Forum FiestaKlubPolska -

Silniki diesla - [MK6] 1.4 TDCi - gaśnie w trakcie jazdy

aska.g24 - 2 Kwi 2011, 10:50
Temat postu: [MK6] 1.4 TDCi - gaśnie w trakcie jazdy
WITAM.MAM PROBLEM MOJA FIESTA GAŚNIE PODCZAS JAZDY PRZY OK 60 KM/H,NIC NIE SZARPIE NIC NIE STUKA ....NA KOMPUTERZE ZERO BŁĘDÓW! NIE MA ZNACZENIA CZY AUTO JEST NA BIEGU CZY LUZIE.POOOOMOCY!
DODAM ŻE ŻADEN MECHANIK NIC NIE WIE:(

drzeniow - 2 Kwi 2011, 12:27

mieszko napisał/a:
Jak ma nie krzyczeć jak mu auto gaśnie ???

raczej jej :)

a skoro Twój mechanik nic nie widzi, pojedz do innego.

aska.g24 - 2 Kwi 2011, 13:40

Ojjj dzięki wielkie...Byłam już i to nie u jednego...
Na forum rejestrowałam się mając nadzieję że dostanę jakieś konkretne podpowiedzi...

drzeniow - 2 Kwi 2011, 14:06

ale trochę malo napisalaś.
Gaśnie jak wrzucisz na luz czy podczas jazdy przygasa na biegu.
Przyśpiesza normalnie czy muli?
Wysil się troche to moze ktoś z forum z odpowiedzą sie postara.

Neo178 - 3 Kwi 2011, 23:29

drzeniow, przeczytaj co jest napisane w pierwszym poście ..

aska.g24 napisał/a:
MOJA FIESTA GAŚNIE PODCZAS JAZDY PRZY OK 60 KM/H,(...) NIE MA ZNACZENIA CZY AUTO JEST NA BIEGU CZY LUZIE

kuba87 - 3 Kwi 2011, 23:32

zalecenie: zmienić auto
szukaj w elektryce

[ Dodano: Pon Kwi 04, 2011 00:02 ]
i pytanie za sto punktów
czy gdy gasnie to kopci na biało albo czarno?

aska.g24 - 4 Kwi 2011, 10:54

Nic go nie muli.Nie ma znaczenia czy wrzuce go na luz czy na jakimkolwiek biegu po prostu dochodzi do ok 60 km/h i gaśnie:(Żadne dodatkowe kontrolki się nie świecą na komputerze wszystko ok.A mechanicy sie smieja ze dziwny przypadek....
drzeniow - 4 Kwi 2011, 13:29

Trzeba bylo by poszukac czujnik predkości co daoje sygnał do komputera.

Zrób krótki test; podnieś jedno kolo, zabezpiecz auto aby nie ruszyło i spróbuj ruszyć jak bez oporów toczenia auto zgasnie przy 60km/h to musi być wina z jakimiś czujnikami.

mefis_radom - 5 Kwi 2011, 13:49

Przerabiałem podobny przypadek w golfie 4. Tylko tam było loterią kiedy zgaśnie. Po pewnym czasie potrafił zgasnąć na dzień dwa i nie odpalać. Okazało się, że jeden z przekaźników nie miał dobrego styku i się styki wypaliły. A więc możesz skontrolować.
aska.g24 - 11 Kwi 2011, 20:26

Witam.Zrobiłam test :)Wynik :jak podniosłam lewą stronę to na obrotościomierzu prędkość dochodziła do 90km/h(dalej nie próbowałam),jak podniosłam prawą stronę to prędkość dochodzi tylko do 30 km/h i autko gaśnie.Ktoś coś wie?
Fordon - 12 Kwi 2011, 02:00

W momencie gdy zrobilas tak, a MK6 ma juz czujki na 4 laczkach i w tym roczniku bierze sygnal predkosci z czujnikow ABS-u to wina moze byc w zabrudzonym lub uszdzodzonym czujniku abs... i jak tak robilas powinna zapalic sie kontrolka ABS.
Jeszcze inna kwestia jest to ze sprawdzanie bledow przez osobe ktora ma program typu OBD-EOBD II pokaze tylko bledy silnika a nie bledy PCM, RCM, ABS. Wybacz ale nie wierze w to ze czujniki sa sprawne po takim tescie i zaden spec nie zauwazyl ze jest blad czujnika ABS (np Out of Range Signal) P12xx ...

aska.g24 - 14 Kwi 2011, 11:25

A więc tak.Kiedy robiłam test zauważyliśmy że huczy w kole,kontrolka ABS się nie zapaliła.Mechanicy owszem też stwierdzili że to jakiś czujnik i zaproponowali mi wymieniać je po kolei a nie ukrywam że to troszkę kosztowne:(
Sami doszliśmy że byś może jest to łożysko w kole z piastą na której jest podobno jakiś pierścień który ma przekaznik ale nie wiem czy to się trzyma kupy?Pozdrawiam wszystkich!!!

Fordon - 14 Kwi 2011, 12:08

No tak tez moze byc, bo blizniaczko focus mk1 z tylu mial takie jaja ze zaczynalo lekko buczec lozysko a podczas jazdy zalaczal sie abs lub w ogole sily nie mial...
Szkoda ze wczesniej nie napisalas iz slychac buczenie z kola w okolicy lozyska bo takie "drobnostki" sa przydatne.
Dobrze myslicie z tym lozyskiem, bo jeslo pierscien z ktorego czujnik czyta nie jest w osi lub zanika to auto zaczyna lupiec bo nie zgadzaja mu sie predkosci obrotowe kol przednich do tylnych....


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group