Forum FiestaKlubPolska -

Elektryka ogólna - Wyświetlacz NAVI w Przedlift

Creep - 19 Mar 2020, 23:50
Temat postu: Wyświetlacz NAVI w Przedlift
Witam! Mam Przedlifta i moje pytanie brzmi czy taki wyświetlacz F1BT-18B955-DB w ogóle będzie działał bo wiadomo ze ten 4.2" nie działa. Mógł by ktoś coś wiecej poradzić?
barciol - 8 Kwi 2020, 11:06

Też mnie to ciekawi.
Przejrzałem sporo tematów i nigdzie nie znalazłem jednoznacznej odpowiedzi.

Mam rocznik 2012 z wyświetlaczem kwadratowym (czerwony/pomarańczowy).
Można go zamienić na jakiś kolorowy?

JoeMix - 8 Kwi 2020, 22:38

Powiem tak,,, czy mając Nokie 3310, dasz radę odpalić nawigacje czy zrobić jakiś upgrade przy pomocy kolorowego wyświetlacza?
lehu8 - 10 Kwi 2020, 18:06

Przerabiałem już ten temat... Nie zadziała u mnie się nawet nie zaświecił...
Wydaje mi się że inna wiązka trochę jest, myślałem żeby radio i wiązkę z poliftu dać... W końcu odpuściłem...

lehu8 - 10 Kwi 2020, 18:09

Ale myślę że temat warto zagłębić....
Creep - 10 Kwi 2020, 19:09

Żeby uruchomić 4,2" Trzeba zmienić instalację pod SYNC Radio, moduł, instalacja, update BCM. Dlatego wyświetlacz nie ma prawa działać w przedlifcie. Natomiast przy navi wiele się zmienia bo nie trzeba zmieniać pół istalacji i itp. I na to wychodzi że przy tym 5" też. Więc gra nie warta świeczki jedynie dla doświadczenia i połechtania swojego EGO że da się to zrobić.
Egooo - 6 Maj 2020, 17:08

Witam nie dostałem jednoznacznej odpowiedzi ...więc zapytam tak czy można wsadzić ten niebieski LCD do przed lifta ? Nie chcę żadnej navi czy kolorowego ekranu zwykły niebieski ....aktualnie mam i bt i pełne radio tylko czerwony ekran doprowadza mnie do szału ...
Creep - 6 Maj 2020, 20:33

tak możesz wsadzić bez problemu niebieski z Focusa ja u siebie mam taki wsadzony
Egooo - 7 Maj 2020, 09:34

Czy kolego możesz podać numer seryjny który pasuje ? Rozumiem że wtyczki itp pasuje ? Pług&Play ? Czy trzeba coś jeszcze kombinować ? Te zielone podświetlanie ikon jest w standardzie ? Czy lutowałeś diody ?
Np = BM5T 18B955 BE ?

Creep - 7 Maj 2020, 11:31

Będę miał czas to ci luknę ;) Tak wszystko P&P nic nie trzeba robić tylko podmieniasz. No chyba że masz ten malusi wyświetlaczek
Egooo - 7 Maj 2020, 14:23

Nie mam duży ale czerwony radio z BT będę wdzięczny kolego
Creep - 7 Maj 2020, 17:54

Proszę kolego oznaczenia tego niebieskiego wyświetlacza


Egooo - 7 Maj 2020, 21:23

Super dzięki za zdjęcie ....ale jest trochę kicha bo na alledrogo są tylko albo AB BB i jeden FA nie ma FB ...dramat , rozumiem że tam musi być napisane Sony MID bo wszystkie mają MFD MID ...i to twoje jest od focusa MK3 ? Tak czy jak
Creep - 7 Maj 2020, 22:16

Tak od MK3 Nie wiem czy to ostatnie oznaczenie jest istotne. Z tego co kojarzę to początkowy numer i dalszy musi się zgadzać, ale mogę się mylić
Egooo - 8 Maj 2020, 09:25

To dziwne bo katalogowo jest to LCD z Fiesty po lifcie od radia Sony a nie od focusa gdyż całkowicie inne oznaczenie mają LCD od focusa AM5T / BM5T / CM5T itp początek dziwna akcja , ty masz jaki rocznik tej Fiesty ?
Creep - 8 Maj 2020, 23:35

No nigdy się nad tym nie skupiałem :P miał być niebieski był w opisie że z mk3 więc kupiłem. Moja to 2010
Egooo - 9 Maj 2020, 10:51

No to jest z Fiesty nie Focusa ....ty masz zwykle radio ? Czy Sony ? W sensie zwykle z pełną klawiatura i dodatkowymi przyciskami ?
Creep - 11 Maj 2020, 11:37

Miałem zwykłe zmieniałem też panel na Sony
Egooo - 11 Maj 2020, 15:03

A radio zostało stare ? I wszystko działa ? Bo pewnie do navi już trzeba kupić komplet i jeszcze jest jakiś problem z wiązka czytałem na forum
Creep - 11 Maj 2020, 15:13

Tak radio stare ;) Ale mam nową instalkę pod sync z polifta. Dużo zmian kilka przewodów jest więcej inne wtyczki no i radio musi być inne z 2 wejściami, a obecnie mam z jednym wejściem podłużnym.tylko brak czasu żeby to wszystko wypatroszyć. Ale może w wakacje się za to wezmę bo plus mam taki że autko może stać.
lukaszooo - 14 Maj 2020, 08:33

Wyświetlacz z fiesty, focusy mają am5t, bm5t, dm5t i em5t.
barciol - 1 Lip 2020, 11:43

@Egooo i jak, wymieniłeś ten wyświetlacz?
Ja przed chwilą kupiłem z ciekawości ten https://allegro.pl/oferta/wyswietlacz-ekran-ford-fiesta-mk7-ba6t-18b955-fa-7637807766
troche zajechany, ale w tej cenie chętnie sprawdzę czy to działa.
Radio zwykłe z jednym wejściem i BT. Panel standardowy srebrny.

barciol - 2 Lip 2020, 14:57

No i jestem po zmianie wyświetlacza.
Plug&play i wszystko ładnie śmiga :)
Wyświetlacz BA6T-18B955-FA , sądzę że będą pasowały wszystkie przedliftowe z oznaczeniem SONY MID, bo te były niebieskie.
Opcjonalnie można jeszcze wymienić panel przedni na ten od SONY, ale różnicy nie ma żadnej.
Ogólnie polecam taką zmiane jak kogoś denerwuje pomarańczowe podświetlenie :-P

Egooo - 4 Lip 2020, 20:41

Tak obserwowałem ten LCD ale bałem się brać właśnie przez porysowana szybkę , ale dobrze że działa będę szukać na allegro
barciol - 5 Lip 2020, 05:47

Ja wymieniłem tą szybkę na tą ze starego, pasuje idealnie ;)
Jedyny minus jaki zauważyłem to słaba widoczność na ekranie w słoneczny dzień. Wydaje mi się, że w pomarańczowym było lepiej. Nie wiem czy to normalne. W nocy jest super.


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group