Forum FiestaKlubPolska -

Elektryka - [MK7] pytanie odnośnie świateł mijania

przemex - 7 Sie 2011, 17:21
Temat postu: [MK7] pytanie odnośnie świateł mijania
Fiesta Mk7 rocznik 2009 pytanie o zjawisko typu po odpaleniu silnika światła załączają się automatycznie (mijania świecą troszeczkę słabiej) jak przekręcę pokrętło z pozycji 0 na pozycję znaczek mijania nadal świecą o 10% mocniej

PYTANIE: rozumiem że światła mijania zapalają się automatycznie po odpaleniu silnika nawet w pozycji 0 i można tak jeżdzić zapominając o włączaniu i wyłączaniu świateł i jest to fabryczne ustawienie na nasz rynek gdzie jest obowiązek jazdy cały rok na światłach ??

bo chyba nie mam jakiegoś zwarcia w instalacji ?

czy to oznacz że na włączonym silniku nie da się wyłączyć światel mijania pokrętłem na 0 ciagle sie swieca, przekrecajac na postojowe logicznie się postojowe zaplają

tylko po co wtedy na pokrętle jest pozycja 0 od świateł ???? czy Wy tez tak fabrycznie macie ? jeżdzicie na światłach na tym 0 czy jednak przełaczacie pokrętło na znaczek mijania (mi tak dziebko jakby jasniej świecą na tym znaczku mijania widze to w jasności jak ustawie się pod murem i przełaczam)

?

JoeMix - 7 Sie 2011, 18:35

przemex napisał/a:
czy to oznacz że na włączonym silniku nie da się wyłączyć światel mijania pokrętłem na 0 ciagle sie swieca, przekrecajac na postojowe logicznie się postojowe zaplają
Zależy co się zapala, jak jest automat to powinny się zapalić przednie światła mijania (ewentualnie tylne, ale niekonieczie) ale bez podświetlania deski i innych pierdół (chyba ze ford poleciał po totalnej łatwiźnie lub automat ktoś dołożył), jakli po załączeniu silnika, po włączeniu pozycji światła z przodu gasną, a po przekręceniu na mijania się zapalają jak trzeba to OK,,,, na automacie zapewne nie da się jeszcze na długie przypłacać,,,
Kruszon - 7 Sie 2011, 19:40

Tak jest to fabryczne my tez tak posiadamy. Jezeli przestawimy pokretlo na mijania to zapala sie dodatko podswietlanie panelu klimy, a przyciemniaja sie komputer pokladowy i wyswietlacz radia
Zalew - 8 Sie 2011, 17:39

Dokładnie, w MK7, po włączeniu silnika włączą Ci się swiatła "mijania" przód + tył, ale świecą trochę słabiej, natomiast po przekręceniu włącznika świateł do pozycji 2 światła mijania świecą tak jak powinny + wewnątrz podświetlenie klimy i przygasa podświetlenie radia oraz komputera.
artax - 10 Sie 2011, 10:54

no nie do konca bo mi w pozycji automatycznych swiateł włączenie następuje po zapadnięciu zmroku.Decyduje o tym czujnik na szybie.Mam dzienne LED i w pozycji A swiecą się do czasu zadzialania czujnika zmierzchu.Potem automatycznie wyłączają sie LED a włączają mijania.
Pzdr
p.s.Zalezy to zapewne czy auto ma ten czujnik.

przemex - 10 Sie 2011, 12:13

Tak rozumiem ale ja nie mam wcale pozycji "A" czyli świateł automatycznych więc ten problem mnie nie dotyczy, teraz wchodzę do samochodu odpalam jadę i nie martwię się o światła bo na "0" zapalają się automatycznie nie trzeba wiec pamiętać o wyłączaniu włączaniu itd, jedynie wieczorem lub w nocy jak będzie ciemniej będę przełączał pokrętło na światło pozycji mijania bo tedy trochę mocniej świecą a to plus na drodze.
michal77 - 7 Lut 2012, 09:03

Ja nie mam auto świateł. Czy można to jakoś aktywować?
Czy może trzeba dokupić taki panel http://allegro.pl/wlaczni...2043622476.html

W poprzednim aucie miałem auto światła i teraz się zapominam. Już kiedyś zapłaciłem mandat za niewłączenie świateł, nie chciałbym powtórki z rozrywki.

MisiekT - 7 Lut 2012, 09:05

w kazdym ASO i serwisie z oryginalnym kompem moga to zrobic - 3 minuty roboty
michal77 - 7 Lut 2012, 09:14

Dzięki za info. ;)

Wiesz może ile taka przysługa kosztuje?

Jeszcze pytanie poza tematem czy oryginalny komputer to IDS?

Można to zrobić jakimś uniwersalnym? (mam OBD2)

MisiekT - 7 Lut 2012, 09:19

zadzwon i zapytaj ile za podpiecie - u jednych 50, u innych 150, w ASO pewnie ze 200 :D
ale jezeli sie serwisujesz w ASO, to jak dobrze zagadasz to powinni zrobic przy okazji za darmo

michal77 napisał/a:
czy oryginalny komputer to IDS?

tak

michal77 napisał/a:
Można to zrobić jakimś uniwersalnym? (mam OBD2)

nie

michal77 - 7 Lut 2012, 13:00

W ASO Ren-Car Rybnik koszt przeprogramowania świateł to 82,00 brutto. Więc jadę do ASO.
przemex - 7 Lut 2012, 13:12

Dobra decyzja, opcja naprawdę pomocna !
michal77 - 9 Lut 2012, 17:59

artax napisał/a:
Mam dzienne LED
Było takie coś fabrycznie, czy dołożyłeś?
jery13 - 9 Lut 2012, 18:43

Automatyczne reflektory , automatyczne wycieraczki z czujnikiem deszczu oraz ściemniające się lusterko wsteczne można było zamówić za dodatkową opłatą 750 zł .
Ale w przypadku sprowadzanych fiest ,mogło to być w standardzie.

michal77 - 9 Lut 2012, 19:31

To wiem, ale nic nie pisze o światłach LED.
artax - 9 Lut 2012, 19:55

Mam dokladane.Jesli chcesz zobaczyć jak wyglądają to zobacz na strone SOFT-TUNING Klodzko.Tak jest krotki film z modyfikacji na hamowni mojego auta i widać ledy.
pzdr

jery13 - 9 Lut 2012, 19:58

michal77 , czy ja dobrze zrozumiałem czytając Twoje wcześniejsze posty ,tzn że nie masz reflektorów do jazdy dziennej , z tego co mi wiadomo to wszystkie nowe fiesty były w takie reflektory wyposażone , oczywiście to nie ma nic wspólnego z reflektorami automatycznymi.
michal77 - 9 Lut 2012, 20:20

artax napisał/a:
Jesli chcesz zobaczyć jak wyglądają to zobacz na strone SOFT-TUNING Klodzko.Tak jest krotki film z modyfikacji na hamowni mojego auta i widać ledy.
Czy to są jakieś światłą w czarnym grilu? Nie wiedziałem że takie coś było fabryczne. Ja tam mam czarny plastik.

jery13 napisał/a:
tzn że nie masz reflektorów do jazdy dziennej ,

Nic o tym nie wiem. Czy to są jakieś dodatkowe lampki, czy zintegrowane w reflektorach.

jery13 - 9 Lut 2012, 20:26

michal77 napisał/a:
Nic o tym nie wiem. Czy to są jakieś dodatkowe lampki, czy zintegrowane w reflektorach.

Zintegrowane w reflektorach.
A światła okrągłe w zderzaku , to przeciwmgielne i nie były montowane seryjnie tylko za dopłatą.

michal77 - 9 Lut 2012, 20:33

Z tego co wiem w reflektorze mam tylko :
-postojowe
-mijania (taka jakby soczewka)
-drogowe
-kierunkowskazy
Nic więcej, w instrukcji też chyba nic o tym nie ma.

jery13 napisał/a:
A światła okrągłe w zderzaku , to przeciwmgielne i nie były montowane seryjnie tylko za dopłatą.
Ja to miałem seryjnie w wersji sport.
jery13 - 9 Lut 2012, 20:38

Przełącznik świateł daj na zero , odpal silnik , jak się reflektory nie zaświecą to znaczy że nie masz :ok:
artax - 9 Lut 2012, 20:44

Michal ,przeciez pisalem ,ze dokladane :fox: Są zamontowane w plastikowym grilu .Okrągłe takze pasują bo wszędzie są owale p.mgielne,soczewki i ledy.Nie jest to chinszcyzna tylko niemieckie ATU takze wykonanie pierwyj sort.Moge z czystym sumieniem polecić.Zakladając led policz ile Wat jestes do przodu.
pzdr

michal77 - 9 Lut 2012, 20:47

jery13 napisał/a:
Przełącznik świateł daj na zero , odpal silnik , jak się reflektory nie zaświecą to znaczy że nie masz


Po odpaleniu silnika żadna żarówka się nie zapala.

Chwila, za to chyba odpowiadają te same żarówki co świateł mijania?
Bo ja właśnie będę jechać do serwisu, żeby aktywować światła (nie ważne czy do jazdy dziennej czy nocnej), z tego co zrozumiałem światła mijania będą się zapalały po odpaleniu silnika, a gasły po wyłączeniu silnika (oczywiście przełącznik w pozycji zero). Tak to będzie działać?

artax napisał/a:
przeciez pisalem ,ze dokladane
Może pisałeś, ale chyba nie w tym temacie :P ale ważne że już wszystko wyjaśnione
MisiekT - 9 Lut 2012, 20:53

artax napisał/a:
jak wyglądają to zobacz na strone SOFT-TUNING Klodzko.Tak jest krotki film

aaa, to Twoja - b. fajnie wyglada - mozesz podrzucic co to za swiatla dokladnie i jakies zdjecia z przodu?

jery13 - 9 Lut 2012, 20:56

michal77 napisał/a:
Chwila, za to chyba odpowiadają te same żarówki co świateł mijania?
Bo ja właśnie będę jechać do serwisu, żeby aktywować światła (nie ważne czy do jazdy dziennej czy nocnej), z tego co zrozumiałem światła mijania będą się zapalały po odpaleniu silnika, a gasły po wyłączeniu silnika (oczywiście przełącznik w pozycji zero). Tak to będzie działać?

Dokładnie tak :jupi:

michal77 - 9 Lut 2012, 20:59

To jesteśmy w domu :)


MisiekT napisał/a:
mozesz podrzucic co to za swiatla dokladnie i jakies zdjecia z przodu?
Właśnie, też jestem tym zainteresowany, tylko bez wyłącznika z automatycznymi reflektorami chyba nie ma sensu zakładać.
MisiekT - 9 Lut 2012, 21:04

jak bedzie mial DRLe, to automatyczne swiatla trzeba wylaczyc... a dziennie wylacznika miec nie moga tak czy inaczej
michal77 - 9 Lut 2012, 21:07

artax napisał/a:
Nie jest to chinszcyzna tylko niemieckie ATU
Czy to ta sama firma?
artax - 9 Lut 2012, 21:20

Ja naturlich :ok:
michal77 - 9 Lut 2012, 21:25

Teraz chyba nie maja takich okrągłych jak Twoje. Same płaskie.

P.S. Jakiś uraz mam do tej firmy, ale nie za obsługę tylko za ceny. W sobotę zapłaciłem u nich za koła zimowe 412 ojro (ok 1700zł), ech zachciało mi się w zimie jechać do Niemców po auto :( W sumie u nich normalna cena.

artax - 10 Lut 2012, 09:49

Piszą ,ze ledy są firmy ATU nie mialem na mysli kupna u nich :hihihi: Ja kupilem u znajomego w sklepie.Zobacz nawet na allegro i jesli bedzie powazna oferta to zabacz.Podaj na priv maila to zrobie foto opakowania i wtedy będziesz wiedział czego szukasz.Generalnie dla ATU zobia innefirmy a ona zarabia .Tak jak np Motorcraft.
pzdr

Parzych - 10 Lut 2012, 13:08

artax napisał/a:
Podaj na priv maila to zrobie foto opakowania i wtedy będziesz wiedział czego szukasz.
Aż tak tajne jest to opakowanie, że nie możesz wrzucić zdjęcia na Forum ogólne :?: Może inni też by byli zainteresowani takimi ledami...
drjanusz - 10 Lut 2012, 13:14

Parzych, A byli by,byli :obrazony:
MisiekT - 10 Lut 2012, 13:27

ale o co chodzi z tym atu tak w ogole? jest masa innych okraglych LEDow - wazniejsze jest mocowanie i to byloby milo zobaczyc
artax - 10 Lut 2012, 16:47

Zrobie foto i Michal wystawi bo nie mam doświadczen z wstawianiem zdjęć :-P Co do ATU wybor byl przypadkowy.Zapewne są inne ,ktore będą ok.Napisalem o tych bo je mam.Wczesniej w Mondeo mk3 mialem plaskie Philipsy i takze było ok.
pzdr

michal77 - 13 Lut 2012, 13:41

Dostałem wczoraj fotki więc wklejam



Te są podobne, o ile nie te same.

Teraz pytanie, może banalne ale lepiej się upewnić. Jak zmontuję takie lub podobne lampki z modułem i aktywuję światła do jazdy dziennej, to ledy będą się zapalać po uruchomieniu silnika, a mijania po przekręceniu włącznika świateł?

JoeMix - 13 Lut 2012, 13:48

Nie, jak aktywujesz automatyczne światła to takie ledy do jazdy dziennej nie będą się włączać, bo włączaj się one razem z silnikiem i gasną po zapaleniu świateł mijania (mają swoją elektronikę sterującą).
Parzych - 13 Lut 2012, 13:49

michal77 napisał/a:
Jak zmontuję takie lub podobne lampki z modułem i aktywuję światła do jazdy dziennej, to ledy będą się zapalać po uruchomieniu silnika, a mijania po przekręceniu włącznika świateł?
W przypadku właściwego podłączenia dodatkowych świateł do jazdy dziennej nie trzeba niczego aktywować, dzienne zapalają się po uruchomieniu silnika i gasną po włączeniu świateł mijania...
MisiekT - 13 Lut 2012, 13:53

michal77 - albo montujesz dodatkowe swiatla dzienne albo aktywujesz "automatyczne z funkcja dziennych" - jedno drugie wyklucza
michal77 - 13 Lut 2012, 14:01

Dziękuję za wyjaśnienie :)

Teraz mam zagwozdkę, koszt aktywacji świateł to 82zł, chyba lepiej dołożyć i kupić światła do jazdy dziennej LED.

Parzych - 13 Lut 2012, 14:09

http://allegro.pl/swiatla...2114345488.html
MisiekT - 13 Lut 2012, 14:16

jak juz kupowac, to cos firmowego - helle albo przynajmniej philipsiaka... tanie albo nie swieca, albo ciagna znacznie wiecej pradu i najczesniej sa nieszczelne i potrafia szybko pasc...
michal77 - 13 Lut 2012, 14:21

Myślę jeszcze nad płaskimi, coś takiego:

http://allegro.pl/philips...2098372560.html
http://allegro.pl/samsung...2098372557.html

Nawet jest fotka z fiestą i blisko mam do sprzedawcy.

MisiekT - 13 Lut 2012, 15:25

michal77 napisał/a:
Myślę jeszcze nad płaskimi, coś takiego:

to przestan myslec, bo lampy sa za blisko siebie i nie spelniaja wymagan

michal77 - 14 Lut 2012, 12:16

Masz rację, mierzyłem teraz wg tego schematu:



no i nie spełnia wymagań odnośnie minimalnej odległości między światłami (60cm).

Czyli zamontowane tej fotce:



nie spełnia tego wymagania (lampka musiała by być min. 4cm od tablicy rejestracyjnej).


artax musiałeś coś wycinać w atrapie, żeby zamontować swoje ledy?

MisiekT - 14 Lut 2012, 12:34

ja robilem wstepne rozeznanie i mega na styk w katach grilla moze sie cos okraglego zmiesic... a jak nie to tylko paski z pojedynczymi diodami - ale to kupa kasy
artax - 14 Lut 2012, 14:25

Tak jak pisze Misiek ,najbardziej sensowne pod względem estetycznym (okrągłe)i przepisow jest montowanie w naroznikach grilla.Idealnie pod kodeks drogowy.Dokladnie te miejsce ,ktore zamontowalem .Wczesniej biegalem z linijką i ni chu-chu gdzie indziej jest cięzko.A tak jako ciekawostka.;nowa Octavia ma dzienne(fabryczne) niezgodne z przepisami :devil:
pzdr
p.s.Tak o ile pamiętam jeden szczebelek w atrapie musi być wyciety.W sumie robił mi to kolega elektryk,ktoremu ufam i spalem spokojnie.

michal77 - 14 Lut 2012, 14:34

Fajnie by było jakbyś w miarę wolnego czasu zrobił fotkę tak z bliska tych lampionów na aucie, i przesłał mi je na e-maila.

Najlepiej kupiłbym sobie te reflektory, tylko nie mam na to tyle kasy, trzeba poczekać aż stanieją (o ile).
Co znaczy "Only LHD version" ?

Parzych - 14 Lut 2012, 14:41

michal77 napisał/a:
Co znaczy "Only LHD version" ?
Left Hand Drive...
michal77 - 14 Lut 2012, 14:51

Znaczy, że tylko dla anglików? Czy dla aut z kierownicą po lewej"?

hmm sklep jest w Niemczech to chyba do europejczyków pasują.

Parzych - 14 Lut 2012, 15:06

Wydaje mi się, że z kierownicą po lewej... :myśli:
MisiekT - 14 Lut 2012, 15:12

nawe tna pewno
michal77 - 14 Lut 2012, 20:39

artax napisał/a:
p.s.Tak o ile pamiętam jeden szczebelek w atrapie musi być wyciety.
Sprawdzałem i jest tak jak mówisz, jedną poziomą listewkę trzeba wyciąć, bo inaczej nie wejdzie.
Wklejam Twoje fotki:



zywy30 - 29 Lis 2012, 09:37
Temat postu: Światła jazdy dziennej Led Philips montaż
Witam

Moja Fiesta pochodzi z roku 2011 i jest wyposażona w fabryczne światła do jazdy dziennej ale żarówkowe i po przekręceniu zapłonu w pozycji 0 zapalają się światła dzienne tak stwierdzili w ASO. 30% słabiej świecą niż normalne mijania. Poza tym tył też mi się przy tych dziennych świeci cały czas. Otóż przez te światła dzienne żarówkowe mam problemy co jakiś czas z policją podczas rutynowej kontroli gdyż stwierdzają, że świecą jak postojowe i muszę jeździć z instrukcją samochodu i udowadniać, że są zamontowane dzienne. Tłumaczą się tym, że ten model jest od 2008 roku produkowany, a od 2011 wszedł przepis o światłach dziennych i nie są w stanie stwierdzić czy jadę na dziennych czy na postojowych. Więc zamierzam założyć Ledowe światła dzienne Philips Daylight 4 i mam pytanie czy zgodnie z tą instrukcją montażu tych świateł nic innego nie muszę wykonać, czy trzeba coś innego odłączyć by fabrycznie te dzienne żarówkowe nie paliły się? Proszę o odpowiedż.
Jeśli ktoś ma ten zestaw zamontowany to jakby przekazał info gdzie wpiąć ten osobny kabel pomarańczowy, bo 2 idą na akumulator: czerwony do +, a czarny do minusa. Jakby ktoś miał zdjęcia pod ten model auta byłbym wdzięczny.
Pozdrawiam

MisiekT - 29 Lis 2012, 10:46

zywy30 napisał/a:
świecą jak postojowe

jakas bzdura - przeciez widac, ze swieca zarowki od swiatal mijania... i swieca na 70%, wiec w dzien to jest ledwo widoczna roznica

maciek127 - 29 Lis 2012, 11:43

MisiekT napisał/a:
zywy30 napisał/a:
świecą jak postojowe

jakas bzdura - przeciez widac, ze swieca zarowki od swiatal mijania... i swieca na 70%, wiec w dzien to jest ledwo widoczna roznica


dokładnie, jedynie właściwe światła włączam dopiero po zmroku i widać różnicę, ale w dzień nie ma różnicy, chyba że chcesz mieć podświetlenie panelu klimatyzacji

JoeMix - 29 Lis 2012, 19:27

zywy30 napisał/a:
Więc zamierzam założyć Ledowe światła dzienne Philips Daylight 4 i mam pytanie czy zgodnie z tą instrukcją montażu tych świateł nic innego nie muszę wykonać, czy trzeba coś innego odłączyć by fabrycznie te dzienne żarówkowe nie paliły się?
Oczywiście światła LEDowe zgasną chwilę po uruchomieniu silnika, jak zapalą się światła w samochodzie,,, więc przy montażu tych świateł, funkcję AUTO świateł fabrycznych trzeba zdezaktywować,,, z drugiej strony jak koledzy piszą, jak masz wszystko sprawne to nie da rady pomylić z postojowymi - z drugiej strony wystarczy pokazać takiemu stan przełącznika który jest w pozycji "0" lub "AUTO" nie wiem jak tam masz,,, może masz światła uszkodzone i dlatego świeci się tylko pozycja,,,

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group