Forum FiestaKlubPolska -

Elektryka - [MK3] Świecące się kontrolki - Problem.

Witek1992 - 31 Mar 2011, 20:22
Temat postu: [MK3] Świecące się kontrolki - Problem.
Witam. Mam problem ze świecącymi sie kontrolkami.
Więc tak - gdy przekręce zapłon zapalają się wszystkie kontrolki tak jak ma być ale nie gasną kontrolki od hamulca ręcznego, na dziurach tam na jakąś chwilke przygasną albo tylko mrygają ( ręczny mi nie trzyma także watpie żeby on był winowajcą) No i dzisiaj zaświeciła mi się następna kontrolka... Gdy włączałem światła zapaliła się kontrolka od świateł drogowych ale ledwo co się świeci. Zapala się ona kiedy włącze światłą mijania, na samych pozycyjnych się nie świeci.

I o co tu chodzi? ;-| Dziękuję z góry za wszystkie odpowiedzi...

trzeci - 31 Mar 2011, 20:25

Co do pierwszej kontrolki to rozumiem, że zerknąłeś i sprawdziłeś poziom płynu hamulcowego ?
Bo jego niski stan będzie powodował zapalanie się kontrolki.

Miły - 31 Mar 2011, 20:45

nie grzebałeś coś przy liczniku? może zwara gdzieś jest?
Witek1992 - 31 Mar 2011, 21:19

trzeci, - Włąsnie pomyslałem że może byc mało płynu, płyn jest ... nie wiem co im chodzi ;-(

Miły, - Grzebałem, zmieniałem podświetlenie na niebieskie. Słuchaj bo tak teraz pomyślałem... Mogły by gdzies styki zaśniedzieć poprostu i słabo przewodzą? bo miałem straszna wilgoć w aucie. :|

Miły - 31 Mar 2011, 21:22

teoretycznie wszystko się mogło stać... skoro podmieniałeś podświetlenie to rozbierz, odlutuj kable od podświetlenia i zobacz czy będzie tak samo... Jeśli nie to problem masz gdzieś w podświetleniu a jeśli nic się nie zmieni - będziemy dalej szukać...
rs_mlody - 31 Mar 2011, 22:53

Co do tej kontrolki od świateł drogowych... Sprawdź czy masz dobre żarówki w przednich lampach, czy czasami jedna nie zaczęła świecić słabszym i żółtym światłem. W moim firmowym aucie jak żarówka skończy żywot to jakoś tam w środku się robi zwara i świeci żarnik od drogowych i mijania naraz i wtedy też kontrolka lekko się żarzy..

No i może Ci zespolony coś pieprzyć też...

bidżej - 1 Kwi 2011, 08:39

co do kontrolki hamulców - sprawdź przewód od krańcówki dźwigni ręcznego (i samą krańcówkę). przewód biegnie pod dywanem od lewego progu do ręcznego, za mocowaniami fotela kierowcy.
Witek1992 - 1 Kwi 2011, 21:47

Co do kontrolki od świateł drogowych to już jest naprawione. Kable przy kostce od żarówki mi padają i gdy ruszyłem je wszystko wróciło do normy.

bidżej, jutro to zrobię :yes: dzisiaj nie miałem czasu ;-|


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group