Forum FiestaKlubPolska -

Mechanika - [MK6] Samoregulator szczęk hamulcowych 1.4 TDCI - pomysły

skrage - 14 Wrz 2011, 11:44
Temat postu: [MK6] Samoregulator szczęk hamulcowych 1.4 TDCI - pomysły
Hej,
postanowiłem wymienić szczęki hamulcowe w mojej Fieście.
Zastałem tam uszkodzony samoregulator w jednym kole. Uszkodzenie polega na ułamanej "super blaszki" w tym "przedziwnym" samoregulatorze.
Nowy komplet kosztuje prawie 300 zł. <wow>
W tym momencie pojawił się pomysł wstawienia bardziej prostego w budowie, starszego typem, tańszego.
Może ktoś wie czy do tych szczęk pasują inne samoregulatory, ze starszych modeli?

JoeMix - 14 Wrz 2011, 11:51

Samoregulator w hamulcu to nie kawałek rurki że wstawisz cokolwiek byle średnica była podobna,,, pamiętaj że ot tego zależy twoja droga hamowania, życie Twoje i może innych,,,
skrage - 14 Wrz 2011, 12:24

JoeMix napisał/a:
Samoregulator w hamulcu to nie kawałek rurki że wstawisz cokolwiek byle średnica była podobna,,, pamiętaj że ot tego zależy twoja droga hamowania, życie Twoje i może innych,,,

Rozumiem że nie da się wstawić cokolwiek.
Eh... tak wygląda taki samoregulator. Ułamała mi się ta blaszka w kolorze złotawym w jednym z nich.
Macie jakiś inny pomysł poza zakupem kompletu za ok. 300 zł?

ElGrey - 14 Wrz 2011, 15:24

Niestety nic nie wymyslisz, to blacha hartowana i moze z tego powodu u ciebie pekla. Ta wlasnie blaszka reguluje rozwarcie samoregulatora i nic innego tu nie pasuje, te bebny sa zupelnie inne od tych w poprzednich modelach ;-( wiec i ten elemet nie bedzie pasowal.

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group