Forum FiestaKlubPolska -

LPG - [MK3] Gaśnie na zakręcie

chudy333 - 3 Sie 2010, 12:30
Temat postu: [MK3] Gaśnie na zakręcie
Witam. Mam taki problem, moja Fiesta posiada LPG nie wiem czy to coś związane z tym czy z mechaniką. Gdy zbliżam się do zakrętu puszczam gaz wciskam sprzęgło delikatnie hamując i wrzucam na 2 bieg, gdy wchodzę w zakręt to gaśnie mi samochód. Co to może być?
jackrzec - 3 Sie 2010, 12:38

To się dzieje na LPG czy benzynie?
triplex130 - 3 Sie 2010, 12:43

Przelacz sie na gaz i dmuchnij lekko na postoju w dolot powietrza. Sam zopbaczysz oco chodzi. Zapewne na zakrecie gdzies powietrze z pod błotnika jest wdmuchiwane i silnik RIP. Sprawdx szczelnośc układu,sprawdź czy powietrze nie leci bezposrednio w dolot.
chudy333 - 3 Sie 2010, 12:45

Na LPG jak jade to tak się dzieje
bidżej - 3 Sie 2010, 13:45

widać dobry fachura zakładał LPG ;-| masz może pod maską rurki i zwężki porobione z węży ogrodowych?
JoeMix - 3 Sie 2010, 15:59

chudy333 napisał/a:
Witam. Mam taki problem, moja Fiesta posiada LPG nie wiem czy to coś związane z tym czy z mechaniką. Gdy zbliżam się do zakrętu puszczam gaz wciskam sprzęgło delikatnie hamując i wrzucam na 2 bieg, gdy wchodzę w zakręt to gaśnie mi samochód. Co to może być?
Siły odśrodkowe działają na gaz w reduktorze, powodując jego duży wypływ i zalanie silnika, wystarczy jeździć prawidłowo, czyli nie na sprzęgle a bieg zmieniać przed zakrętem,,, i będzie OK, w zależności jak masz reduktor założony to problem jest większy na lewym lub prawym zakręcie,,,
henio82 - 3 Sie 2010, 18:30

Dokładnie, LPG ma to do siebie, że na zakrętach nie można jeździć "na luzie".
jackrzec - 3 Sie 2010, 20:21

Dziwne rzeczy piszecie, z kumplem jeździliśmy po zakrętach tak, że się tylne koło podnosiło i nic nie gasło. Albo te LPG jest skopane, albo źle wyregulowane. Przecież nie ma prawa gasnąć. A Wy piszecie że tak ma być. Brednie. Nie mam LPG ale jeździłęm i wiem że nie gaśnie nawett jak się na sprzęgle wchodzi w zakręt, bo robiliśmy tak specjalnie żeby zaraz w połowie zakrętu dać w podłogę i puścić sprzęgło. I gaz wcale nie sekwencja tylko zwykły w starej corsie.
JoeMix - 3 Sie 2010, 22:06

jackrzec, wystarczy że obroty będą lekko podniesione i nie będzie gasnąc,,, z drugiej strony masz racje - kwestia regulacji może auto palić 9 i nie gasnąc lub 7 i gasnąc,,,

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group