Forum FiestaKlubPolska -

Silniki diesla - [MK6] kontrolka trybu diagnostycznego i dziwne zachowan

snake89 - 14 Kwi 2013, 01:01
Temat postu: [MK6] kontrolka trybu diagnostycznego i dziwne zachowan
Witam was wszystkich
w tym roku stałem się posiadaczem fiesty mk6 po lifcie z 2008 z silnikiem 1.4tdci
ogólne z autka jestem bardzo zadowolony
ale ostatnio troszkę mi robi problemów
nie dawno auto miało łączny przebieg 64tyś. km. zmieniłem olej i wszystkie fitry w aucie
i teraz po tej zmianie z chwilą gdy silnik się rozgrzeje po np. 5km zapala się wykrzyknik żółty od trybu diagnostycznego auto przy tym cię ciężko zbiera dużo pali od razu , temperaturę oleju dostaje na połowę i pojedzie max. 110km/h bo jest ograniczenie elektroniczne
podjechałem do elektryka dzisiaj sprawdził na szybko bo sobota na komputerze był błąd układu świecy żarowej sprawdził kostki na świecy niby było wszystko ok zresetował błędy skasował za to tanio bo 30zł i jak coś dalej będzie nie tak to mam podjechać w pon. no i wywaliło znowu po czasie to samo znowu wykrzyknik jak się auto rozgrzeje
co to może być? jak myślicie? przekaźnik świec? ale to dziwne że od razu nie wyskakuje tylko jak auto trochę przejedzie i się rozgrzeje (i to nie gaśnie później samo)
pozdrawiam
dodam jeszcze że olej mi zalali dobry bo forda 5w40 a kontrolka czasem się zapalała już przed zmianą ale się wyłączała więc nie reagowałem tak na to

snake89 - 16 Kwi 2013, 23:34

gdyby ktoś miał podobny przypadek przyczyną był luźny styk w jednym przekaźniku styk zlutowany autko chodzi już dobrze
temat można zamknąć
pozdrawiam was


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group