Forum FiestaKlubPolska -

Przed zakupem - [MK4] Amortyzatory - proszę o pomoc

paula89r - 9 Mar 2012, 12:10
Temat postu: [MK4] Amortyzatory - proszę o pomoc
Witam, moje amorki już proszą się o wymianę, dlatego też chciałabym się Was zapytać jakie amorki polecacie? Mam na oku Sachs'y, Monroe'y, KYB... Które na nasze idealne drogi byście polecili?
Puff - 9 Mar 2012, 14:32

Ja mam Bilsteiny B4 i nie narzekam. Co prawda Mariusz.B je odsyłał (cóż, mógł trafić się feler), ale ze swojej strony mogę je jak najbardziej polecić. Minus/plus taki, że bardzo podnoszą auto :)
Pawełos666 - 9 Mar 2012, 15:20

KYB amory
mmbu - 9 Mar 2012, 17:51

KYB ja wywaliłem na śmietnik po 500km i w ich miejsce wstawiłem motorcrafty i mam spokój. Mariusz wywalił bilstein'y. Czyli do testów zostaje jeszcze sachs i monroe :)
Pawełos666 - 9 Mar 2012, 18:03

jedna czesc najlepszej firmy mozesz kupic za 5zl, a drugiej powiedzmy 10x gorszej za 50zl lepszy produkt i jezeli potem chcesz porownac obie firmy na podstawie oceny obu czesci zycze powodzenia jesli kyb jest nic nie warta, to chyba najwieksze niemieckie firmy samochodow musza przestac produkowac auta. nie prownujmy produktow z roznych pólek i nie oceniajmy na tej podstawie firm
vegetagt - 9 Mar 2012, 19:42

mmbu napisał/a:
KYB ja wywaliłem na śmietnik po 500km


ja na kybie z przodu zrobilem 3900km i nadal gitara :)

Pawełos666 - 9 Mar 2012, 20:27

jakby byly zle to by w focusie nie siedzialy :-P
paula89r - 12 Mar 2012, 11:24

halo halo, wiem juz ze KYB i Bilsteiny zdania podzielone a reszta? :-P A co myślicie o Delphi?
Maci3j18 - 12 Mar 2012, 12:24

Posiadam Delphi w mk3 i z czystym sumieniem mogę polecić :)
JoeMix - 12 Mar 2012, 12:42

A teraz dlaczego amorki w mk4 ze wspomaganiem są droższe niż bez wspomagania? Różnią się czymś?
paula89r - 12 Mar 2012, 13:00

Maci3j18 napisał/a:
Posiadam Delphi w mk3 i z czystym sumieniem mogę polecić :)


no i może się skuszę na nie bo w przystępnej cenie są :) masz gazowe?

Jeszcze natrafiłam na ciekawą ofertę Kamoki, ktoś je miał/ma? :)

paula89r - 12 Mar 2012, 13:02

JoeMix napisał/a:
A teraz dlaczego amorki w mk4 ze wspomaganiem są droższe niż bez wspomagania? Różnią się czymś?


podłączam się do pytania :)

Maci3j18 - 12 Mar 2012, 13:17

paula89r na przodzie mam założone gazowe, natomiast na tyle olejowe :) ale w najbliższym czasie mam zamiar też włożyć gazówki w tył :)
MARIUSZ.B - 12 Mar 2012, 22:01

Pufcio napisał/a:
Co prawda Mariusz.B je odsyłał (cóż, mógł trafić się feler)

Mógł się trafić feler choć trafił się na dwóch amorkach co dziwnie, gdyby choć na jednym było by inaczej i pewnie zostawił bym Bilstein a tak poleciały dwa. Teraz testuję Meile. Jak na razie jestem zadowolony ale ledwo 1k na nich zrobiłem.

Puff - 12 Mar 2012, 23:35

MARIUSZ.B napisał/a:
gdyby choć na jednym było by inaczej i pewnie zostawił bym Bilstein a tak poleciały dwa.

Jak zeszły z jednej taśmy, jednego dnia, to równie dobrze mogła cała partia być do bani.
Nie, żebym bronił tu firmy na siłę (bo jak partia była do bani, to powinni ją zawrócić :D ), ale mam wrażenie, że u mnie się spisują przyzwoicie - stąd taki kontrast :)

Parzych - 13 Mar 2012, 01:06

Ja z czystym sumieniem mogę polecić Motorcrafty, 77kkm (z czego ok 50kkm na niższych sprężynach) i wszystko gra... <oki>
paula89r - 13 Mar 2012, 08:47
Temat postu: [MK4]
Parzych, Chciałabym zakupić Motorcrafty albo Bilsteiny ale chwilowo budżet nie pozwala :-P KYB też nie najtańsze ehh :-P Dlatego szukam tańszych i takich co nie wyleją po kilku km na naszych cudownych drogach ...

Siedzę cały czas i przeglądam różne opinie o różnych firmach i zwariować można, zdania podzielone wszędzie na pół... Jeszcze natrafiłam na te kamoki, delphi no i te sachsy mnie zaciekawiły, ktoś może się o nich wypowiedzieć?

JoeMix - 13 Mar 2012, 08:57

A Ty potrzebujesz wszystkie 4? i w końcu masz wspomaganie czy nie, bo te amorki się na to rozdzielają,,,
paula89r - 13 Mar 2012, 09:00

JoeMix, na razie potrzebuję w pierwszej kolejności na przód, ale tył też lada moment będę wymieniać. A wspomaganie mam
mmbu - 13 Mar 2012, 10:31

Pawełos666 napisał/a:
jedna czesc najlepszej firmy mozesz kupic za 5zl, a drugiej powiedzmy 10x gorszej za 50zl lepszy produkt i jezeli potem chcesz porownac obie firmy na podstawie oceny obu czesci zycze powodzenia jesli kyb jest nic nie warta, to chyba najwieksze niemieckie firmy samochodow musza przestac produkowac auta. nie prownujmy produktow z roznych pólek i nie oceniajmy na tej podstawie firm


Nie za bardzo rozumiem tą wypowiedź, ale mniejsza z tym. Od zawsze jak wymieniałem amortyzatory zakładałem KYB. I jak kilka lat temu zakładałem te amortyzatory , to ich samo wykonanie różniło się od amortyzatorów z dolnej półki cenowej. Teraz pewnie są tłuczone na tych samych maszynach i tylko różne logo dostają.

P.S. Ja swoje motorcrafty na tył kupiłem za niecałe 250 z wysyłką (tak nowe)

paula89r - 13 Mar 2012, 10:48

mmbu napisał/a:
P.S. Ja swoje motorcrafty na tył kupiłem za niecałe 250 z wysyłką (tak nowe)


no ja niestety najtaniej znalazłam na przód za ok 360zł za sztukę ;-(

mmbu - 13 Mar 2012, 13:51

Ja na tą chwilę poleciłbym sachsa. Miałem je kupować jakbym nie znalazł motorcrafta.
JoeMix - 13 Mar 2012, 18:18

paula89r napisał/a:
znalazłam na przód za ok 360zł za sztukę
Motorcrafta? KYB za 200 z transportem do Łodzi,,, (Ewentualnie Hart za 150)
paula89r - 14 Mar 2012, 09:03

JoeMix napisał/a:
Motorcrafta? KYB za 200 z transportem do Łodzi,,, (Ewentualnie Hart za 150)


Hart odpada, za dużo złego o nim się naczytałam :-P

właśnie znalazłam podejrzanie dobrą ofertę amorków Motorcrafta i zobaczymy cóż mi sprzedawca odpisze :hihihi:


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group