Forum FiestaKlubPolska -

Elektryka - [MK4] MK4 -pali bezpiecznik zapalniczki .....

handcart_bwoy - 19 Lip 2011, 22:27
Temat postu: [MK4] MK4 -pali bezpiecznik zapalniczki .....
Witam.
Jako ze potrzebuje gniazdo 12V , probowalem podlaczac navigacje , okazalo sie ze bezpiecznik spalony... Wlozylem nowy ... Po podlaczeniu bylo trzeba przytrzymac kabel od nawi zeby ladowalo , potem spod zapalniczki polecialy iskry i spalilo bezpiecznik...
Moje pytanie-gdzie szukac przyczyny?
Ja myslalem zeby jako pierwsza rzecz wymienic samo gniazdo zap. tyle ze jak to wyjac zeby tego nie polamac?

pozdro

Puff - 20 Lip 2011, 00:20

Zdemontuj panel nawiewów, resztę już wykombinujesz :)
handcart_bwoy - 20 Lip 2011, 14:24

bo zastanawialem sie , czy da sie moze jakos wyciagnac ten caly plastik w ktorym siedzi zapalniczka i popielniczka :P . wydaje mi sie ze ktos probowal podlaczac kiedys ta zapalniczka (samochod to golas) i mu sie nie udalo..... skad najlepiej wziasc prad do zapalniczki(gdybym robil nowa instalka) myslalem zeby prosto z aku , ale nie wiem czy to bezpieczne wyjscie...
Puff - 20 Lip 2011, 14:39

handcart_bwoy napisał/a:
bo zastanawialem sie , czy da sie moze jakos wyciagnac ten caly plastik w ktorym siedzi zapalniczka i popielniczka :P

Da się - o tym właśnie pisałem. Musisz zdemontować radio - zobaczysz wtedy dwie śruby, na których jest mocowany panel. Odkręcasz i możesz go śmiało wyciągać (rzecz jasna po zdemontowaniu podłączeń z tyłu).

Podłączenie pod aku jest jak najbardziej prawidłowe. Należy jedynie pamiętać, żeby dać po drodze bezpiecznik na te 5-10A (więcej nigdy zwyczajny kierowca nie będzie potrzebował) ...i tyle :)

handcart_bwoy - 20 Lip 2011, 17:15

zrobilem- tzn. nie trzeba demontowac panelu , da sie normalnie wyciagnac ''szuflade'' z zapalnicza i popielniczka... przy okazji zrobilem ze mam kable z zap. na koncu uszkodzone- poszarpane , pewnie gdy wlaczam to iskry miedzy nimi lataja , jade jutro na szrot i przywioze sobie te kable i nowa zapalniczka ,mysle ze to bedzie jedyny powod :)
Puff - 20 Lip 2011, 18:07

A, Ty masz typ, gdzie gniazdo zapalniczki jest w zapalniczce... uciekło mi to :)

W sumie wystarczyłoby, żebyś sam nowy kabel pociągnął i końcówki tylko dolutował, ale można i tak :)

jackrzec - 21 Lip 2011, 23:31

Pufcio napisał/a:
A, Ty masz typ, gdzie gniazdo zapalniczki jest w zapalniczce... uciekło mi to :)
W zapalniczce to chyba żaden typ nie ma gniazda zapalniczki...

Poważniej, to wszystkie mk4 mają gniazdo zapalniczki w popielniczce (chyba że ktoś założył panel od mk5).

Puff - 22 Lip 2011, 10:59

jackrzec napisał/a:
W zapalniczce to chyba żaden typ nie ma gniazda zapalniczki...

Przejęzyczenie :)

bidżej - 25 Lip 2011, 09:31

podobna historia kiedyś była u mnie. przyjrzyj się czy gniazdo od zapalniczki jest poskładane jak należy i nie robi zwarcia po włożeniu wtyczki.

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group