Forum FiestaKlubPolska -

LPG - [MK4] Nagłe duże zużycie gazu Sekwencja STAG

szpefter - 8 Kwi 2011, 19:48
Temat postu: [MK4] Nagłe duże zużycie gazu Sekwencja STAG
Witam ostatio kupiłem fieste od kolegi , jemu ona paliła w granicach 6,5-7,5 max w trasie gazu

po miescie maksymalnie do 9,5 L gazu przy normalnej jeździe , ja zaczołem jezdzić po kupieniu i wychodzą mi straszne spalania.

w miescie na 100km / 11,5 gazu przy jedzie normalnej a przy deptaniu w pedal spali z 13L....
trasa 66km / 9,5 gazu

przejechane kilometry liczylem tak :

6.32 gazu x 100 : 66km i wychodzi 9,5 spalania gazu


byłem u mechaników sprawdzili gaz niby po stronie gazu wszystko ok.

Mówią ze to moze być wina kabli,swiec , wyregulowania zaworów

Kable były kupowane za 50 zl rok temu
Swiece 2 lata temu za 100 zl ale nie wiem jakie

Sekwencja zakładana 8 miesięcy temu

co to moze być waszym zdaniem ?

bojarek - 8 Kwi 2011, 21:35

szpefter napisał/a:
6.32 gazu x 100 : 66km i wychodzi 9,5 spalania gazu
szpefter, Skąd wziąłeś 6,32l gazu? Aby poprawnie wyliczyć spalanie, musisz zatankować do pełna, pojeździć w różnych warunkach w miarę umiarkowanie, zatankować znów do pełna i wtedy: ilość zatankowana bez przecinka podzielona przez przejechane km i masz wynik. I tak kilka razy. Trasę możesz sobie wyliczyć osobno na tej samej zasadzie: do pełna, trasa, do pełna i masz spalanie z trasy. Każde liczenie szacunkowe zawsze daje przekłamanie wyniku. Świece wymień na Motorcraft i filtr powietrza także. Spalanie Kolegi z trasy i 9,5 z miasta, to dobre wyniki.
GrubyP - 8 Kwi 2011, 21:51

od kolego powiadasz....
a paliło Ci tyle co kolega mówił i teraz się rozstroiło, czy może uwierzyłeś na słowo. Dobrych samochodów nikt nie sprzedaje.
Spalanie co napisałeś(to niższe) jak najbardziej możliwe, tylko musi być wszystko ładnie wyregulowane.

szpefter - 9 Kwi 2011, 11:01

bojarek zrobiłem tak jak mówiłes zalałem do pełna gaz przjechalem te 66km i weszło gazu 6.32

a kable/swiece moga miec duze znaczenie w spalaniu ??

zapomniałem dodać czasami na gazie dodaje lekko gazu i mi przerywa gaz

bojarek - 9 Kwi 2011, 11:04

szpefter:
szpefter napisał/a:
a kable/swiece moga miec duze znaczenie w spalaniu ??
Tak, mogą mieć wpływ, choć nie tak znaczący.
drzeniow - 9 Kwi 2011, 11:15

największy wpływ na zużyciei gazu ma regulacja.

szpefter napisał/a:
byłem u mechaników sprawdzili gaz niby po stronie gazu wszystko ok.

Mechanik to nie wykwalifikowany gazownik.

Pojedz raz jeszcze ale gdzie indziej.

bojarek - 9 Kwi 2011, 13:02

drzeniow,
drzeniow napisał/a:
największy wpływ na zużyciei gazu ma regulacja.
Nie pisuję oklepanych sloganów... :cojest:

[ Dodano: Sob Kwi 09, 2011 13:04 ]
szpefter:
drzeniow napisał/a:
Mechanik to nie wykwalifikowany gazownik.
trafne spostrzeżenie!
drzeniow napisał/a:
Pojedz raz jeszcze ale gdzie indziej
Najlepiej do drzeniow...
drzeniow - 9 Kwi 2011, 20:33

bojarek napisał/a:

Najlepiej do drzeniow...

ja reguluję tylko sobie, wychodzi calkiem dobrze.


Sugeruję koledze odiwedzenie innego specjalisty jeśli poprzedni nie poradził.

bojarek - 9 Kwi 2011, 20:37

drzeniow,
drzeniow napisał/a:
Sugeruję koledze odiwedzenie innego specjalisty jeśli poprzedni nie poradził.
Jakaś osobista wycieczka?
drzeniow - 9 Kwi 2011, 20:44

bojareku, nie spamuj koledze w temacie.
Do nabijania postów zapraszam do Hyde-Park, albo na http://forum.gejowo.pl/in...3ed146f9cba1d1a spotkasz wiele podobnych osobowości.

bojarek - 10 Kwi 2011, 09:53

drzeniow: Nie Tobie - póki co - robić mi takie uwagi, Mechaniku Po Technikum. Od tego są tu ważniejsze od Ciebie Persony. Bacz sam, kiedy "beleczym" nabijasz sobie posty.
Miło, że masz odwagę mówić wprost o Swojej orientacji seksualnej. :radocha:

kamil wolski - 12 Kwi 2011, 12:37

szpefter napisał/a:
bojarek zrobiłem tak jak mówiłes zalałem do pełna gaz przjechalem te 66km i weszło gazu 6.32


To zalej na full, przejedz 400km i wtedy zatankuj. Bo liczysz średnie z przebiegu do sklepu po bułki...

szpefter - 13 Kwi 2011, 18:31

kamil wolski napisał/a:
szpefter napisał/a:
bojarek zrobiłem tak jak mówiłes zalałem do pełna gaz przjechalem te 66km i weszło gazu 6.32


To zalej na full, przejedz 400km i wtedy zatankuj. Bo liczysz średnie z przebiegu do sklepu po bułki...


jakie 400 ... wlałem na full weszło 28L , butla 34L to normalne ze 6 L mniej weszło ? i narazie zrobiłem 100km zobaczymy ile przejade na tym ale wydaje mi sie ze 220 km maksymalnie i jeżdze tylko od kąd zalałem na full po mieście.

kamil wolski - 13 Kwi 2011, 18:35

na 28l zrobisz tylko 220km? Wyjeździj do zera praktycznie i zatankuj - im większy dystans, tym pełniejszy obraz o spalaniu. A 400km wybacz - ja mam butle 70 litrów w aucie stąd inne dystanse po głowie mi chodzą.
JoeMix - 13 Kwi 2011, 18:45

szpefter napisał/a:
wlałem na full weszło 28L , butla 34L to normalne ze 6 L mniej weszło ?
Normalne, butle LPG napełnia się do 80% tylko.

szpefter, Zatankuj auto do pełna i zapisz licznik,,, jeździj, tankuj (niekoniecznie do pełna), byle zapisywać ile litrów zalałeś, potem ponownie do pełna. i spisujesz licznik, odejmujesz mniejszy od większego i masz przebyty dystans, zliczasz paliwo (bez pierwszego tankowania na full) i masz zalane paliwo i bierzesz PALIWO*100/DYSTANS i masz spalanie /100. im większy dystans tym bardziej wiarygodny wynik,,, i nie robi sie tego od kontroli do kontroli, tylko zaprowadza się kajet gdzie zapisuje się tankowania i licznik oraz zaznacza te do pełna, potem robisz przeliczenie od początku i masz spalanie wyliczone np. z 24tyś przebiegu - trudno o lepciejsze uśrednienie. W dodatku jeak się to robi na bierzaco to od razu można wyłapać kiedy spalanie idzie do góry, a nie zdziwko po miesiącu :)

vegetagt - 13 Kwi 2011, 18:48

szpefter, mam butle w kole 34 litry i zawsze do odbicia = 28 +- 1 litr.

W sumie 220km na 28 litrach daje spalanie w okolicach 12-13 litrów.

szpefter - 13 Kwi 2011, 20:56

vegetagt napisał/a:
szpefter, mam butle w kole 34 litry i zawsze do odbicia = 28 +- 1 litr.

W sumie 220km na 28 litrach daje spalanie w okolicach 12-13 litrów.


no a 12-13L wydaje mi sie za dużo troche nawet jak na miasto ... niedługo będe zmieniał swiece na motorcrafta bo teraz mam padnięte juz NKG moze zmaleje chociarz 0,5-1L spalanie , jak nie to będe silnik podpinał do komputera i zobaczymy co tam wykażę , i filtr powietrza zmienie bo był zmieniany 1,5-2 lata temu więc to też moze cos moze miec minimalnie do spalania.

kamil wolski - 13 Kwi 2011, 23:26

12-13l LPG w 1.3?! To ja w 2.3 5cyl przy aucie które waży 1600kg mam 10.6l LPG...
vegetagt - 13 Kwi 2011, 23:48

kamil wolski, przy deptaniu? Toż to taniej niż dieslem :>
drzeniow - 14 Kwi 2011, 07:48

ja przy 1.3i deptanie przy 1080kg mam 10,5litra. jazda norlanla 60% trasa 40%miasto mam 8.3litra.
sinister - 14 Kwi 2011, 08:48

ja w swoim 1.3 na sekwencji mam niezmiennie 10l, raz czy dwa przejechalem caly bak jezdzac najekonomiczniej jak tylko potrafie i spalanie wyszlo 9l. Stwierdzilem, ze nie ma co oszczedzac 4 zł na butli i smigam jak szatan w 60 konnej fiescie :P
kamil wolski - 14 Kwi 2011, 11:08

vegetagt napisał/a:
kamil wolski, przy deptaniu? Toż to taniej niż dieslem :>


Najnormalniej jak to możliwe. Stała prędkość 2-3tys obrotów, przyśpieszanie 4-4.5.

szpefter - 14 Kwi 2011, 11:13

juz sam nie wiem czy to może byc spowodowane ze pali mi 11-13L :/ 100% miasto :/ bez deptania przy deptaniu jeszcze wiecej by zjadla :/ mechanicy mowia ze wszystko OK po stronie gazu ja juz sam nie wiem w co mam wkladac pieniądze ... zeby to mniej paliło
kamil wolski - 14 Kwi 2011, 11:18

Ciśnienie w oponach, szerokość opon, wielkość felg, stan hamulców, o autem wozisz, to wszystko ma znacczenie.
vegetagt - 14 Kwi 2011, 11:33

szpefter, hamujesz biegami czy nie? Sekwencja niby powinna odcinać paliwo, ale może być ta opcja wyłączona. Ja przy 1 gen o 2 litry w dół zszedłem, gdy zaczalem na luz zrzucac.

Moze poprzedni wlasciciel tak wlasnie jezdzil.

szpefter - 14 Kwi 2011, 12:34

róznie ale zazwyczaj biegami bo brat mi tak podpowiedzal ze mniej mi spali wtedy niz np jak na luzie dojeżdżam do skrzyzowania , felgi 14 , opony 185 , cisnienie 2,2 z przodu 2,1 z tylu , autem wożę siebie i swoją dziewczyne zazwyczaj i tyle więc to jest jakies 135kg

[ Dodano: Nie Kwi 17, 2011 20:14 ]
noi przejechałem 240 km na 28L wiec wyszlo jakies 11.6 L gazu spalanie ... :/ nie moge sobie z tym poradzić dlaczego on tak dużo pali ?


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group