Forum FiestaKlubPolska -

Mechanika - [MK6] Identyfikacja brakującej części przy silniku TDCi

sszymonek - 3 Sty 2013, 12:40
Temat postu: [MK6] Identyfikacja brakującej części przy silniku TDCi
Proszę o pomoc w identyfikacji brakującej części, która wydaje mi się, że powinna się znajdować w miejscu mniej więcej jak na zdjęciu pierwszym, obok akumulatora. Piszę "wydaje mi się" ponieważ mam MK6 po lifcie i jej nie ma, natomiast MK6 przed liftem ona jest. Nie jestem pierwszym właścicielem mojej MK6 więc ktoś wcześniej musiał ją usunąć z niewiadomych przyczyn.

Do części tej dochodzą dwa przewody (wężyki) układu hamulcowego o ile dobrze kojarzę. Na zdjęciu drugim widać zaślepiony jeden z tych przewodów, który powinien dochodzić do brakującej części auta.

Co to za część i do czego służy?

Zdjęcie 1


Zdjęcie 2



Pozdrawiam!

Laskosz - 3 Sty 2013, 22:38

po co to 1 zdj? jest z innego miejsa niż 2

na 2 zdj widać przewód podciśnienia do serwa i zaworek jednokierunkowy

przy nadmiarze elektorniki nie dziwie sie że jest jedno wyjście zaslepione bo jest poprostu niepotrzebne


a u ciebie poprostu nie ma tego zaslepionego wyjścia czy ki dziad?



a już chyba kojarze

czy ten wężykl co tam masz to jest gdzieś podpięty czy tylko schodzi niżej akumulatora?

bo podejrzewam ze to węzyk z odpowietrznika akumulatora, bo aku masz nieoryginalny

sszymonek - 4 Sty 2013, 07:42

Kolego - jeśli masz MK6 przed liftem, otworzysz maskę i spojrzysz na lokalizację zaznaczoną na zdjęciu 1 to zapewne zobaczysz pewną część w czarnopodobnej, plastikowej obudowie, przymocowaną do karoserii (przypomina mi ona pompkę spryskiwacza np od malucha) i dochodzą do niej dwa wężyki - jeden z lokalizacji zaznaczonej na zdjęciu 2, drugi gdzieś zza silnika.

U mnie na zdjęciu 1 nie ma tej części, a oglądałem inną MK6 przed liftem i ona tam była; dlatego zastanawiam się dlaczego jej u mnie nie ma i za co jest ona odpowiedzialna skoro bez tego podzespołu nie zauważyłem jakichś nieprawidłowości w prowadzeniu auta.

Parzych - 4 Sty 2013, 11:54

sszymonek, to że w przedliftowych była tam jakaś część, nie oznacza że w poliftowych ona występowała... Zajrzyj do innej poliftowej i jak ta część tam będzie, to wtedy będzie oznaczało że Ci czegoś brakuje, bo na razie podpierasz się przedliftową...
sszymonek - 5 Sty 2013, 07:42

Doskonale Cie rozumiem, dlatego pomyślałem, że ktoś kto ma MK6 po lifcie, poświęci półtorej minuty na otworzenie maski i zobaczy przynajmniej czy ta część tam jest. Ja muszę dopiero gdzieś po komisach szukać fiesty żeby to sprawdzić.
artax - 5 Sty 2013, 10:32

Jesli masz gdzies w okolicy ASO to podjedz .Lepsza opcja niz komisy.
pzdr

JoeMix - 6 Sty 2013, 11:32

jeszcze prościej zasiąść do Google.pl
sszymonek - 18 Sty 2013, 07:28

Ostatecznie okazało się, że tego elementu nie ma w MK6 lift, sprawdziłem dwie inne fiesty i w nich nie było. Wygląda na to, że zaworek zwrotny widoczny na zdjęciu 2 jest od wersji przedliftowej. W MK6 lift nie ma po prostu trzeciego wyjścia na wężyk, jest tylko jedno wejście i jedno wyjście z zaworu.
Parzych - 18 Sty 2013, 14:14

I wyszło jak z tym hipochondrykiem, co się skarżył lekarzowi, że go żona zdradza a mu rogi nie rosną... Lekarz mu na to że to tylko takie powiedzenie, i że na prawdę to nikomu zdradzanemu nie rosną rogi, na co hipochondryk z ulgą, a już myślałem że mam niedobory wapnia... :devil:
Niepotrzebnie martwiłeś się na zapas... :ok:


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group