Forum FiestaKlubPolska -

Mechanika - [MK6] Dziwne dźwieki po wyłączeniu stacyjki

mp99isla - 21 Sty 2012, 21:49
Temat postu: [MK6] Dziwne dźwieki po wyłączeniu stacyjki
Witam!

Od 3 misięcy posiadam fiestę mk6 z silnikiem 1.3. Wczoraj po przekręceniu stacyjki, czyli wyłączeniu śilnika, usłyszałem dziwny dzwięk jakby skrzypienie, obracanie się czegoś, trwający około 1-1,5 sekundy.
Co to może być?

Davidstm1 - 21 Sty 2012, 22:02

Dzwięk tylko raz czy z każdym wyłączeniem ?
mp99isla - 21 Sty 2012, 22:21

Sprawdzałem kilka razy i za kazdym razem to samo.

Silnik nie pracuje, a cos jakby jeszcze przez ta powiedzmy sekundę sie obracało.

wtyk - 23 Sty 2012, 21:05

nie wiem jak w 1.3 ale w 1.4 po wyłączeniu stacyjki przepustnica obraca się w swoje położenie, cały samochód już milczy a tam słychać silniczek przez chwilę
JoeMix - 23 Sty 2012, 21:34

wtyk, już w mk3 tak było,,, druga sprawa 2004 rok, to morze być wiele rzeczy choć by wiatrak komputera (jak takowy jest), przez który dostaje szału w służbowym aucie,,,
mp99isla - 25 Sty 2012, 20:43

A więc po dalszych testach. :)

Aby to usłyszeć, nie trzeba nawet uruchamiać silnika. Wystarczy przekręcic stacyjkę do zapalenia się kontrolek, słychać dźwięk pompy paliwa. Poźniej nie robię nic i jest cisza, ale jak przekęcam stacyjkę i wyjmuje kluczyk, to słychac to krótkie skrzypnięcie.
Może to jak pisze kolega wtyk rzeczywiście ta przepustnica?

Parzych - 25 Sty 2012, 21:30

mp99isla napisał/a:
Może to jak pisze kolega wtyk rzeczywiście ta przepustnica?
Jeśli jest w miarę łatwy dostęp do przepustnicy, ściągnij rurę dolotu i niech ktoś pokręci kluczykiem, wtedy będzie pewność czy to to...

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group