Forum FiestaKlubPolska -

LPG - [MK3] Na gazie nie chodzi na wysokich obrotach.

Lorens - 17 Cze 2010, 12:16
Temat postu: [MK3] Na gazie nie chodzi na wysokich obrotach.
Witam, mam problem z Fiestą Mk3 1.1 z zamontowanym Elpigazem. Problem polega na tym, że po przełączeniu z benzyny na gaz chodzi tylko na niskich obrotach, ale co dziwne tylko podczas jazdy, na postoju wchodzi na wysokie obroty, a podczas jazdy strasznie się dławi. Na benzynie chodzi bez zarzutów. Nie wiem co to może być, zastanawia mnie dlaczego na postoju wchodzi na obroty, a podczas jazdy nie, proszę o pomoc ;)

~Pozdrawiam, Lorens.

JoeMix - 17 Cze 2010, 13:30

1,1 czyli gaźnik,, czy jednak 1,1i i monowtrysk? http://www.fiestaklubpols...p=472678#472678
pucio2 - 17 Cze 2010, 13:33

Lorens: W Pile masz bardzo dobrego gazownika od Elpigazu na ul.Lipowej 31 i do niego się z tym udaj.
Lorens - 17 Cze 2010, 15:15

pucio2 napisał/a:
Lorens: W Pile masz bardzo dobrego gazownika od Elpigazu na ul.Lipowej 31 i do niego się z tym udaj.


Dokładnie, ale za sam wjazd i diagnoze 80 zł :/

pucio2 - 17 Cze 2010, 15:39

Lorens,
Lorens napisał/a:
Dokładnie, ale za sam wjazd i diagnoze 80 zł :/
Czyli co? Sprawdza, co nie gra i nic z tym nie robi?
Lorens - 18 Cze 2010, 15:25

Wyczyszczenie, zmiana filterka i diagnostyka i za to 80 zł. A to jest jedyny zakład w Pile z możliwością podłączenia pod komputer Elpigazu dlatego najpierw wolałbym się dowiedzieć co jest nie tak, a potem wjechać do nich na warsztat, a filtr sam mogę sobie zmienić ;)
pucio2 - 18 Cze 2010, 15:54

Lorens: Nie określiłeś jednoznacznie, czy masz gaźnik, czy wtrysk jednopunktowy. Zobacz do posta JoeMix z wczoraj i do dołączonego linka.
Jeśli masz gaźnik, to podstawową czynnością jest wyjechać z komory pływakowej benzynę w położeniu klawiszka przełącznika na "0" i gdy lekko szarpnie na brak paliwa - przełączyć na położenie "LPG" lub "GAZ". Może tu masz nie tak ustawiony dobór paliwa i jedziesz na dwóch jednocześnie? :yyy:

jackrzec - 18 Cze 2010, 20:52

pucio2 napisał/a:
Nie określiłeś jednoznacznie, czy masz gaźnik, czy wtrysk jednopunktowy.
W roczniku 95 nie było juz od dawna gaźników...
kuba87 - 18 Cze 2010, 21:14

raczej jednopunkt
problem prosty za mało gazu jest przygotowywane
wiec filterek załamany przewod
oszukuje wskaznik cisnienia na butli
lub pparownik uszkodzony

Lorens - 19 Cze 2010, 10:31

Tak, mam jednopunkt :)
pucio2 - 19 Cze 2010, 14:39

Lorens: wymień filterek gazu, bo tu może być przyczyna zjawisk opisanych w pierwszym poście. Także membran w reduktorze (zesztywniałe) nie można wykluczyć... :bezradny:
massur - 21 Cze 2010, 23:27

Najprościej to wyjąć filtr gazu i zobaczyć czy jeździ normalnie, przez kilka minut jazy bez filtra nic się nie stanie a jedna z potencjalnych przyczyn się potwierdzi lub zostanie wykluczona.
Jak filterek to groszowe sprawy, membrana -tak tanio nie będzie...


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group