Forum FiestaKlubPolska -

Elektryka ogólna - [MK6] Słabe podświetlenie zegarów

jama15 - 3 Maj 2016, 22:55
Temat postu: [MK6] Słabe podświetlenie zegarów
Chciałbym zapytać czy w Waszych autach podświetlenie zegarów jest też takie słabe jak u mnie ( foto w załączniku), czy to u mnie jest coś nie tak?
Zdjęcie robione było w nocy i wg mnie wygląd zegarów jest mało czytelny w porównaniu np z kontrolkami...

szagrad - 4 Maj 2016, 23:03
Temat postu: [MK6] Słabe podświetlenie zegarów
U mnie jest tak :ford:
jama15 - 5 Maj 2016, 07:21
Temat postu: [MK6] Słabe podświetlenie zegarów
Dziękuję za odpowiedź.
Widzę że czeka mnie demontaż zegarów i wymiana żarówek...
Ktoś może wie jak się do tego zabrać, jak zdemontować licznik ?
Może jeszcze ktoś z takimi zegarami jak moje potwierdzi wątpliwości?

Natien - 5 Maj 2016, 20:16
Temat postu: [MK6] Słabe podświetlenie zegarów
jama15,
Chyba mam bardzo podobnie choć zdjęcie robione wieczorem, kiedy było jeszcze trochę jasno.

lakiernik175 - 5 Maj 2016, 21:00
Temat postu: [MK6] Słabe podświetlenie zegarów
jama15 napisał/a:
Chciałbym zapytać czy w Waszych autach podświetlenie zegarów jest też takie słabe jak u mnie ( foto w załączniku), czy to u mnie jest coś nie tak?
Zdjęcie robione było w nocy i wg mnie wygląd zegarów jest mało czytelny w porównaniu np z kontrolkami...

A to jest po regulacji na maxa?

jama15 - 5 Maj 2016, 21:17
Temat postu: [MK6] Słabe podświetlenie zegarów
A to jest jakaś regulacja :-P
lakiernik175 - 6 Maj 2016, 08:21
Temat postu: [MK6] Słabe podświetlenie zegarów
Z tego co pamiętam przycisk prawy od ustawiania zegarka a lewy od regulacji jasności podświetlania.
jama15 - 6 Maj 2016, 11:34
Temat postu: [MK6] Słabe podświetlenie zegarów
Dzisiaj sprawa wyjaśniła się.
Wymontowałem licznik. Wszystkie kontrolki są wykonane na Ledach a oświetlenie na 4 żarówkach, które świecą ale bardzo ciemno. Dodatkowo są już mocno wypalone a szkło ciemne, ale żadna nie jest przepalona. Wygląda na to że niewiele da się zrobić, chyba żeby zastąpić je jasnymi Ledami...
Regulacji oświetlenia jako takiej raczej nie ma. Są tam tylko 2 switche którymi ustawiamy zegarek i resetujemy licznik.
Dla chętnych jak wygląda wnętrze zrobiłem zdjęcie - może komuś się przyda. ( nie wiem czemu wkleiły się odwrotnie)

lakiernik175 - 6 Maj 2016, 16:34
Temat postu: [MK6] Słabe podświetlenie zegarów
lakiernik175 napisał/a:
Z tego co pamiętam przycisk prawy od ustawiania zegarka a lewy od regulacji jasności podświetlania.

Sorry.Pomyliłem z innym samochodem którego kiedyś miałem.w audi 100 c3 takie było rozwiązanie.

slawomirro - 12 Maj 2016, 16:10
Temat postu: [MK6] Słabe podświetlenie zegarów
W Mondeo III jest regulacja podświetlenia deski. Zastanawiam się ile zachodu kosztowało by zainstalowanie takiej modyfikacji.

jama15 - 16 Maj 2016, 13:22
Temat postu: [MK6] Słabe podświetlenie zegarów
Ja myślę, że najlepszym rozwiązaniem będzie zakupienie kilku matowych białych diod led o podwyższonej jasności i zasilaniu 12V a następnie wlutowanie ich w płytkę w miejsce żarówek.
W wolnym czasie pomyślę nad tym.

Parzych - 16 Maj 2016, 20:01
Temat postu: [MK6] Słabe podświetlenie zegarów
jama15 napisał/a:
a następnie wlutowanie ich w płytkę w miejsce żarówek.

Przecież żarówki siedzą w oprawkach, co tam chcesz wlutowywać Wystarczy wymienić żarówki na diody z odpowiednim cokołem...

Piterek79 - 28 Lis 2016, 16:57
Temat postu: [MK6] Słabe podświetlenie zegarów
a może ktoś napisze jak się dobrać do zegarów i do tych żarówek ?
Kubson - 17 Lut 2017, 18:50

Panowie odświeżam temat bo nie ma sensu zakładać nowego, ktoś może wie jak właśnie zdemontować zegary? Wiem, że są 2 srubki pod obudową kolumny kierowniczej, odkręciłem je już ale ni cholere licznika nie idzie wyciągnąć z deski, tak jakby coś jeszcze trzymało. Chciałem zmienić żarówki bo również słabo świeci już licznik i przypuszczam że ja mam wypalone żarówki.
MarcinT - 14 Cze 2021, 22:47



Powodem słabego świecenia są zużyte mikrokondensatory C10 i C955. Nie wiem jakie to pojemności. Napięcie 4,5-5V. Żarówki są wlutowane.

Demontaż zegarów w MK6 trzeba zacząć od ściągnięcia górnej osłony zegarów mocowanej na zatrzask. Trzeba pociągnąć do siebie i jednocześnie do góry. Potem odkręcić 2 śruby nad zegarami i tyle.


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group