Forum FiestaKlubPolska -

Mechanika ogólna - Fiesta MK4 problem po wymianie świec i kabli

dawideek1991 - 17 Maj 2021, 09:36
Temat postu: Fiesta MK4 problem po wymianie świec i kabli
Witam wszystkich, mam problem po zmianie świec i kabli. Fiesta odpala na pół obrotu lecz na ssaniu po dodaniu gazu dławi się i lubi sobie zgasnąć, a jak się rozgrzeje to słychać że spaliny walą w wydech. Po wykręceniu świec wszystkie są czarne i mokre. Kopci też na biało. Świece podmienione na stare kable również i zero różnicy. Przerwy na świecach od 1,1 do 0,65 nic nie pomagają. Dodam że wskazówka od temperatury podnosi się ale tak dziwnie faluje i jak ja zgaszę to opada. I po 15 minutach i temperaturze na zewnątrz około 25 stopni nie dochodzi do połowy, a na odkręconym zbiorniczku chłodzącym wywaliło do góry płyn. Pod komputer będę ją podłączać dopiero jutro. Fiesta MK4 1.3 jest bez lpg.
kuba87 - 17 Maj 2021, 21:02

Na pewno dobrze wszystko podłączyłeś?
dawideek1991 - 18 Maj 2021, 12:34

Tak dzisiaj po podmianie cewki i zmianie czujnika temperatury strzela w dolot na niskich obrotach. I wywala błąd p0016 Pozycja wału korbowego / pozycja wałka rozrządu, korelacja A czujnika 1. rzędu
dawideek1991 - 18 Maj 2021, 18:02

kuba87, kuba87, a powiedz mi gdzie znajdę czujnik położenia wałka rozrządu?
Diuned - 18 Maj 2021, 18:59

Uważaj, bo czujnik wału korbowego jest długi. Jak był nigdy nie wymieniany, to zajdzie brudem i korozją, przy wyciąganiu możesz go uwalić, tak jak ja to zrobiłem i to jeszcze w zimie. Jak nie czujesz się na siłach, to lepiej zostaw to mechanikowi.

Przede wszystkim trzeba sprawdzić przewody, podobne objawy miałem, kiedy nie stykała mi za dobrze sonda lambda. Jeżeli świece są mokre, to znaczy ze samochód dostaje zbyt duża ilość paliwa, to znaczy ze mapa paliwowa jest przestawiona, a to znaczy ze któryś z czujników wariuje.

Przy wymianie mogłeś coś delikatnie poruszać i teraz jest problem. Na pewno przyczyna leży w elektryce. Poruszaj kostkami, sprawdź stan połączeń.



MartinG - 30 Lis 2022, 08:17

Diuned napisał/a:

Przede wszystkim trzeba sprawdzić przewody, podobne objawy miałem, kiedy nie stykała mi za dobrze sonda lambda. Jeżeli świece są mokre, to znaczy ze samochód dostaje zbyt duża ilość paliwa, to znaczy ze mapa paliwowa jest przestawiona, a to znaczy ze któryś z czujników wariuje.
ń.


Dziękuję. Sprawdzę przewody.

MarekT - 19 Gru 2022, 09:58

Dziękuję. Sprawdzę też przewody .

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group