Forum FiestaKlubPolska -

Tuning mechaniczny - [Inny] uturbienie 2.9 v6

Igraszki - 20 Sie 2018, 13:47
Temat postu: [Inny] uturbienie 2.9 v6
Moi drodzy,

po wielu latach wracam jak bumerang na forum, gdzie wielu specjalistów jest.

szukam mechaniora (pomijajac bydgoskie klimaty), który podejmie się dołożenia turbiny do 2.9 v6 12v i doradzi czy osiągniemy w nim bez zakuwania coś około 300KM.

silnik ma być wpakowany do łódki, podłączony bezposrednio do śruby.

Będę wdzięczny za sugestie, kto by się podjął takiego wyzwania.

Peedro - 20 Sie 2018, 18:47

Dedukuje że silnik z sierry/scorpio, ale ogólnie warto byłoby napisać co to za jednostka ;)

Siemano! :ok:

PumaRST - 20 Sie 2018, 21:12

jeśli mowa o starym v6 to nawet kity ford robił do tego a w wersji 2,8 było to fabrycznie nadmuchane.

Generalnie da się to nadmuchać, raczej małe turbiny bo zakres obrotowy niewielki. Czy wytrzyma okolice 300 - pewnie tak bo to silnik z czasów gdy ford robił pancerne silniki. Musi zostać dobrze zestrojony i tyle. Co więcej nie trzeba tego właściwie odprężać tylko w serie dmuchnąć 0,5 bara może trochę więcej.

XD2i - 2 Wrz 2019, 18:26

Możesz poszukać chłopa na FB pod nazwą "Mad Mods Garage", wydaje mi się, że dosyć obeznany w dmuchaniu Cologne'ów ale nigdy nic u niego nie robiłem więc ręki nie dam. Ogólnie 12v to raczej nie lubi obrotów, kiedyś słyszałem, że są ludzie w Polsce, którzy kręcą je do 7k jak dobrze pamiętam coś z EDISem i solexem 4a1 i po przeróbkach się wkręcał ale też tylko pogłoski. Chyba lepiej by było się pobawić w 2.9 24v cossie jeśli chodzi o turbienie, bo nie licząc się z samymi kosztami turbienia to lepiej turbić 24v jak 12v. Problem z Cosworthami polega zaś w tym, że rozrządy są droższe od samych silników i bardzo ciężkie do dostania, podobnie jest z całą resztą gratów jak uszczelki i inne pierdoły, wiadomo, wszystko się da, ale... "Każdy kto nie miał chce cossa, każdy kto ma nie chce cossa" - tak słyszałem od posiadacza owego 24v. Taki paradox. Jeśli jednak nadal szukasz rozwiązań do 12v (o ile rzeczywiscie mowa o kolonii) to chyba lepiej w kierunku kompresorów. 4.0 z explorerów bodajże były na jakiś Eatonach, możesz szukać z jakiś merców 2.3 M65, albo M90 i próbować modzić, nigdy się nie zagłębiałem ale obiło mi się o uszy więc możesz zrobić research. Co złego to nie ja, bo się nie znam tylko wygłaszam opinię. Pozdro! :D

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group