Forum FiestaKlubPolska -

Mechanika - [MK6] Spuszczenie płynu chłodniczego i identyfikacja wycieku

saided - 13 Paź 2012, 10:11
Temat postu: [MK6] Spuszczenie płynu chłodniczego i identyfikacja wycieku
Witam,
chciałem dzisiaj wymienić płyn chłodniczy w aucie.. i napotkałem problem w odnalezieniu korka spustowego.. możecie mi pomóc i go wskazać?

Czy to przypadkiem to ustrojstwo
KOREK?

Jeśli to to to jak to odkrecić, ni cholery śrubokręt nie wchodzi, rura przeszkadza jak może żeby się dostać do tego..

dzięki za helpa

diodalodz - 13 Paź 2012, 13:59

użyj monety 1 zł :) a co do korka to wygląda że to on. Jak nie to zdejmij dolny wąż chłodnicy.
saided - 14 Paź 2012, 12:14

ta śruba jest niemożliwa, urwałem sobie prawie palce a i tak nie chce zejść..odkręca się do pewnego poziomu ale dalej nie idzie..
a co do węża od chłodnicy, sory ale ona ma taki metalowy oring, który nie wiem jak zdjąć...
więc pomóżcie z radą jak zdjąc oring bo tej śrubie nie dam rady raczej;)
Oring


i dodatkowo, zauważyłem jak zszedłem pod auto, że nieźle się mi się ono spociło..
oto dwa zrzuty skąd widać wyciek oleju.. jakieś sugestie?

Pierwszy
Drugi
Trzeci


Dzięki raz jeszcze

diodalodz - 14 Paź 2012, 13:58

trzeba mieć coś takiego :
http://allegro.pl/szczypc...2676125378.html
Albo kombinerki z szerokim rozwarciem. Opaskę musisz wcisnąć i przesunąć w tył o ok 2 cm.

Wisni@ - 14 Paź 2012, 13:59

Ja to zawsze ściskam ,,żabką'' :D
saided - 14 Paź 2012, 14:03

sprobuje jeszcze z kombinerkami ale wtedy rodzi sie pytanie jak ja spowrotem mam scisnac ten waz? przeciez nie mam takich kombinerek aby zalozyc taka opaske czy wystarczy zwykla plastikowa opaska?
Wisni@ - 14 Paź 2012, 14:09

Sciskasz opaske -> zsuwasz ją na dół -> zsuwasz wąż -> Spuszczasz płyn -> nasuwasz wąż -> ściskasz opaske nasuwając ją Tam gdzie była na początku
Marcinowaty - 14 Paź 2012, 21:02

Ewentualnie jak już płyn zleci to dmuchach energicznie do zbiornika wyrównawczego i jeszcze trochę płynu wyleci :V:
bidżej - 15 Paź 2012, 19:08

ten korek prawdopodobnie po wykręceniu "ile się da" trzeba wyciągnąć. Cały nie wyjdzie, zostanie w otworze, ale puści wodę - zabezpieczenie przed wypadnięciem.
saided - 28 Paź 2012, 17:06

zrobilem jak poradziliscie, wyciagnalem waz od chlodnicy i tak spuscilem plyn.
temat do zamkniecia


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group