedy na 100% się nie pala oba żarniki,,, w mk6 jak ciągniesz do siebie dlatego najpierw są włączane światła drogowe, a po puszczeniu dopiero gasną mijania, żeby nie było cyrku jak wolno będziesz manetką operował i ja przytrzymasz to w środku nocy przy 120km/h doprowadzisz że światła Ci całkiem zgasną czyli zostaną już wyłączone mijania a jeszcze nie włączone drogowe,,,

diodalodz - 5 Sty 2012, 09:32

qwerty67 napisał/a:
JoeMix, pierdzielisz głupoty xD lampy dwukomorowe wytrzymują spokojnie świecące się 2 żąrniki, zaraz poszukam foto kumpla golfa i drugiego renówki, obydwa auta mają zrobione tak jak jest w temacie i wedle linku podanego przeze mnie i wszystko dział i poprawia widoczność.

Nawet w fieście mk4 tak jest i we wszystkich lampach gdzie jest np H7 +H3.

qwerty67 - 5 Sty 2012, 11:44

diodalodz, nawet w reno i gofrach :P
diodalodz - 5 Sty 2012, 11:45

Ba nawet w 125p są 4 żarniki 60W na raz :) 240 W w 70 latach robiło robotę !
Parzych - 5 Sty 2012, 11:54

diodalodz napisał/a:
240 W w 70 latach robiło robotę !
W Maluszku mieliśmy 4 dodatkowe okrągłe halo (2 p/mgłowe i 2 drogowe) tak podpięte do instalacji, że jadąc na p/mgłowych i mijania, dając sygnał świetlny waliło mocą 450W... :devil:
bidżej - 5 Sty 2012, 12:00

...i silnik gasł ;-))
qwerty67 - 5 Sty 2012, 12:03

:rotfl: :hahaha:
qwerty67 - 5 Sty 2012, 12:04

JoeMix, a co do tej diody to i tak mi się wydaje, że mój pomysł na przekaźnikach jest pewniejszy i bezpieczniejszy.
TrustKomp - 4 Lut 2013, 11:21

Tak na odświeżenie tematu po długich i ciężkich poszukiwaniach.....

Szukałem wszędzie lamp dla fiesty MK6 2005-2008 i jeżeli byłby ktoś tak dobry i pomógł oraz wskazał gdzie mogę znaleźć proszę o pomoc bo wszędzie znajduje tylko do modelu MK6 do 2005 a przegrzebałem zdrowo necik w poszukiwaniu :(

Parzych - 4 Lut 2013, 13:30

TrustKomp, chyba słabo szukałeś... :9:
http://moto.allegro.pl/li...6&category=4138
Jest tego "trochę"...

TrustKomp - 4 Lut 2013, 13:44

Dzięki za opoweidź szukałem ale takie cos jak to:
http://moto.allegro.pl/la...2940140458.html
prawdopodobnie nie podejdzie do mojego bo mam MK6 z końcówki 2006. A zależy na oddzielnym świetle mijania i długim (co by jak historia mówi tegoż posta wspólnie świeciły :) )

Pozdrawiam,
Szymon

Wisni@ - 4 Lut 2013, 14:23

TrustKomp,

Jeżeli lampy poliftowe pasują do przedliftów to czemu nie ma być odwrotnie :P

Nie na 100% ale te lampy do twojego podejdą , Może niech sie jeszcze Parzych, wypowie

Parzych - 4 Lut 2013, 14:31

TrustKomp napisał/a:
Dzięki za opoweidź szukałem ale takie cos jak to:
http://moto.allegro.pl/la...2940140458.html
prawdopodobnie nie podejdzie do mojego bo mam MK6 z końcówki 2006. A zależy na oddzielnym świetle mijania i długim (co by jak historia mówi tegoż posta wspólnie świeciły :) )
To trzeba było od razu pisać że szukasz ringów a nie sugerować, że oryginalnych poliftowych, oczywiście że te lampy podejdą na 100%, ale nie sądzę żeby świeciły równocześnie mijania z drogowymi, wajcha świateł w MK6 nie ma takiej funkcji... Możesz jeszcze zapytać Rafiego81, ma takie srebrne: http://moto.allegro.pl/li...6&category=4138
Wisni@ - 4 Lut 2013, 14:34

Z tego co czytam od początku tematu to chce zrobić to na przekaźnikach i spokojnie da rade :P

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group