Forum FiestaKlubPolska -

LPG - [MK3] Wpływ reduktora/ parownika na spalanie?

dr_Henio - 4 Lip 2010, 16:34
Temat postu: [MK3] Wpływ reduktora/ parownika na spalanie?
Witam

Niedawno usłyszałem ze parowniki jednej firmy generują większe spalanie od parowników każdej innej firmy produkującej parowniki. Czy to prawda?

Przeglądając internet znalazłem tylko informacje o różnych parownikach względem mocy silnika 100-220KM. Czy zakładając parownik większy do słabszego silnika uzyskamy większe spalanie?

JoeMix - 5 Lip 2010, 08:16

dr_Henio napisał/a:
parowniki jednej firmy generują większe spalanie od parowników każdej innej firmy
Ciekawe,,, a jakiej firmy? ale nie sądzę, to raczej kwestia regulacji,,,
dr_Henio napisał/a:
Czy zakładając parownik większy do słabszego silnika uzyskamy większe spalanie?
Wydaje mi się że nie, chyba że parownik nie będzie miał wąską regulacje, ale wtedy zaleje nam silnik gazem,,,
TSRules - 5 Lip 2010, 11:02

To raczej stan membran i czystość parownika ma większe znaczenie
dr_Henio - 5 Lip 2010, 14:16

Usłyszałem coś takiego o LOVATO. jestem po zmianie parownika.
Mam aktualnie LOVATO RGE 092/090. Kiedy mi go zmieniali odkręcili stary przykrecili nowy. Pokręcili trochę śrubą na wężu, szybka analiza spalin i koniec.

Spalanie 11-16 L (troszkę dużo)

W sieci znalazłem opis na regulacje cisnienia.
...Powinno byc wyregulowane minimalnie powyżej ciśnienia atmosferycznego. A robi sie to tak: odlaczasz waz prowadzący gaz z reduktora do miksera i podlaczasz do reduktora wezyk ktory zanurzasz w jakims zbiorniczku z wodą. Zasilasz zawory gazowe przez podlaczenie +12V np. do zaworu na reduktorze.
Teraz regulujesz srubą czułości (jakaś mała żołta,dostęp tylko śrubokrętem) tak, aby z wezyka wydostawaly sie pojedyncze bąbelki

Czy słyszeliście o czymś takim? Czy to standard?

TSRules - 5 Lip 2010, 18:19

Lovato to solidna firemka, pod warunkiem że parownik jest oryginalny to nie widzę przeciw skazań, powinien ładnie pracować, może spróbuj u innego gaziora ?
JoeMix - 6 Lip 2010, 08:42

Mam reduktor tej firmy z nie wiadomo jakim przebiegiem, i stawiam że nie był regenerowany, czyli ma jakieś 10 lat,,, ostatnio na 350km w zbiornik wcisnęli mi 24l LPG,,,
zdaszek - 6 Lis 2010, 14:33

No to bardzo ładnie...
Skoro spala Ci mniej niż 7litrów gazu na 100 to na benzynie jest pewno jescze lepiej.
Sam się zastanawiam nad instalacją, bo moja w cyklu mieszanym spala 9,5l benzyny :głowąwmur:

Maki - 8 Lis 2010, 20:14

dr_Henio napisał/a:


W sieci znalazłem opis na regulacje cisnienia.
...Powinno byc wyregulowane minimalnie powyżej ciśnienia atmosferycznego. A robi sie to tak: odlaczasz waz prowadzący gaz z reduktora do miksera i podlaczasz do reduktora wezyk ktory zanurzasz w jakims zbiorniczku z wodą. Zasilasz zawory gazowe przez podlaczenie +12V np. do zaworu na reduktorze.
Teraz regulujesz srubą czułości (jakaś mała żołta,dostęp tylko śrubokrętem) tak, aby z wezyka wydostawaly sie pojedyncze bąbelki

Czy słyszeliście o czymś takim? Czy to standard?

Nie czytaj takich bzdur. Ludzie próbują oszczędzać i robią coś sami. A tak na prawdę uzyskują odwrotny efekt.

Co się samemu zrobić to się robi ale ustawić gazu samemu się nie da.

JoeMix - 8 Lis 2010, 23:43

Na gazie nie wolno oszczędzać,,, bo jak nam pali 8l to jest dobrze, jak skręcimy instalacje to będzie palić 6l ale przy okazji wypalać zawory ze silnik szybko wyzionie ducha,,,
TomQ - 10 Gru 2010, 19:13

JoeMix napisał/a:
...ze silnik szybko wyzionie ducha,,,

Jednym słowem zmieni orientację konsumencką.
Konsumpcja paliwa zmieni się w konsumpcje metalu,
czyli kanibalizm w czystej postaci, bo auto :hihihi:

Mówiąc prościej - wpierdzieli sam siebie :greenpeace:


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group