Forum FiestaKlubPolska -

Silniki diesla - [MK6] 1.6TDCi - znika prąd, gaśnie

bercik302 - 19 Lut 2013, 18:27
Temat postu: [MK6] 1.6TDCi - znika prąd, gaśnie
witam

ostatnimi czasy pojawił mi się problem z moją fiesta 1.6 TDCI podczas jazdy nagle ginie prąd ! (tak jak by odłączyć akumulator) gasną zegary gaśnie silnik co z tymi idzie wspomaganie przestaje działać. Pierwszy raz zrobiło mi się gorąco gdyż stało się to w nocy (dobrze że blokada kierownicy się nie włącza) . Byłem podłączyć auto do interfejsu jednakże nie wykrywa żadnego błędu. Macie pomysł co to może być ?

Jeśli się nie mylę odłączenie akumulatora na odpalonym silniku nie powinno powodować jego gaśnięcia ?

misiak - 19 Lut 2013, 23:31

może klemy dokręć? Generalnie zapłon jest samoczynny, więc silnik może gasnąć bo komputer nie daje sterowania. Najpierw dokręć klemy i sprawdź prąd ładowania
Puff - 20 Lut 2013, 00:11

bercik302 napisał/a:
Jeśli się nie mylę odłączenie akumulatora na odpalonym silniku nie powinno powodować jego gaśnięcia ?

Nie, jeśli
misiak napisał/a:
prąd ładowania
jest prawidłowy. A dokładniej napięcie w instalacji przy podłączonym i odłączonym akumulatorze (wystarczy odłączyć klemę masy w trakcie pracy i zmierzyć napięcie).
Przyczyną takiego stanu rzeczy może też być zajechany pedał gazu - tyle, że wtedy powinien być zarejestrowany błąd...

Aruturo - 20 Lut 2013, 18:20

Sprawdź albo potraktuj kontakt sprayem te duże (długie) wtyczki w okolicy akumulatora. Te do sterownika.
threadgill - 3 Kwi 2013, 12:58

A z alternatorem nic ci się nie dzieje? żadnych nowych dźwięków pod maską? możesz rzeczywiście sprawdzić jakie napięcie masz na odpalonym silniku (w miare wygodnie możesz to nawet sobie poobserwować jak podepniesz do zapalniczki miernik), male chyba nie obejdzie się bez wywalenia alternatora i zawiezienia do jakiegoś serwisu
bercik302 - 26 Kwi 2013, 19:09

problem rozwiązany, winny był alternator urwany jeden bolec w regulatorze napięcia robił jakaś zwarę, nowy alternator i wszystko działa

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group