Forum FiestaKlubPolska -

Mechanika - [MK6] Problem przy otwieraniu korka wlewu.

ficus - 26 Lut 2011, 10:17
Temat postu: [MK6] Problem przy otwieraniu korka wlewu.
Witam! Podejrzewam że odpowietrzenie baku u mnie jest zatkane. Bardzo dużo siły muszę włożyć żeby odkręcić korek. A jak już się uda to słychać jak powietrze jest zasysane (syk). Obok wlewu widać że jest rurka odpowietrzenia. Jak można ją odetkać? Nie chcę niczego zniszczyć. Myślałem o jakimś miękkim drucie albo sprężonym powietrzu. Jakieś rady? Dzięki!
JoeMix - 26 Lut 2011, 10:21

A jak otworzysz i zamkniesz to drugi raz już jest OK?
ficus - 26 Lut 2011, 10:25

Tak. Ogólnie im dłużej wlew jest zamknięty (im rzadziej tankuję) tym problem jest większy.
drzeniow - 26 Lut 2011, 10:46

U mnie jest odwrotnie :D
Jak otwieram to mi czukiereczeksporo "powietrza" z wlewu :D
Zaznacze ze jezdze zawsze na rezerwie :D

ficus - 26 Lut 2011, 10:49

drzeniow napisał/a:
to mi czukiereczeksporo "powietrza" z wlewu


a mi właśnie wciąga. jak czukiereczekto nie jest właściwie nic niepokojącego ;)

drzeniow - 26 Lut 2011, 10:56

Moze za mocno dokręcasz.
Po drugie. Gdyby bardzo mocne podciśnienie się w baku wytwarzało to by pompka nie ciągnęła, a nie mówiłeś aby był problem z jazdą.
Spróbuj jakoś dmuchnąć w ten odpowietrznik, Może nie jest zatkany, w najgorszym wypadku syf wleci Ci do baku ale filtr powinien sobie z tym poradzić.

Parzych - 26 Lut 2011, 15:19

ficus napisał/a:
Bardzo dużo siły muszę włożyć żeby odkręcić korek. A jak już się uda to słychać jak powietrze jest zasysane (syk).
Żeby nie używać dużo siły - zakręcaj ciut słabiej, syk (z zasysania przy odkręcaniu przed tankowaniem) u mnie jest od nowości i się tym w ogóle nie przejmuję... Dodam że prawie zawsze tankuję ok 40 litrów...
ficus - 26 Lut 2011, 15:26

Widze że nie ma sie czym przejmować w takim razie. Dzięki!;)

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group