Forum FiestaKlubPolska -

Elektryka ogólna - [MK6] Rozrusznik Fiesta MK6 ST 2007

bartosh21 - 9 Gru 2013, 18:56
Temat postu: [MK6] Rozrusznik Fiesta MK6 ST 2007
Mam pytanie odnośnie rozrusznika do Fiesty jak w temacie. Orientuje się ktoś czy pasuje tutaj rozrusznik z Mondeo MK3 2.0HE? :) Mój wydaje dosyć przerażające dźwięki podczas odpalania i myślę nad kupieniem jakiejś sprawnej używki motorcrafta z tym że patrząc na aukcjach rozrusznik do Mondeo można dostać w granicach 70-200zł a do Fiesty ST jest jeden cena- 220. Podobne sprawa odnośnie pompy wspomagania, pasuje z Mondeo? :)
Parzych - 9 Gru 2013, 20:16

Nie chcę Cię wprowadzić w błąd, ale mam wrażenie że pompa wspomagania może podejść od każdej MK6...
bartosh21 - 9 Gru 2013, 20:29

Dzięki za odpowiedź ;) spróbuję napisać jutro maila do ASO, może coś mi odpowiedzą... Jakby ktoś miał jeszcze jakiś pomysł to bardzo proszę o wszelkie sugestie ;)
bartosh21 - 10 Gru 2013, 13:29

ASO odpisało... wg nich ani pompa wspomagania ani rozrusznik nie pasują z mondeo... podali mi też ceny części u nich. Teraz pytanie czy to prawda czy raczej próbują mnie naciągnąć na zakup tych 2 elementów w cenie ponad 2500zł z koniecznością oddania części zniszczonych. :|
Parzych - 10 Gru 2013, 13:34

bartosh21 napisał/a:
czy to prawda czy raczej próbują mnie naciągnąć na zakup tych 2 elementów w cenie ponad 2500zł z koniecznością oddania części zniszczonych
Naciągacze, najwyżej kup tą używkę z allegro za 220 i masz z bani... Możesz jeszcze porównać w/g zdjęć te z Mondeo i MK6 ST i zwykłej MK6...
bartosh21 - 10 Gru 2013, 20:17

tak zrobię, dzięki :)
Parzych - 10 Gru 2013, 21:19

bartosh21, podobno te 2.0 w Fieście ST i Mundku to to samo, bardzo możliwe że rozrusznik jest identyczny... Jednak z drugiej strony to rozrusznik jest chyba do skrzyni mocowany, a tu już nie wiem czy się nie różnią... :bezradny:
bartosh21 - 10 Gru 2013, 21:30

Napisałem do jednego ze sprzedających czy będzie pasowało, zobaczymy co odpowie... z wyglądu zewnętrznego wszelkie mocowania są identyczne ;) do dziś myślałem że to największy problem mojej nowej ST... ale temat skrzyni teraz spędza mi sen z powiek :|
hawaja24 - 10 Gru 2013, 21:38

Co do rozrusznika to nie lepiej go naprawić?
Nowy rozrusznik to koszt około 1000 zł na zagranicznych stronach, z tym, że tam też jest zaznaczone, żeby było taniej należy oddać stary. Używki w granicach 200-300 zł, w tej cenie chyba znajdzie sie jakiś warsztat co Ci go naprawi?
Co do pompy od układu wspomagania kierownicy to nie wiem jak w innych Fiestach ale w Mondeo sama pompa wygląda podobnie jak w ST.

PS. Co do tematu skrzyni to nie ma się czym przejmować, jedyną popularną jej wadą jest "wybuchający" mechanizm różnicowy dopiero wtedy jest się czym martwić.

bartosh21 - 10 Gru 2013, 22:20

Obejrzę ten rozrusznik, zobaczę czy to w ogóle oryginał motorcrafta wtedy faktycznie można oddać do regeneracji ;) co do pompy to czekam na odpowiedź z aukcji i będę zamawiał :) uporam się z tym, z nieszczęsnym drugim biegiem, doprowadzę co trzeba do porządku i w końcu będę mógł się szerzej pochwalić moim eSTekiem :P Dzieki panowie za pomoc ;)

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group