Forum FiestaKlubPolska -

Mechanika - [MK6] Syczenie, ustające po wciśnięciu hamulca.

nelro - 22 Mar 2011, 19:32
Temat postu: [MK6] Syczenie, ustające po wciśnięciu hamulca.
Witam, jak w temacie, gdy silnik chodzi na jałowym biegu słychać lekkie szumienie, dla mnie jest ono wyraźne i ustaje po dotknięciu nawet lekkim pedału hamulca. Czasami jest to cichsze, a czasami głośniejsze syczenie. Nasila się gdy obroty lekko wzrosną. W trakcie jazdy nie potrafię stwierdzić czy to słychać bo szum wszystkiego do okola jest głośniejszy. Wciskanie sprzęgła nie powoduje żadnych zmian... Orientuje się może ktoś co to może być?
Freeman - 22 Mar 2011, 19:39

Hmm może sprawdź wężyki dochodzące do serwa?
hawaj - 22 Mar 2011, 21:39

Freeman napisał/a:
Hmm może sprawdź wężyki dochodzące do serwa?


Sprawdz okolice serwa , prawdopodbnie serwo puszcza podciśnienie bo jest nieszczelne...

nelro - 22 Mar 2011, 21:47

a da się to jakoś uszczelnić jeśli coś będzie nieszczelne, czy trzeba nowe serwo?
w sumie to juz prawie rok z tym jeżdżę i jakoś się nie pogorszyło... ale jutro postaram sie przyjrzeć mu bliżej, bo wcześniej jakoś mi to nie przeszkadzało. A teraz jak przeczytałem, że to może być zapowiedzią wymiany serwa albo pompki to jeszcze to wymienię, chyba że ten typ tak ma.

Parzych - 22 Mar 2011, 23:01

nelro napisał/a:
w sumie to juz prawie rok z tym jeżdżę i jakoś się nie pogorszyło... ale jutro postaram sie przyjrzeć mu bliżej, bo wcześniej jakoś mi to nie przeszkadzało.
Jak Ci nie przeszkadzało do tej pory, to ja bym to olał...
bidżej - 23 Mar 2011, 07:30

uwalone serwo. tego się nie naprawia, tylko wymienia :fox:
hawaj - 23 Mar 2011, 09:07

Dokładnie , kupuj nowe bo to jest związane z hamulcami a przedewszystkim związane z bezpieczeństwem. Jak padne do końca to jedynie nie będziesz mieć wspomagania hamulca.
nelro - 23 Mar 2011, 10:31

jak trzeba to trzeba, ale planuje i tak w wakacje sprzedać ten samochód jednak jak na razie musi być sprawny, ale chyba już forda więcej nie kupie:) co chwile coś w tym samochodzie wymieniam:) ale może jeszcze wytrzyma do wakacji:) w sumie to syczy tak już odkąd mam ją, a że ciekawość moja... to:)
bidżej - 23 Mar 2011, 10:38

żebyś się tylko nie zdziwił jak pewnego pięknego razu nagle skończy Ci się wspomaganie hamulców i wylądujesz na drzewie albo pod tirem :|
nelro - 23 Mar 2011, 12:20

tylko jeśli propagować nowe części to taką cenę mi powiedzieli że chyba jednak pojeżdżę z tym do tych wakacji, a jak będzie trzeba to używkę zastosuje. A jak sprawdzić używkę czy jest ok beż montażu? jest to możliwe?
szynszyl - 23 Mar 2011, 19:23

nelro napisał/a:
chyba już forda więcej nie kupie:)
zatem oddaj na żyletki, temat stał się bez sensu

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group