Forum FiestaKlubPolska -

Mechanika - [MK6] Złamana szpilka

grzestsw - 3 Kwi 2011, 14:51
Temat postu: [MK6] Złamana szpilka
przy odkrecaniu kola zlamalem wczoraj jedna szpilke. wiecie jak zabrac sie do jej wymiany? czy szpilki sa zamocowane w bebnie czy w piascie?
hawaj - 3 Kwi 2011, 17:40

grzestsw napisał/a:
szpilki sa zamocowane w bebnie czy w piascie?


Miałem taki sam przypadek w mojej Fieście. Tylko że ja ukręciłem szpilke i kawałek został w piaście.Tą co urwałeś wybij ją do tyłu. Szpilkę kupisz w każdym lepszym sklepie motoryzacyjnym. Nabijane są na piaste od tyłu także luzzz :ok:

Parzych - 4 Kwi 2011, 00:23

grzestsw napisał/a:
czy szpilki sa zamocowane w bebnie czy w piascie?
W bębnie...
hawaj napisał/a:
Nabijane są na piaste od tyłu także luzzz :ok:
Tyle że nie te w tylnych kołach... Bo tu jest mowa o tylnych bębnach, nie o tarczach z przodu...
zuli007 - 4 Kwi 2011, 12:18

Ja wymieniam przy każdej zmianie kół 1-2 sztuki szpilek. Z przodu to pół biedy - wystarczy odpowiednio ustawić koło wybić młotkiem i wsadzić nową. Z tyłu to większy problem- trzeba ściągać przednią część bębna (duża nakrętka pod kopułką). Ogólnie robota do zrobienia samemu jak się ma narzędzia. Koszt igły ok 3,50 zł.
Parzych - 4 Kwi 2011, 12:41

zuli007 napisał/a:
Ja wymieniam przy każdej zmianie kół 1-2 sztuki szpilek.
No to niezły jesteś, ja zmieniam koła nie tylko na lato i zimę, ale jeszcze na imprezy samochodowe (w sumie ze 4-5 razy w roku) i jeszcze żadna mi się nie urwała... Może dlatego, że od czasu do czasu psiknę je sprajem miedziowym...

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group