Forum FiestaKlubPolska -

Elektryka ogólna - Regulacja świateł mijania

Fordzik88 - 14 Paź 2014, 08:34
Temat postu: Regulacja świateł mijania
Witam szukałem szukałem, ale nigdzie nie znalazłem. Mam pytanko odnośnie regulacji świateł mijania w fieście mk3. Niemam elektrycznej regulacji, więc pozostaje tylko ręczna. Pytanie moje brzmi tak, czy do regulacji służą takie białe plastikowe śrubki na górze reflektora? Jeśli tak, to czy muszę poluzować jakoś reflektor na śrubach, czy po prostu kręcić białą śrubką?

Proszę o odpowiedź. Pozdrawiam. Łukasz

Parzych - 14 Paź 2014, 10:42

Fordzik88, nic nie luzujesz, jedną regulujesz góra/dół, drugą prawo/lewo...
Fordzik88 - 14 Paź 2014, 11:18

Dzięki za informacje, będę się dzisiaj bawił bo wszyscy mi światłami migają jak jadę swoim bolidem. Pozdrawiam
Puff - 14 Paź 2014, 11:52

Fordzik88 napisał/a:
będę się dzisiaj bawił

Są takie magiczne urządzenia na stacjach diagnostycznych, które (uwaga!) służą do kontroli ustawienia świateł. Przeprowadzenie takiego zabiegu przez diagnostę kosztuje dychę lub dwie (czasem zrobią "za piwo"). Nie rób druciarstwa, bo "na oko" to można sobie obrazek w salonie ustawiać, a nie światła. Albo będą za wysoko i dalej będziesz komuś po oczach walił, albo za nisko i sam nie będziesz w nocy nic widział.

Freeman - 14 Paź 2014, 14:58

Dokładnie. Poprzestawiasz tak, że nie dojdziesz co i jak. Mi w stacji diagnostycznej gdzie robie przeglądy ustawili za darmo.
Fordzik88 - 14 Paź 2014, 20:08

Udalo mi sie ustawic. Nawet rowno. Teraz swieca jak siemasz ;-). Wystarczyla dykta, poziomica i marker. :-)
Puff - 14 Paź 2014, 21:46

Za takie druciarstwo powinny być warny :boshe:
Fordzik88 - 18 Paź 2014, 20:55

Pufcio napisał/a:
Za takie druciarstwo powinny być warny :boshe:


Byłem na stacji diagnostycznej w sprawie przednich świateł. Koleś powiedział, ze są dobrze ustawione. Dostosował mi jeszcze tylko prawy reflektor, chyba przekręcił go trochę w lewo. Poza tym nic więcej.

Pozdrawiam

P.S. Temat do zamknięcia :)

Puff - 19 Paź 2014, 00:27

Fordzik88 napisał/a:
Byłem na stacji diagnostycznej w sprawie przednich świateł. Koleś powiedział, ze są dobrze ustawione. Dostosował mi jeszcze tylko prawy reflektor, chyba przekręcił go trochę w lewo.

W takim razie ok.


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group