Forum FiestaKlubPolska -

LPG - [MK3] Mikser do 1.1 - rodzaj

draglukasz - 12 Sty 2011, 18:53
Temat postu: [MK3] Mikser do 1.1 - rodzaj
Witam!
jutro jestem umówiony na założenie LPG do fieściny
gość dzwonił że nie udało mu sie na jutro dowieźć miksera dopiero na piątek.
ja mam jakąś używke, jak możecie napiszcie czy będzie pasować
MK3 1.1 jednopunkt 1993r
foto poniżej


dżolero - 13 Sty 2011, 07:26

tak. wczoraj zamontowałem taki sam. ale do 1.3i wiec bedzie dobry do twojego 1.1i ;)

pozdro

draglukasz - 13 Sty 2011, 16:45

jednak jest inny :)
JJDigison - 13 Sty 2011, 20:57

Nie moze byc inny do webera na mono wtrysku pasuje do silnikow 1.1i 1.3i oraz 1.4 na mono wtrysku widocznie musisz miec gaznikjak nie pasuje :-P
dżolero - 13 Sty 2011, 21:58

JJDigison, ma racje. to jest na mono. inny byc nie moze.
JoeMix - 13 Sty 2011, 22:26

dżolero napisał/a:
inny byc nie moze
Ciekawe dlaczego?
draglukasz - 14 Sty 2011, 18:14

na 1000 % mam monowtrysk. Owszem kiedyś miałem gaźnik- ale teraz mam monowtrysk
JJDigison - 14 Sty 2011, 23:20

No to musi pasowac.. I załozyles ten gaz??

[ Dodano: Pią Sty 14, 2011 23:23 ]
JoeMix napisał/a:
inny byc nie moze
Ciekawe dlaczego?


Ford miał tylko mono wtryski webera i nie zmieniały sie zbytnio kształtami...
wszystkie sruby i mocowania byly na tych samych miejscach :yes:

JoeMix - 14 Sty 2011, 23:28

A ja ma okrągły mixer bez dziur na śruby :)
draglukasz - 15 Sty 2011, 08:52

Gaz założyłem- mikser jeszcze nie wiem jaki mi dali- sciagne filtr powietrza (obudowe) i sprawdze- ten ze zdjecia mi oddali.
co do instalacji- przejechane narazie 50 km i bez zastrzezeń. Szczeże bałem sie troche jak to bedzie działać. Jestem póki co bardzo zadowolony- autko świetnie jeździ a silniczek cicho pracuje jak na fieste.
Gaz jaki mi założyli to STAG L plus- na Autocentrum w opiniach ma 2 miejsce na 50, ale tylko 3 opinie jak pamiętam.
Butla 34 l w koło- naprawde wielka wygoda- butli z zewnątrz nie widać jest idealnie schowana. Spalanie jeszcze nie wiem jakie ma na oleju.
Zastanawiam sie teraz nad zmianą oleju- i tu nasuwa się myśl- LIQUI MOLY OLEJ PÓŁSYN. Z MoS2 10W40... brzmi dosyć kusząco.

marian - 22 Sty 2011, 18:09

odświerzę temat dzisiaj zakładałem mikser do mojej fofi 1.1 na monowtrysku.Jest identyczny jak ten ze zdjęcia w pierwszym poście
draglukasz - 22 Sty 2011, 18:44

Hey!
mieliście rację. Właśnie taki sam mikser mam :)
spalanie 7,9l większość miasto.
myśle że poniżej 7l LPG będzie w lecie na trasie
butla w kole ale foto nie zrobiłem bo nie mam obecnie aparatu
pzdr

marian - 22 Sty 2011, 22:16

to jak będziesz mógł to cyknij fote miałem wcześniej kogoś o to poprosić ale jak jesteś w temacie to powinno być łatwiej.Ciekaw jestem jak ona u ciebie jest zamocowana ja przymierzałem u siebie lecz mam hak i nie da rady raczej
JJDigison - 23 Sty 2011, 13:52

Nie w koło tylko podwieszane to jest calkiem co innego :ok:
marian - 23 Sty 2011, 15:16

JJDigison, to co mam rozumieć że są inne butle te do aut gdzie koło zapas jest podwieszane :fox:
draglukasz - 23 Sty 2011, 15:43

owszem bytla jest podwieszana pod spodem- pod bagażnikiem
ja też mam hak i butla jest w miejscu koła :)

marian - 24 Sty 2011, 10:15

draglukasz, jakbyś mógł to cyknij fote.ciekaw jestem jak to wygląda,nie myślałem że sa takie podwieszane mam znajomego,raczej członka rodziny,który zakłada instalacje to może załatwi taką.z góry dzięki
JoeMix - 24 Sty 2011, 11:32

marian napisał/a:
nie myślałem że sa takie podwieszane
:9: Butla jest okrągła (wielkości koła zapasowego) i mocuje się jak koło, w mk3 jest koło podwieszane w koszu i podobnie się butle montuje,,,
marian - 24 Sty 2011, 12:26

JoeMix napisał/a:
marian napisał/a:
nie myślałem że sa takie podwieszane
:9: Butla jest okrągła (wielkości koła zapasowego) i mocuje się jak koło, w mk3 jest koło podwieszane w koszu i podobnie się butle montuje,,,
to się domyślam,ale miałem taka okragłą montowana w koło,podobną jak brat ma w seicento i nie dało rady jej wcisnąć,była za wysoka i wystawała poniżej pasa,po pierwsze primo,po drugie ma zaduży obwód i zapiera się o elementy konstrukcji haka.Moze ta w koło pod spód jest mniejsza może są większe i mniejsze o różnej pojemności w zależności od rozmiaru koła auta,w którym jest montowana.Z resztą robimy OT prosiłem tylko o fotkę(jak nie w tym temacie to w innym,o butli lub na PW) żeby zastanowić się czy warto kombinować.
JJDigison - 24 Sty 2011, 14:17

Pojezdzaz na stacje tam gdzie montuja gaz i spytaj sie jaka butla sia tam zmiesci... zagraj glupka ze chcesz wymienic bo konczy sie tobie warznosc butli... I bedziesz wszystko wiedział...
draglukasz - 24 Sty 2011, 16:45

Ludzie :)
co wy piszecie
Butla zewnętrzna toroidalna 585x180 - 34l wchodzi tak że jej wogóle nie widać pod fiestę z zewnątrz...


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group