Forum FiestaKlubPolska -

LPG - [MK3] Nie mogę zatankować gazu

kodimaster4 - 15 Wrz 2010, 23:38
Temat postu: [MK3] Nie mogę zatankować gazu
Witam, jestem tu nowy. Będę korzystać z waszego forum. Niestety mój pierwszy post i od razu z problemem.

Gaz mam włoski. Zawór tankowania Tomasetto. Nie mam sprężynki w zaworze tankowania. Jest tylko kulka i koniec. Na chłopski rozum gdy leci gaz z dystrybutora kulke dopycha w kierunku tankowania do butli i ta zatyka dopływ niestety. Moim zdaniem powinna tam być sprężynka która pełni rolę prowadnicy kulki. Nie mogę znaleść żadnych schematów. Ale już nie wiem. Zamawiam zawór jak coś. W butli na 100% jest wszystko ok. Sprawdzane. Wielozawór był wyjmowany. Czy to będzie to?

JoeMix - 16 Wrz 2010, 09:15

Zawór tankowania kosztuje jakieś 20 złotych, a wymiana to 10 minut jak jest dobrze gaz założony (tzn, jest dojście), jak nie ma sprężynki pod kulką to gaz popycha kulkę do końca i ta blokuje przepływ gazu, bo w końcu takie jej zadanie,,,
kodimaster4 - 16 Wrz 2010, 09:36

Dzięki JoeMix. Też tak myślałem. Zamówiłem. No koszt 30zł+20zł kurier bo u mnie nie mam gdzie kupić, a do Zgierza nie chce mi się jechać na benzynie he. Jak założę to dam znać czy pomogło. Pozdrawiam !!!!

[ Dodano: Czw Wrz 16, 2010 19:57 ]
Tak jak obiecałem po wymianie zaworu tankowania zdać relacje. Wszystko działa jak należy. Bardzo dziękuję za podpowiedź. Pozdro!!

dżolero - 25 Sty 2011, 20:22

ponawaim mam problem. załozyłem lpg itankowałem raz było ok. wyjezdziłem gaz prawie do zera i nei moge zatankowac. wlew wymieniłem lecz nic to niedało.. ktos pomoze??
van - 25 Sty 2011, 20:56

zawór w butli zakręcony ? jeśli nie to kulka blokuje albo sprężynka jest na odwrót założona(kulka musi się tak jakby poruszać w środku sprężynki)
może być też gdzieś przewód miedziany zagięty lub wgnieciony i uniemożliwia przepływ gazu

dżolero - 26 Sty 2011, 07:16

hym spoko ramochód chodzi na gazie to zawór zakrecony byc niemoze.. wlw kupiłem nowy wiec prawdopodobienstwo uszkodzenia tez jest małe
van - 26 Sty 2011, 09:51

dżolero napisał/a:
hym spoko ramochód chodzi na gazie to zawór zakrecony byc niemoze.. wlw kupiłem nowy wiec prawdopodobienstwo uszkodzenia tez jest małe
do wielozaworu są dwa zaworki jeden do rurki idącej do reduktora a drugi idący do przewodu tankowania i ten drugi może być przykręcony

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group