Forum FiestaKlubPolska -

Mechanika silnika - [MK6] 1.3 - szarpie zimny/ciepły silnik

zgaju - 11 Mar 2013, 20:51
Temat postu: [MK6] 1.3 - szarpie zimny/ciepły silnik
Witam. Postaram się jak najdokładniej opisać problem który mam ze swoim autem. Więc zacznę od tego, że auto pali bez problemu, ale jak wrzucimy mu bieg aby np. wyjechać z garażu puszczając sprzęgło często gaśnie, wiec powtórka z rozrywki odpalamy i znowu to samo, tak się dzieje jeżeli Fiesta postoi w garage 2-3dni nie odpalana. Powiedzmy że za 3 razem odpala, wyjeżdżam z garażu i po 2min. ruszam/ pierwsze 300m jest tragiczne. Samochód szarpie, trzeba gazować, potem już zależy od jego widzi mi się raz szarpie nawet przy prędkości 70km/h, raz jedzie płynnie. W dalszej trasie przerywanie pojawia się co jakiś czas. Po przejechaniu 30km czasami szarpie, a czasami płynnie jedzie już do końca trasy. Niekiedy zaświeci się kontrolka silnika, świeci jakiś czas i gaśnie.
Dane autka:
Ford fiesta MK6 1.3 benzyna 60KM 2003r. 120tyś przebiegu.

Proszę o podrzucanie pomysłów co może być przyczyną i za co "brać" się na pierwszym miejscu.

artax - 11 Mar 2013, 21:22

Ja bym zaczął od wyczyszczenia silniczka krokowego.A najlepiej podłączyć pod kompa przy zimnym i moze WDS cos sensownego pokaże.
pzdr

zgaju - 11 Mar 2013, 22:24

A mam takie pytanko. Bo nie umiem za chiny znaleźć kompletu kabli do mojej fiesty.
Czy mój silnik czyli 1.3 60KM A9JB1 to ten sam silnik co montowany w mk5 - 1.3 A9JB (tylko ten jest bez 1 po B)
Do tego A9JB jest pełno kompletów NGK czy to te same kabe co do A9JB1 ?


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group