Forum FiestaKlubPolska -

LPG - [MK3] Tankowanie gazu

kenczorf - 15 Lip 2007, 18:01
Temat postu: [MK3] Tankowanie gazu
moje pyutanie ejst odnosnie tankowania. Czy podczas tankowania gazu nie ma automatycznego odiciecia tak jak podczas tankowania benzyny gdy juz zbiornik ejst pelny?;> mam instalacje od niedawna...tankwoalem dopiero 3 razy i 2 razy koles patrzyl na jakis wskaznik i wylaczal sam a raz nie wiem czy zagapil sie ale cos jakby mi butla zaczela strzelac i wtedy podbiegl i szybko wylaczyl...czy cos sie wtedy stalo?;>
genov - 15 Lip 2007, 19:00

jest taki zawor ktory odbija w momencie w ktory juz jest pelna butla;) jak nie odbija to poczytaj bylo o Tym!
diodalodz - 15 Lip 2007, 19:16

ale odbija i jest git
jackrzec - 15 Lip 2007, 20:57

Jak trzeszczy czy warczy tzn że odbija.
kenczorf - 15 Lip 2007, 21:19

aha czyli jak zaczyna trzeszczesc tzn ze butla jest pelna i wtedy juz nie wchodzi wiecej gazu czy dalej wchodzi i trzeba szybko wylaczyc dystrybutor? (i nic sie nie zepsulo...bo ja myslalem ze moze butla zaczynala pekac:P ) a pozatym skoro to jest oznaka zatankowania do pelna to czemu dopiero pierwszy raz tak bylo a inni wylaczali wczesniej choc nowilemn ze do pelna?
sory za moze glupie pytania dla was ale to moje poczatki konntaktu z lpg :)

jackrzec - 15 Lip 2007, 21:30

Jeżdzę na co dzień w pracy autem na LPG i zawsze przy tankowaniu obojętne na jakiej stacji zaczyna trzeszczeć. Gościu wyłącza dystrybutor, bo butla jest pełna, ale nie ma powodów do paniki, bo nic się złego nie dzieje.
kenczorf - 15 Lip 2007, 21:44

ok dzieki zainfo...zdziwilem sie bo poporstu pierwszy raz przy tankowaniu trzeszczalo a wczesniej zawsze wylaczali wczesniej:)
eristoff - 12 Sie 2007, 06:11

nie martw sie ten sam problem mam (nowa instalacja 2x tankowałem) , po prostu nam zawór nie odbija , ja bede jechał to zareklamować, tylko teraz nie mam czasu i auto mi potrzebne, to w niczym nie szkodzi tylko na stacji musza sami wył dystrybutor
kenczorf - 12 Sie 2007, 07:58

jackrzec napisał/a:
Jak trzeszczy czy warczy tzn że odbija.

eristoff napisał/a:
nie martw sie ten sam problem mam (nowa instalacja 2x tankowałem) , po prostu nam zawór nie odbija

no to odbija czy nie?

pucio2 - 7 Cze 2010, 13:35

kenczorf: zawór POWINIEN odbijać, co objawia się takim "trrrr". :yes:
JoeMix - 7 Cze 2010, 16:15

Cytat:
Wysłany: Nie Sie 12, 2007 07:58
Myślę że przez 3 lata kolega doszedł co i jak :hihihi:
kenczorf - 7 Cze 2010, 16:28

lepiej pozno niz wcale :rotfl:
Freeman - 7 Cze 2010, 23:25

Najczęściej słychać takie właśnie tyrkotanie i wtedy wyłaczamy pompę, często jest też tak, że zawór po prostu odcina dopływ i nawet dystrybutor nie nabija na liczydle kasy. Nie jest dobrze jeśli zamiast tyrkotania lub odcięcia, gaz leci do butli coraz wolniej.

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group