Forum FiestaKlubPolska -

Mechanika ogólna - [MK6] osłona przekładni kierowniczej dylemat

Keri - 1 Cze 2013, 13:01
Temat postu: [MK6] osłona przekładni kierowniczej dylemat
Objemka w miejscu zaznaczonym na czerwono jest luźna.I teraz sedno sprawy - pokazuje się płyn prawdopodobnie od wspomagania .1 mechanik powiedział że wszystko w porządku i zasugerował że to od klimatyzacji??? drugi natomiast maglownica do regeracji dodam że płynu nie ubywa albo w małym stopniu że gołym okiem tego nie widać
JoeMix - 1 Cze 2013, 22:24

Ta objemka może być luźna ( w końcu drążkiem się obraca do regulacji), tam nie musi być super szczelnie, bo w środku jest stały smar a nie płyn,,, jak leci to znaczy że maglownica cieknie,,, nie wiem skąd tam coś z klimatyzacji (chyba że stwierdzasz plamki pod autem)
Keri - 2 Cze 2013, 10:47

Cytat:
Ta objemka może być luźna ( w końcu drążkiem się obraca do regulacji), tam nie musi być super szczelnie, bo w środku jest stały smar a nie płyn

A może być tak, że woda się tam dostaje i miesza w jakiś sposób ze smarem?
JoeMix napisał/a:
nie wiem skąd tam coś z klimatyzacji (chyba że stwierdzasz plamki pod autem)

Tak mechanior stwierdził ,myślę że już jego sobie odpuszczę

JoeMix - 2 Cze 2013, 15:10

Keri napisał/a:
A może być tak, że woda się tam dostaje i miesza w jakiś sposób ze smarem?
Niskie prawdopodobieństwo,,, musiało by być naprawdę bardzo luźne, a u mnie ta guma dośc mocno się opina i bez opaski,,,

Zesuń ta osłonę, znaczy odepnij z drugiej strony i prz4esuń na maxa w stronę zwrotnicy (najpierw wytrzyj drążek) potem wyczyść do sucha okolice maglownicy (tam skąd drążek wychodzi) no i pokręć kierownicą,,, będzie widać czy cieknie czy nie,,,

Keri - 15 Cze 2013, 13:46
Temat postu: [MK6] Przekładnia cena
Maglownica po regeneracji ,dla zainteresowanych usługa wykonana w Lubiczu za ...790 zeta .I teraz następna rzecz na starej przekładni była osłona termiczna tak jak na zdjęciu i czy to działa na zasadzie oddajesz starą -dostajesz regenerowaną czy też powinna być ta co była oddawana do naprawy.No i ta cena trochę mi się wydaje "za dużo" ,co tym sądzicie?
JoeMix - 15 Cze 2013, 18:43

Jak zapomnieli Ci zamontować osłonę, to leć do nich niech zakładają,,, najczęściej regeneracja części nie polega na naprawie tego co dajesz, tylko demontują Ci element, zakładają inny regenerowany,,, a twój kiedyś tam regenerują i montują do kolejnego auta - dzięki temu nie tracisz czasu na czas regeneracji :)
Keri - 18 Cze 2013, 20:48

Byłem w warsztacie i mechanik powiedział że tej osłony nie zakładał bo jest skorodowana i nie ma sensu jej zakładać bo tylko będzie klekotać .Na moje stwierdzenie "jeżeli producent przewidział takie rozwiązanie" powiedział ze czasami trzeba poprawić producenta:) Osłona faktycznie nie wiem jaka role miałaby spełniać poza tym i tak ją wziąłem w razie co (ale i tak za bardzo nie nadaje się do montażu)Kierownik tego bałaganu powiedział ze zawsze mogę przyjechać i zamontować.
Temat do zamknięcia.

smok.wawa - 15 Kwi 2014, 21:53

Witam. Nie zakładam nowego tematu bo o przekładni jest tu. Orientuje się ktoś z kolegów czy jak przekładnia jest mocowana na 2 śruby to są tam jakieś tulejki? Bo ostatnio miałem luzy całej przekładni dokręciłem te 2 śruby co mocują przekładnię. ale dalej na dziurach dudni i skacze.na 100% już mocniej się nie da dokręcić. a jestem pewien że to właśnie mocowanie przekładni. Może ktoś już miał z tym problem? proszę o radę. Dziękuję z góry. :-)

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group