Forum FiestaKlubPolska -

Mechanika silnika - [MK6] Wymiana rozrządu 1.4 16V 80 KM

szafir51 - 6 Maj 2013, 11:44
Temat postu: [MK6] Wymiana rozrządu 1.4 16V 80 KM
Witam,

Pytanie dotyczące wymiany rozrządu w silniku 1.4 16V 80KM Forda Fiesty '2003: mój mechanik mówi, że wystarczy wymienić sam pasek i rolkę. Pompy wody nie trzeba, bo ona chodzi na pasku akcesoriów i jeżeli nie cieknie to nie ma sensu jej wymieniać.

I teraz pytanie, czy faktycznie jest tak, że gdyby padła kiedyś pompa wody to można ją wymienić niezależnie od rozrządu, czy jednak żeby wymienić pompę (i pasek akcesoriów) trzeba będzie i tak rozpinać rozrząd?

Co radzicie kupić, w sensie - jaki pasek? Ruville, SKF, Contitech?

Parzych - 6 Maj 2013, 19:35

Pompa wody siedzi na wierzchu i napędza ją jedynie pasek osprzętu, w takim razie można ją wymienić później... Nie wykluczam jednak konieczności zdjęcia obudowy paska przy wymianie pompy, chyba jedna śruba siedzi w korpusie pompy wody...
szafir51 - 6 Maj 2013, 22:12

Ok, wielkie dzięki za pomoc. Jeżeli będę miał jeszcze jakieś pytania dot. wymiany rozrządu pozwolę sobie je zadać w tym wątku.

pozdrawiam

bilion11 - 2 Gru 2014, 09:41

Witam!!!
Mam w najbliższym czasie do wymiany rozrząd / przebieg120k km- na pewno oryginalny, auto sprowadzone z Niemiec z przebiegiem 15k km// i w związku z tym kilka pytań:
1/ jakiego producenta polecacie
2/ czy zrazem z paskiem i napinaczem, ewentualnie pompą wody/ w toyocie e10
wymieniałem po 400k km/ wymieniać coś jeszcze
3/ spotkałem się z opiniami iż pasek rozrządu oraz klinowe różnią się w zależności od daty produkcji auta/ moje auto po kwietniu 2005/
4/ czy dostępne są schematy fordowskie takie jak ten toyoty http://www.japan-parts.eu..._camshaft-valve
Będę wdzięczy za podpowiedzi

Parzych - 4 Gru 2014, 22:17

bilion11, pompa wody jest na pasku osprzętu, można ją wymienić w dowolnym momencie, bez konieczności ruszania rozrządu...
silspaw - 24 Kwi 2015, 18:10

A gdzie znajdę znaki do poprawnego ustawienia rozrządu- silnik ten sam 1,4 80 KM i czy da rade zmienić bez blokad ?

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group