Forum FiestaKlubPolska -

LPG - [MK3] Montaż LPG

fazi - 11 Lis 2010, 16:54
Temat postu: [MK3] Montaż LPG
Witam wszyskich! mam dylemacik, bo niewiem czy zakładać gaz czy nie? posiadam fiestkę od 4lat jak dotąd sprawuje się dobrze, bez awaryjnie ale silniczek już nie pierwszej młodości ma szereg wycieków, zawory klepią, i bierze trochę oleju ale nie są to znaczne ilości nawet zaryzykowałbym stwierdzenie że wycieki powodują ubywanie oleju. Autko jezdzi na oleju mobil 10w/40 (i nie chcałbym go zmieniać na mineralny) wczoraj jak zmieniałem uszczelkę pod pokrywą zaworową zauważyłem że jest sporo nagaru. Autko jest z 91roku, z silnikiem 1.1 na jednopunktowym wtrysku. I niestety nie wiem czy zakładanie gazu ma sens czy nie wykończe błyskawicznie tego leciwego motoru? Proszę o opinie i porady. P.S. przebieg do albo 149000 albo 249000 albo... Może znacie jakiegoś dobrego i niedrogiego gazownika z Krakowa lub okolic? jaka cena orientacyjna instalacji lpg do takiego auta? Pozdrawiam!
JoeMix - 11 Lis 2010, 16:56

fazi napisał/a:
przebieg do albo 149000 albo 249000 albo...
Ja założyłem prz przebiegu 600tyś albo 800tyś,,, i było dobrze,,,
fazi - 11 Lis 2010, 17:18

Dziękuję za słowa otuchy JoeMix bo zależało by mi na taniej eksploatacji biorąc pod uwagę że będe pokonywał dziennie 40 km do pracy tym autem z czego 70% po mieście w korkach. A pali mi fiestka 7.5-8l w mieście. Ale jeżeli to wykończyło by mi motor to wolę nie ryzykować

[ Dodano: Pon Lis 15, 2010 16:37 ]
tamat można by zamknąć, gaz założony... jak narazie jeżdzi lepiej niż na benzynie, zobaczymy jak długo. Gaz założyłem w Dobczycach w SPRINTGAZ chłopaki się uwineli szybko i bezproblemowo. Cena 1500zł ze zbiornikiem podwieszanym pod podłogą autko na jednopunktowym wtrysku. Pozdrawiam!


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group