Forum FiestaKlubPolska -

LPG - Tankowanie gazu w Niemczech

karpiu - 8 Lip 2010, 12:54
Temat postu: Tankowanie gazu w Niemczech
Witam
W poniedziałek wybieram się do niemiec na tydzień i nie wiem czy warto kupować adapter do tankowania gazu. Na kilku forach ludzie pisali ze na stacjach benzynowych mają dostępne adaptery i nie ma problemu z tankowaniem. Natomiast na allegro handel kwitnie i sprzedawcy twierdzą że trzeba mieć ze sobą.
Chciałbym żeby ktoś kto jeździ podpowiedział czy faktycznie kupować adapter czy nie ma najmniejszej potrzeby.

elmek13 - 8 Lip 2010, 12:58

Na każdej stacji dostaniesz taki adapter od obsługi. Tylko musisz zostawić fant, czyli jakieś 20 Euro, że jak zwiejesz z końcówką, to nie będę po tobie płakać.

Idziesz do obsługi i prosisz o polską końcówkę do tankowania gazu. Proste i działa.

Osobiście sam szukam adaptera, żeby nie łazić do nich. Lepiej mieć swój własny. Popróbuj w stacjach montażu gazu. Na allegro znalazłem jednego kolesia z Piaseczna. Teraz dzwoniłem do mechanika od gazu i ma takie końcówki na miejscu w Łodzi. Koszt 35-40 w zależności od końcówki. Nie wiem jak u ciebie. Ale próbuj.

Qzyn - 8 Lip 2010, 13:22

Moj ojciec kupil normalnie na stacji tankowania gazu, zaplacil ok 30zl i ma spokoj. Nie warto wiec liczyc na to czy maja czy nie bo wydatek znikomy.

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group