Forum FiestaKlubPolska -

Elektryka ogólna - [MK2] 3/4 ¦wiat³o Stop !

szczepan522 - 22 Gru 2010, 21:21
Temat postu: [MK2] 3/4 ¦wiat³o Stop !
Jak wygl±da kwestia trzeciego ¶wiat³a stop ? nie chcia³bym jakiego¶ badziewia montowaæ na szybê tylko wykorzystaæ tylne dwa ¶wiat³a przeciwmg³owe - pod³±czyæ je pod Stop tak by przy depniêciu na peda³ hamulca automatycznie siê zapala³y... tylko kwestia teraz jest taka ¿e te ¶wiat³a s± umieszczone nisko + nie bêd± zapala³y siê trzy a cztery ¶wiat³a sygnalizuj±ce stop ! przerabiali¶cie to ju¿ ? jak to wygl±da pod k±tem prawa ?



w kó³kach zaznaczy³em stop ! o to mi chodzi !

JoeMix - 22 Gru 2010, 21:40

Trzeci stop siê montuje po to by by³ na wysoko¶ci wzroku kierowców za tob±,,, u¿ycie przeciwmgielnych ni¿ej ni¿ s± fabryczne ¶wiat³± to nieporozumienie. W dodatku bêdziesz o¶lepia³,,,
szczepan522 - 22 Gru 2010, 21:46

JoeMix napisa³/a:
W dodatku bêdziesz o¶lepia³,,,


czym przecie¿ one bêd± nisko... moim zdaniem trzecie ¶wiat³o sto bardziej o¶lepia, w dodatku oryginalne ¶wiat³a przeciwmgielne nie s± a¿ tak intensywne :yes:

JoeMix - 22 Gru 2010, 22:24

Jecha³e¶ kiedy¶ w dobr± pogodê za kim¶ na p.mg³owym tylnym? Jak przede mn± stoi polonez Caro i se ³epek podpina p.mg³owe jako stop to normalnie kurwicy dostaje,,, druga sprawa to bêdzie to ¿e bêdziesz mia³ 2 stopy po ka¿dej stronie a powiniene¶ mieæ jeden
DziDzia - 23 Gru 2010, 00:00

szczepan522 napisa³/a:
Jak wygl±da kwestia trzeciego ¶wiat³a stop ?

Otó¿...
Kod:
¶wiat³a hamowania "stop"
(kategorii S3 - ¶rodkowe)
liczba ¶wiate³: 1
po³o¿enie: ¶rodek ¶wiat³a powinien le¿eæ w ¶rodkowej, wzd³u¿nej p³aszczy¼nie pojazdu
inne: 1) nie mo¿e byæ ³±czone z ¿adnym innym ¶wiat³em;

I tyle w temacie.
Wg. Rozporz±dzenia Ministra Infrastruktury z dn. 31 grudnia 2002 w sprawie warunków technicznych pojazdów oraz zakresu ich niezbêdnego wyposa¿enia

Dz. U. Nr. 32 Poz. 262

JoeMix i nie pitol o o¶lepianiu :-P



pozdro :!:

Parzych - 23 Gru 2010, 00:07

A co powiecie na fabryczne cztery ¶wiat³a STOP :?: Niektóre wspó³czesne autka tak maj±, a do tego pi±te po¶rodku, w okolicy tylnej szyby... Niestety równie¿ w/g mnie, wykorzystanie p/mg³owych nie ma sensu...
JoeMix - 23 Gru 2010, 08:07

DziDzia napisa³/a:
JoeMix i nie pitol o o¶lepianiu
No nie pitol ¿e p.mgielne nie o¶lepiaj±,,,
Parzych napisa³/a:
A co powiecie na fabryczne cztery ¶wiat³a STOP :?: Niektóre wspó³czesne autka tak maj±
Ja takego na ulicy nie widzia³,,,

szczepan522, przerabia³em Twój temat w mk1 - naprawdê kijowo to wygl±da, od³±czy³em zanim tak naprawdê na porz±dnie pod³±czy³em,,, chcesz 3ci stop kup ³adn± linijkê i przyczep u góry szyby :yes:

szczepan522 - 23 Gru 2010, 09:13

Ok i wszystko jasne :) o takie odpowiedzi mi chodzi³o :ok:
DziDzia - 23 Gru 2010, 09:24

Parzych napisa³/a:
A co powiecie na fabryczne cztery ¶wiat³a STOP :?:

Jacu¶, tu nie ma nic do gadania.. Wszystko jest w ustawie:
"co najmniej 2, jednak nie wiêcej ni¿ 4 dla pojazdu zarejestrowanego po raz pierwszy przed dniem 30 czerwca 2003"



pozdro :!:


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group