Forum FiestaKlubPolska -

Elektryka - [MK6] Czujnik światła - automatyczne światła

Rogal - 22 Paź 2012, 17:39
Temat postu: [MK6] Czujnik światła - automatyczne światła
Witam!

Mam pytanie. Czy w GEMie jest jakaś możliwość aby przeprogramować lekko czujnik świateł przednich, tak aby w pozycji "AUTO" uruchamiały się one z lekkim opóźnieniem? Obecnie czujnik jest zaklejony, wszystko działa jak ta lala, ale niestety światła zapalają się już na zapłonie i muszę odpalać silnik na światłach. To strasznie niszczy żarówki, dwa razy już zmieniałem, a nie widzi mi się robić to co chwilę. Zacząłem jeździć na ręcznych ustawieniach, ale jak to człowiek, przyzwyczaiłem się do dobrego i często zapominam o świeczkach. Jest na to jakaś rada?

ElGrey - 22 Paź 2012, 17:46

Niestety nie ma opcji, trzeba by zmieniać komendy w GEMie ;-(
Rogal - 22 Paź 2012, 17:47

Tzn? Czy jest to skomplikowane, albo czy jest ktoś kto potrafiłby to zrobić?
ElGrey - 22 Paź 2012, 17:51

Ja nie znam nikogo kto by się zabrał, bo jest kilka drobiazgów które sam bym zmienił...
Ale dziwi mnie że padają ci żarówki, ja jeździłem zawsze na auto przed założeniem modułu świateł dziennych i żarówki trzymały się zgodnie z przewidywaniami producenta żarówki <???>

JoeMix - 23 Paź 2012, 08:06

Rogal napisał/a:
niestety światła zapalają się już na zapłonie i muszę odpalać silnik na światłach. To strasznie niszczy żarówki, dwa razy już zmieniałem
W firmowej flocie połowa aut zapala światła, na czas rozruchu gasi, po czym zapala ponownie, druga połowa odpala na zapalonych - nie ma problemu z żarówkami, myślę że Twój problem leży gdzie indziej lub w samych żarówkach (np. jakieś +50% czy podobne),,,

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group