Forum FiestaKlubPolska -

Mechanika silnika - Nie odpala wadliwa pompa?

przemek20011 - 28 Gru 2020, 19:26
Temat postu: Nie odpala wadliwa pompa?
Witam, jestem szczęśliwym posidaczem Forda Fiesta MK 6 2008 r. 1.4 diesel. Samochodem jeździ żona. W dniu wczorajszym jak co dzień samochód odpalił bez problemu. Przy powrocie z pracy samochód ledwo odpalał w trakcie jazdy szarpał. Gdy rano chciała ponownie odpalić to już samochód nie zapalił. poczytałem na forum, wymieniłem filtr paliwa takie oznaki dawał niestety wymiana nic nie dała. Podłączyłem do komputera i pokazało mi dwa błędy

-P0191- uszkodzenie w układnie czujnika ciśnienia paliwa w listwie wtryskiwaczy.
-p0380-obwód sterowania świecami żarowymi.

Poczytałem o tych błędach i wychodziło że padła pompa paliwa. Jak się okazało pompa paliwa jest zamontowana w zbiorniku bez dostępu od góry. W związku z tym że samochód jest z tzw paką to wyciągnąłem wszystko i wyciąłem dziurę poprzez którą wyciągnąłem pompę paliwa. Jakie było moje zdziwienie jak się okazało że ona nie ma w sobie żadnej elektoopompy. Następnie poskładałem wszystko, znalazłem pompę wtryskową, sprawdziłem wtyczkę i prąd do niej dochodzi. Rozkręciłem króciec z którego wychodzi paliwo i podczas kręcenia wg mnie strasznie słabo podaje paliwo. Czyżby pompa była uwalona? Widzę że wymiana jej wiąże się z rozbieraniem paska rozrządu <wow> . Czytałem w kodzie błędu że możliwa jest jeszcze awaria czujnika ciśnienia szyny wtryskowej tylko nie bardzo wiem co tam sprawdzić? Jakieś pomysły co to może być?


EDIT

Wywiana czujnika rozwiązała 90 % problemów . Widzę w wężyku od paliwa drobne bąbelki powietrza i wtedy silnik nie pracuje regularnie. Czytałem że raczej regularna przypadłość tych silników. Trzeba założyć zawór zwrotny. Napiszę tylko jeszcze tyle. Wymiana czujnika to droga przez mękę.


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group