Forum FiestaKlubPolska -

Mechanika ogólna - Problem z nawiewem - rozwiązany

krzysiek1989-20 - 21 Lip 2020, 18:39
Temat postu: Problem z nawiewem - rozwiązany
Witam serdecznie :)

Chciałbym się dowiedzieć czy po zdjęciu deski rozdzielczej(radia) będę miał dostęp do klapek od nawiewu??

Mój problem polega na tym, że nawiew skierowany na kierowce, pasażera jest bardzo słaby. Na inne kierunki jest wszystko w porządku. Chciałbym sprawdzić czy coś się tam nie zablokowało ale nie chcę ściągać tych plastików bez potrzeby.

Pozdrawiam.

krzysiek1989-20 - 22 Lip 2020, 21:34

Ściągnąłem przednie plastiki ( radio, schowek , klima oraz skrzynia) i nie było dostępu do cięgna od nawiewu.

Czy po sciągnięciu tworzywa ( dolna część maski) uzyska się ten dostęp?? chciałbym sprawdzić czy nic się nie odczepiło ale nie ma dostępu.

PS.

Pod kierownicą widać, że po naciśnięciu nawiewu na kierowcę klapka pozostaje zamknięta.

krzysiek1989-20 - 3 Sie 2020, 18:00

Udało mi się rozwiązać problem.

Po stronie kierowcy poruszałem niebieską częścią od mechanizmu . Potrzeba było kilku prób. Następnie ramie które znajdowało się wyżej zaczęło robić wyrażniejsze ruchy. Można się tam dostać po odchyleniu lub po prostu zdięciu plastiku od nawiewu na nogi.

Po stronie pasażera są jeszcze 2 silniczki
Jeden od obiegu wewnętrznego ( po zdięciu schowka) znajduje się na środku.
drugi bliżej dmuchawy. ( dostęp do niego dodatkowo po zdięciu plastiku od nawiewu na nogi). Uaktywnia ogrzewanie.

Łukasz007 - 4 Paź 2023, 18:46

Jestem tu nowy, ale twoja podpowiedz pewnie się przyda ja mam zablokowane pokrętło od nastawy nadmuch, nie mogę ustawić na szybę, boje się trochę czy zdejmę plastiki nie łamiąc ich, mam łopatki do plastików, będę delikatnie próbował.

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group