Forum FiestaKlubPolska -

Silniki diesla - [MK6] Jakiej firmy wtryskiwacze

jmac - 25 Lip 2012, 12:25
Temat postu: [MK6] Jakiej firmy wtryskiwacze
Witam,
Posiadam fieste mk6 z 2003 roku z silnikiem 1.4 tdci. Jakiej firmy wtryskiwacze sie w niej znajduja?
Z tego co wiem w przypadku siemensow nie da sie ich regenerowac. Czy da sie wymienic na wtryskiwacze innej firmy? Rozmawialem z gosciem z serwisu od wtryskow i powiedzial ze w przypadku jezeli sa to siemensy to tylko siemensy beda pasowac, jak to jest?

Dzieki

hawaj - 25 Lip 2012, 21:19

Mi wydaje się ze wtryski innej firmy wogule nie ruszą. Nie tylko wtryskiwacze trzeba brać pod uwagę , jest jeszcze pompa wysokociśnieniowa która w twoim przypadku też jest siemensa. Także moim zdaniem jak są Siemensa to wsadzaj Siemensa. Napewno jest możliwość włożenia Boscha ale to pewno robią się juz większe koszty... :-)
Fordon - 25 Lip 2012, 22:26

To tak po najmniejszej lini oporu wytlumacze ci roznice:
Masz mercedesa i zepsula ci sie przekladnia kierownicza, dostajesz przekladnie z BMW i nie pasuje... I to i to tyl naped ...

Tak ze jesli masz osobe ktora ogarnia temat i daje sobie dlonie poobcinac ze to wtryski a nie podkladki, oraz pokazal ci cisnienie jakie masz na szynie CR to zmieniaj na taka firme jaka masz seryjnie bo inaczej to nie zagada... wtryski mozna kodowac i auto chodzi inaczej lecz bez kodowania tez opdpala i pracuje troche bardziej twardo (glosniej).
TDCI to silnik niestety francuski znany z peugeota i palety PSA... to byl strzal w kolano i kombinacje do 2003.08 i od 2003.08 do 2009r.

misiak - 27 Lip 2012, 21:14

1.4 to wg mnie i tak kiepska konstrukcja, więc specjalnie bym się nie zagłebiał.... Podkładki pod wtryskami zmienione, a dalej ropa na blok cieknie... Przelewy dobre. I zgadnij. No ale kij mu w łeb- nie mam ochoty chrzanić się żeby zejść ze spalaniem o pół litra bo i tak jest dobrze- 5,8l/100km w mieście na klimie i dość ostro jeżdżąć. Możnaby mniej... ale nie mam nerwów i pieniędzy na takie zabawy.
popara83 - 19 Lut 2013, 21:39

Witam wszystkich, jestem prawe pewny ze mam padniete wtryski, mam zamiar kupic uzywane...i teraz putanie, czy wtryski musza buc z mk6 czy np mk7 beda pasowaly...bo znalazlem na allegro z 2010 roku wyryski do 1.4 tdci , wiec pewjie sa z mk7, czy nr wtryskow musza sie zgadzac z tymi moimi? Na co zwrocic uwage zeby pasowaly do mojej fiesciny?wiem ze jak wloze inne to trzeba je pozniej zakodowac.
ElGrey - 19 Lut 2013, 23:10

Na szczęście ford zrezygnował z 1,4 TDCI, to felerna jednostka napędowa :sad:
Numery części (wtryskiwaczy) powinny zgadzać się z tymi które masz w aucie :ok:

misiak - 19 Lut 2013, 23:29

i chwała im za to. Tylko jeszcze swojego trzeba się pozbyć i 1.6 poszukać. Ewentualnie st:D
xxyy777e - 26 Lut 2013, 13:59

Czemu felerna co się w niej psuje ?
kuba87 - 26 Lut 2013, 14:04

wtryski TDCI są bardzo delikatne. i ważna jest regularna wymiana fitra paliwa. na trwałość ma wpływ także jakość paliwa.
bartikrasnik - 23 Kwi 2013, 10:38

ja mam włąśnie 1,4tdci i nie narzekam choc słyszałem ze silniki z PSO nie lubią ostrej jazdy poza regularnej wymianie filtrów i dobrego paliwo co w nich jest felernego? czy jak zachowuje te wytyczne głowa może być spokojna?

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group